Budowa Woliery

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
picasso
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 31, 2014 7:01 pm
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: picasso »

To moja woliera wybudowana w kwietniu a nadal pusta... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b78 ... b5732.html
Na zdjęciu nie skończona,bo jeszcze bez otworów na siatkę.
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

picasso pisze:To moja woliera wybudowana w kwietniu a nadal pusta... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b78 ... b5732.html
Na zdjęciu nie skończona,bo jeszcze bez otworów na siatkę.
Chyba dużo jeszcze poprawek potrzebne;) Podłoga oczywiście jest pełna z płyty nie z siatki?

I te kołki podporowe nie wiem czy wytrzymają , żeby nie zjechała ta woliera.
picasso
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 31, 2014 7:01 pm
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: picasso »

Tak podłogą jest pełna ale z desek.A w słupkach są po 4 druty w każdym do ktorych przyspawana jest śruba i konstrukcja jest przykrecona.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Mógłbyś opisać co jest gdzie w tej...budowli? Tzn. przód, tył, drzwi, (otwory na siatkę?? :shock: )Bo jak na razie dla mnie wygląda to bardziej jak składzik na węgiel :neutral:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Stachu pisze: Bo jak na razie dla mnie wygląda to bardziej jak składzik na węgiel :neutral:
Węgiel zarwał by podłogę - to raczej wygląda jak gołębnik bez wylotu .....Myślę ,że dało by się to -to uratować ,ale trzeba obudować go do samej ziemi i zlikwidować podłogę .Jeżeli nie ma dachu częściowo odsłoniętego , ani dużych okien / dostęp naturalnego światła / to ta budowla nadaje się na magazynek narzędzi ogrodowych :roll:
picasso
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 31, 2014 7:01 pm
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: picasso »

To jest przód.Dach będzie na całej wolierze będą okna z siatki z przodu na wys.120 od podłogi po dach.Do dam wieczorem jeszcze zdjęcia boków.Czyli,źle zrobiłem ze na podwyższeniu to jest?Nie będzie wilgoci.
Irek76pleb
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 5:15 pm
Lokalizacja: Gąsawy-Plebańskie

Post autor: Irek76pleb »

a gdzie masz drzwi jak to jest przód
a czy ty wolał byś latem wylegiwać się na trawce czy na "betonie "
dodaj te zdjęcia to zobaczymy :razz:
lusaka
żółtodziób
Posty: 31
Rejestracja: wt lip 23, 2013 6:17 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lusaka »

picasso pisze:To moja woliera wybudowana w kwietniu a nadal pusta... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b78 ... b5732.html
Na zdjęciu nie skończona,bo jeszcze bez otworów na siatkę.

Jakie wymiary ma twoja woliera? Zastanawiam się dlaczego nie postawiłeś jej na dwóch legarach, albo nawet na czterech, jeżeli już chciałeś żeby była nad ziemią? te cegły wydają się być nie stabilne :smile: ale chyba nie są docelową alternatywą pod wolierę :smile:
Temat może nie ten ale zapytam z ciekawości, jakiego ptaka chcesz tam trzymać? Myślę że fajna woliera z tego mogła by być i również czekam na jakieś fotki.
Pozdrawiam, Piotrek
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2015 8:45 pm przez lusaka, łącznie zmieniany 1 raz.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

ja ne do konca rozumiem system zawieszenia tego skłądziku. Woliera zdaje mi się powinna być na gruncie żeby tam jakiś zwir wysypać żeby gówna na deskach podłogi nie schły a to mi bardziej przypomina konstrukcje dla gołebi gdzie podłogę robi się z siatki i guano leci w dół...
Faktycznie z kilku stron by się zdjęcia przydały i pytanie podstawowe czy jest wejście pośrednie?
picasso
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 31, 2014 7:01 pm
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: picasso »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b8 ... 480a20.htm
Tu jest wejście. Po wejściu jest przedsionek 70 na 220 cm a reszta woliera 340 dl.wys 240.
Mogę to przerobić żeby było od ziemi jak ma być lepiej.
picasso
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 31, 2014 7:01 pm
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: picasso »

Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Jak Ci się nie chce oglądać zdjęć wolier zamieszczonych tu na forum - to wybierz się do jakiegoś sokolnika i pooglądaj w ,,naturze '' jak to ma wyglądać .
picasso
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 31, 2014 7:01 pm
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: picasso »

Na forum niczym się nie różnią poza tym ze są od ziemi i niektórzy maja część dachu z siatki.A kwestia przerobienia od ziemi to 2 dni roboty.


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

picasso pisze:Na forum niczym się nie różnią


picasso pisze:poza tym ze są od ziemi i niektórzy maja część dachu z siatki
No to rzeczywiście się nie różnią ..... od twojej :mrgreen: .........również zbudowano niektóre z płyt :mrgreen: :mrgreen:
picasso
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 31, 2014 7:01 pm
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: picasso »

Waldemar czym ta :-) http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 6f27826c8c
Różni się od mojej gdy będzie od ziemi?
ODPOWIEDZ