WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa Woliery
Autor Wiadomość
adam zielinski 
stażysta

Wysłany: Sro Sie 01, 2007 10:51 am   Budowa Woliery

Planuję rozpocząć budowę woliery. Intersują mnie wszelkie rady i doświadczenia; od materiałów, wielkości do lokalizacji w ogródku. Woliera ma być dla dwóch ptaków choć najprawdopodbniej za rok zaczynę od jastrzębia.
Pozdrowienia
Adam

ZaP 
sokolnik
www.drapole.pl

Wysłany: Sro Sie 01, 2007 11:56 am   

wszystko jest w książkach które można tu kupić...
nikt nie wie jaki masz ogródek i jakie fundusze wiec proroków nie ma.
Ja mam woliery hodowlane wielkośći 7m dł 3m szerok ai 2/2,5 wysokości. Dla sów woliery są zdecydowanie mniejsze, zaś dla gołebiarza 2,5 wys, 2 szer 3 głeb. Matreiał do budowy belki 8X8cm na szkielet i płyta osb na ściany - ewentualnie deska al edroższa i bardziej pracochłonna chociaż ładniejsza. Dach - u mnie niektóre sowy są zadaszone (oprócz puchacza) w 100% jastrzębie zaś i sokoły w 30-40% reszta to siatka.
ZaP

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Sro Sie 01, 2007 9:01 pm   Re: Budowa Woliery

adam zielinski napisał/a:
Planuję rozpocząć budowę woliery. Intersują mnie wszelkie rady i doświadczenia; od materiałów, wielkości do lokalizacji w ogródku. Woliera ma być dla dwóch ptaków choć najprawdopodbniej za rok zaczynę od jastrzębia.
Pozdrowienia
Adam

co wiecej jest tez caly watek o wolierach....

krystiano186 
pisklę

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 10:10 am   

Gdzie można kupić książkę z projektami woliery?
Ostatnio zmieniony przez krystiano186 Nie Cze 21, 2009 2:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  

krystiano186 
pisklę

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 10:13 am   

Przykład dobrej woliery dla ptaków:)

woliera.jpg
Plik ściągnięto 43129 raz(y) 9,13 KB

tercel 
stażysta

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 1:53 pm   

Dobra woliera to taka, ktora w zależnosci od sytuacji umożliwia trzymanie ptaka zarowno luzem jak i na uwiezi. W mojej opini szkoda czasu i pieniedzy na budowanie czegos co i tak na dłuższa mete nie jest funkcjonalne. Woliera na zdjeciu chroni jedynie przed zwierzakami-bo jest kompletnie osiatkowana!!! Co z wiatrem-zacinajacym deszczem-palacym słońcem-brakiem spokoju. Napewno jest to dobre rozwiazanie jezeli chodzi o prezentowanie ptakow. Jezeli stac was na stawianie kilku wolier-roznych typow to czemu nie!

krystiano186 
pisklę

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 8:08 pm   

Woliera jak dla mnie jest wystarczająca w środku wyłożona jest gałązkami jodłowymi, na ziemi jest wysypana gruba warstwa piasku. Zależy jakie kto ma wymagania i do jakich celów ma służyć woliera. Pozdrawiam i proszę o zdjęcia woliery którą ty proponujesz.

iskra
młodszy sokolnik

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 8:24 pm   

Wystarczająca jeśli chcieć trzymać ptaka "na krótko". Tu się zgodzę chociaż ja takich nie lubię bo tak jak mówił tercel: zero ochrony przed wiatrem, zacinającym deszczem czy nawet wścibskim wzrokiem ludzi... ale co kto lubi.
Jednak nie wyobrażam sobie jak można w takiej wolierze trzymać ptaka na luza.
Połamane pióra o siatkę gwarantowane :neutral:

Michciak 
początkujący

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 8:25 pm   

iskra napisał/a:
Połamane pióra o siatkę gwarantowane

Zalezy jaki ptak :wink:

Flaber666 
pisklę

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 8:30 pm   

pustułka

iskra
młodszy sokolnik

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 8:30 pm   

No tak... ale tu też się powołam na kolegę tercela
tercel napisał/a:
Jezeli stac was na stawianie kilku wolier-roznych typow to czemu nie!

Nie można postawić jednej uniwersalnej woliery do której możemy wsadzić różne ptaki?
A nie budujemy wolierę dla jednego i jak nie daj boże przyjdzie nam wymienić ptaka na innego to trzeba będzie wolierę do niego przebudowywać :mrgreen:

PS.. no patrzcie... widać że współczesne społeczeństwo kompleksów pozbawione na małe ptaszki się przerzuca :twisted:
Co chwila ktoś chce pustułki... Może by faktycznie do biedronki wstawić na promocje :twisted:
Ostatnio zmieniony przez iskra Wto Cze 16, 2009 8:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Michciak 
początkujący

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 8:33 pm   

Flaber666 napisał/a:
pustułka

No i jaki charakter ptaka :wink:

krystiano186 
pisklę

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 8:47 pm   

Hmm... Narazie jeszcze nie mamy ptaków, ale z całą pewnością uważam że woliera jest uniwersalna dla różnych rodzaji ptaków. Ośrodki rehabilitacyjne ptaków też posiadają identyczny wzór i są wszechstronne.

ZaP 
sokolnik
www.drapole.pl

Wysłany: Sro Cze 17, 2009 5:32 am   

szok, Panowie i Panie teraz jak widze powinniśmy się uczyć stawiac woliery - wg mni eto woliera dla bażantó ozdobnych a nie dla ptaków drapieżnych.
Co do siatki i połamanych pior nie zgodzę się wcale - u mnie zarówwno niektóre sowy jak i sokoły mają ścianę przednią z siatki i są luzem w wolierach - i wspomniane tu pustułki i lannery - ptak spokojny i nie rozbija sie o siatkę.
Jeśli już chciałeś zrobić w połowie zadaszoną to dach trzeba było dac w połowie długości ale na całej szerokości.. a tak ZONK :P poza tym co najmniej 3 sciany powinny być osłonięte jesli nie całkowićie to albo siatką zacianiającą gęstą z zewnątrz albo matą wiklinową - nie wieje wtedy a ptak widzi co się dzieję.
ZaP co woliery ma różniste

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Sro Cze 17, 2009 10:28 am   

krystiano186 napisał/a:
Hmm... Narazie jeszcze nie mamy ptaków, ale z całą pewnością uważam że woliera jest uniwersalna dla różnych rodzaji ptaków. Ośrodki rehabilitacyjne ptaków też posiadają identyczny wzór i są wszechstronne.

wybacz ale powiem bez ogródek- zdjecie woliery które wkleiłeś jest najlepszym dowodem Twojej niewiedzy i braku doświadczenia. i teraz idziesz w zaparte twierdząc że wieloletnie dośwadczenie wypowaiadających sie tu osób- zarówno sokolników jak i hodowców jest gó...o warte bo ty wiesz lepiej. powiedz mi w jakim ośrodku rehabilitacji sa identyczne woliery? bo moim zdaniem to chyba najmniej sprzyjająca rehabilitacji woliera. bardziej przypomina wybiegi w mini zoo gdzie ptaszki mają wyc widoczne ku uciesze gawiedzi... wybacz ale za mało jeszcze wiesz by wypowiadać sie tonem mentora i pouczać ludzi którzy siedzą w temacie niewiele mniej lat niz ty masz...

Odpowiedz do tematu