cites a ministerstwo

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

cites a ministerstwo

Post autor: garbus2 »

miło mi poinformować ze coś tknęło w nas zym ministerstiwe. Tydzień temu odebrałem dokumenty CITES na 2 lanery jakie mam. Wszystkim posiadaczom lanerów z przyjemnością służe pomocą, szczegółowe informację umieszczę wkrótce na stronie gniazda sokolnikow w części dla zarejestrowanych.
Niestety co do citesów (w sensie europejskich świadectw pochodzenia) na jastrzebie, sakery i sokoły wędrowne sprawa jest bardziej złożona (podlegaja tez pod polskie przepisy) w zwiazku z czym narazie jestesmy na etapie zaskarżenia do sądu administracyjnego bezczynności urzędniczej

CDN.... (mam nadzieje że wkrótce bo ciągnie się to już pół roku!)

pozostaje nic innego jak trzymac harrisy których nie ma nawet w konwencji waszyngtońskiej
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

właśnie. wreszcie ważny temat !!
Wczoraj odebrałem młodego gołebiarzai oczywiście tylko jak w naszym kraju świadectwo hodowlane - może zróbmy akcję zbiorową - nie mówie o strajku czy demonstracji ale może wszyscy właściciele gołębiarzy wyślijmy wnioski o Cites - jak szanowne ministerstwo zobaczy, że to nie jeden człwiek może ruszy po rozum... tylko gdzie ma go szukać :evil:.
Mam obecnie 3 jastrzębie i nie ukrywam, że CITES na przyszły rok jest mi niezbędne.
Co myślicie o tej sprawie ?? wszyscy ślemy i zobaczymy jak zareagują??
piotrek
Awatar użytkownika
valdi99
młodszy sokolnik
Posty: 208
Rejestracja: sob lut 05, 2005 7:50 am
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: valdi99 »

Niech zgadnę... co zrobi nasza władza, gdy wiele osób na raz ruszy po CiTESY... Obłoży akcyzą? Wprowadzi podatek? Kilkuset-złotowe opłaty skarbowe..? Na pewno jakoś podniesie cenę, a może nawet ustanowi komisję śledczą :twisted:
ODPOWIEDZ