Znalazłem Pustułkę

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
hand
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 25, 2007 10:27 pm

Znalazłem Pustułkę

Post autor: hand »

Mieszkam w Poznaniu i dziś około godziny 22 00 znalazłem Sokoła (no i wziołem go bo dziś troooche deszczyk pada i jeszce by się utopił :P ).
Z tego co się kiedyś wyczytałem, to jest to młody okaz, nie może jeszcze latać a leżał na trawniku przed wierzowcem. Z tego co widziałem i wyczółem nie miał skrzydeł połamanych ani żadnych innych urazów. No ale specem nie jestem.
Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakiś sokolnik w Poz. który by się biedakiem mógł zainteresować? A tak swoją drogą to narazie czym go karmić? Dałem mu pierś drobiową. Do syta? Czy określoną ilość?
Zrobiłem mu legowisko w kartonie po drukarce pozdziurkowany i wyłorzony miękkimi szmatkami.

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Sokolników (i życze dalszego zaparcia w Pasji)


Ps. Wg. prawa Polskiego Sokół który nie pochodzi z chodowli nie może być wykorzystywany w Sokolnictwie, ani wogóle przetrzymywany. A czy jest jakiś przepis jak np. prawo o zasiedzeniu ? Oczywiście nie chciałbym urazić nikogo, bo nie traktuje Ich rzeczowo, a wręcz przeciwnie (ale nie wiedziałem jak to ująć).

PPs. Przepraszam za Polszczyzne, ale jestem wykończony nauką i egzaminami.
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2007 5:05 pm przez hand, łącznie zmieniany 1 raz.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

1. masz na 99% pustułkę
2. nie masz prawa jej przetrzymywać
3. są do tego specjalne ośrodki - http://klubciconia.ptaki.info.pl/forum/ ... c0c9e1f4e7
4. mięso czerwone - najlepiej wołowina, kurze serca, watroby, myszy, chomniki, kurczaki jednodniowe.
Ze względu na dobro ptaka - jak najszybciej powinien znaleźć się on u osoby kompetentnej
ZaP
hand
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 25, 2007 10:27 pm

Post autor: hand »

Dziękuje za informacje, ale z tego co przeczytałem i porównywałem ze zdjęciami na 100% jest to sokół wędrowny.
Że nie mam prawa jej przytrzymywać, to wiem, ale dziękuje za informacje :)
I za linka również dziękuje i pozdrawiam, postaram się jak najszybciej oddać kurczaka w dobre ręce :P
Pozdrawiam
hand
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 25, 2007 10:27 pm

Post autor: hand »

Zresztą sami stwierdzcie co to jest, załączam zdjęcia. (Jak by nie patrzyć Macie większy autorytet w tych sprawach odemnie :P )

Ps. Sorry za słabą jakość zdjęć, ale robione są tel.
Załączniki
PIC000120.jpg
PIC000121.jpg
PIC000122.jpg
PIC000123.jpg
PIC000124.jpg
PIC000125.jpg
PIC000126.jpg
PIC000127.jpg
PIC000128.jpg
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Kolego z jakimi zdejciami porownywales swojego ptaka jesli moge zapytac?
PS. I co Panie Piotrze samiec czy jednak samica :mrgreen: heheheh.
hand
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 25, 2007 10:27 pm

Post autor: hand »

Ze zdjęciami w necie :P Przecież mówiłem że nie jestem żadnym ekspertem w tych sprawach. Więc bardzo prosze o wyrozumiałość. Nie znam się na tym, a z koleji jeżeli który z Panów by potrzebował coś wyliczyć (związane z Fizyką i przedmiotami pokrewnymi) to zapraszam barzdo serdecznie :P
W tej dzedzinie moge bez problemu pomóc.
To w końcu jaki to ptaszek? Pustułka?
hand
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 25, 2007 10:27 pm

Post autor: hand »

A co mnie najbardziej dziwi, siedział na rękawicy bardzo spokojnie i tylko wpatrywał się we mnie. Niestety jeść niechciałsam, więc karmić go musiałem. Co może być powodem braku apetytu u Niego/Niej? Szok i strach? Czy też coś jeszcze innego?
andrzejek
stażysta
Posty: 140
Rejestracja: sob sty 14, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: lodz

Post autor: andrzejek »

...
Ostatnio zmieniony śr kwie 02, 2008 9:23 pm przez andrzejek, łącznie zmieniany 2 razy.
hand
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 25, 2007 10:27 pm

Post autor: hand »

Serdecznie dziękuje Panu :)
W takim razie mam jeszcze jedno pytanie (tak, wiem męczoncy Jestem :P )
Ale czy jest gdzieś w Poznaniu, lub niedaleko jakiś Sokolnik?
Serdecznie dziękuje za pomoc :)
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

na jakiej podstawie twierdzisz, ze to samica ?? zdecydowanie to młody podlot a stwierdzenie na podstawie tych zdjec, że to samica to albo szaleństwo albo zwykłe nadużycie.
ZaP
PS - _> @andrzejek - do mnie to mialo byc ??
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Płec pustulki part 2 ;)
andrzejek
stażysta
Posty: 140
Rejestracja: sob sty 14, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: lodz

Post autor: andrzejek »

...
Ostatnio zmieniony śr kwie 02, 2008 9:23 pm przez andrzejek, łącznie zmieniany 1 raz.
hand
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 25, 2007 10:27 pm

Post autor: hand »

Panowie, nie ma się o co kłucić :)
Postaram się zamieścić lepszej jakości zdjęcia, oraz poglądowe wymiary. Aby rozwiązać problem.
Z tego na co moja wiedza mi pozwala stwierdzić, to jest to jeszcze bardzo młody osobnik, to jak go karmiłem, to tylko i wyłącznie gdy pokarm był podawany "od góry" to do jadł/a, a jak wiadomo, to odruch bezwarunkowy który jest od urodzenia do pewnego okrasu życia jedynym sposobem aby potomstwo zostało nakarmione przez rodziców.
Poker
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn lip 23, 2007 1:42 pm
Lokalizacja: Konin okolice

Post autor: Poker »

z tego co widze pan zap wypowiada sie wręcz chamsko żeby nikogo nie urazić...i zamiast powiedzieć co robić tylko sie mądruje(ładnie zachęcasz do sokolnictwa) :razz:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Poker pisze:z tego co widze pan zap wypowiada sie wręcz chamsko żeby nikogo nie urazić...i zamiast powiedzieć co robić tylko sie mądruje(ładnie zachęcasz do sokolnictwa) :razz:
a niby na jakiej podstawie tak twierdzisz? chyba masz jakies wypaczone pojecie chamstwa... Odpowiedz w 3 punktach jest bardzo trafna
ODPOWIEDZ