kobuz

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Wolperlira
młodszy sokolnik
Posty: 225
Rejestracja: sob cze 02, 2007 10:32 pm

kobuz

Post autor: Wolperlira »

jaka jest optymalna waga nadajnika dla kobuza i czy lepiej jest uzyc stalego czy zdejmowanego. jesli tego drugiego to czy zakladac go standardowo na sterowke ogona?

przepraszam za moj plane polish:)
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

np micro marshalla sie nadaje, a co do kwesti "stałego" nadajnika to o niczym takim nie slyszalem- chyba ze mowa o orlach i skrzyneczkach z bateria na kilka miesiecy
Wolperlira
młodszy sokolnik
Posty: 225
Rejestracja: sob cze 02, 2007 10:32 pm

Post autor: Wolperlira »

staly- my to tutaj uzywamy glownie na borrowing owls instaluje sie tak samo na sterowke ogona. ale sowy sa glopie i sie tym sie bawia jak im nudno. slyszalam o harrisie ktory se piora z ogona powyrywal bo mu staly przeszkadzal. ale one sa handy...
no coz pomysle jeszcze
dzieki za sugestie
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

i jak dla mnie to podobna bzdura jak mocowanie dzwoneczka na stale do skoku ptaka - ptak moze sobie uszkodzic skok a dzwoneczek przetrwa o wiele krocej niz w normalnym wypadku. dokladnie ta jak napisano - po co ptaku montowac cos na stale kiedy stwarza to zagrozenie dla jego zdrowia - tu tez odpowiedz padla - Z LENISTWA - bo sa wygodne....
Wolperlira
młodszy sokolnik
Posty: 225
Rejestracja: sob cze 02, 2007 10:32 pm

Post autor: Wolperlira »

prawda to. glownie chodzi o wygode. sa jednak ptaki ktorym tow zupelnosci nie przeszkadza a co do dzwoneczka to ja akurat zakladam na noge i jakos nie bylo do tej pory z tym problemow.
mi jeszcze starosc tak nie doskwiera, gluchnac nie gluchne dzieki bogu. chociaz kruka mam i mi sie drze non stop prosto w ucho. dzwoneczek jest maly i ptakowi nie przeszkadza. a poza tym na polowaniu jest bezdzwieczny, nie to co na ogonie.
de gustibus... jak to mowia.
kobuz ma juz nadajnik
ODPOWIEDZ