Webcam! LINKI

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

A Czantoria to chyba nie na zachód od Białegostoku ale mocno na południe? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

No niezła sprawa. Trochę słaba jakośc, ale za to szybka aktualizacja, jak film. Nieźle, aż milo popatrzeć. To chyba gdzieś na wyspach brytyjskich, soro czas GMT.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

tez mi sie tak wydaje, oni tam wytluki golebiarze i introdukcja byla na finskich ptakach.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Introdukcja? Nie slyszlaem o niej...
Wiekszosc to ponoc ptaki sokolnicze, uciekinierzy mix german-finnish ;)
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Raven_Corvus pisze:tez mi sie tak wydaje, oni tam wytluki golebiarze i introdukcja byla na finskich ptakach.
Badzmy dokladni - nie wytlukli tak doslownie ale przez to ze wycieli prawie wszystkie lasy jastrzab stracil srodowisko bytowania. Lasy powoli odbudowuja i to w dosc ciekawych konfiguracjach (np drzewostany ze swierka sitkajskiego czy sosny zółtej ktore sa egzotami....). W UK dosc liberalnie podchodzi sie do tematu "eko" ....
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

One sa tak finskie jak finka w mojej piwnicy.

Anglicy popadaja w absurdy wygraniczajac jastrzebie wedlug kraju pochodzenia, myslac, ze jest to wymierny wkaznik ich rozmiarow. Wymyslili sobie tez legende, ze Czeskie sa brazowe nawet w szacie doroslej. Chyba wlasnie dlatego, ze populacja dzikich jest u nich bardzo mala i nie zdaja sobie sprawy, ze w jednym kraju typu Polska, wystepuja jastrzebie o rozmiarze od Hungarian do Finish wedlug ich nomenklatury.

Finskie sa wieksze, ale nie kazdy duzy jastrzab ma finskie kozenie.

Ale nic bardziej mnie nie irytuje jak nazywanie wszystkich ptakow o sredniej wielkosci German.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Nisus ;) mosz reht ;)...;)
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

z tego co mi wiadomo to w Wielkiej Brytanii rzeczywiście introdukowano ptaki ze skandynawii ale nazwa Finnish
Goshawk jest niczym innym jak chwytem marketingowym hodowców. brzmi to lepiej niż "hodowuję duże jastrzębie". dobrze wypromowany produkt i tyle.jastrzębie z północnej Polski też do ułomków nie należa. Samice bardzo często przekraczają wagę 1350g a samce po 900g nie należą do żadkości. w pobliskich Czechach jeśli samica waży 1000g to już uchodzi za kawał baby.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Ja tylko powtarzam to co slyszalem, Nisus masz racje, ze rozmiary ptakow nie sa jedynym wyznacznikiem ich gatunku!, a propo jastrzebi slyszeliscie o hodowlach w czechach, ktore zostaly zamkniete, bo dowiedziano sie o tym, ze wybierali mlode z gniazd? I czym to skutkuje dla skolników? ($), a tak wszyscy chwala czeskich sokolnikow i hodowcow...
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Biorac pod uwage trudnosc w rozmnazaniu jastrzebi, czystych lini skandynawskich w Anglii jest malo albo ich w ogole nie ma juz. Jak Haggard pisal, jest to chwyt marketingowy pompujacy cene nawet dwukrotnie wyzej.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

I tak najlepsze są nasze, polskie jastrzębie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Hubercie masz racje, kwestia tego ile polskich jastrzebi to tak naprawde polskie jastrzebie, u mnie np mozna spotakc juz buteoidesy, a ptak mieszaja sie z tym z zagranicy wschodniej, niedawno do znajomego zostala przyniesiona samica buteoidesa piekne duzy ptak, jasna okrywa no cude, tylko jeden maly problem, martwa, podobno znaleziona pod slupami.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Raven_Corvus pisze:Hubercie masz racje, kwestia tego ile polskich jastrzebi to tak naprawde polskie jastrzebie, u mnie np mozna spotakc juz buteoidesy, a ptak mieszaja sie z tym z zagranicy wschodniej, niedawno do znajomego zostala przyniesiona samica buteoidesa piekne duzy ptak, jasna okrywa no cude, tylko jeden maly problem, martwa, podobno znaleziona pod slupami.

jeżeli ptaki migrują i poszczególne podgatunki mieszają się na styku występowania w sposób naturalny a nie pochądzą w dużej mierze z wsiedlen jak w Anglii to spokojnie możemy mówic o polskich jastrzębiach. apropos znalezionej samicy buteoidesa masz jakieś fotki Przemek? jeśli tak wyślij mi na priv
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Raven_Corvus pisze:Hubercie masz racje, kwestia tego ile polskich jastrzebi to tak naprawde polskie jastrzebie, u mnie np mozna spotakc juz buteoidesy, a ptak mieszaja sie z tym z zagranicy wschodniej, niedawno do znajomego zostala przyniesiona samica buteoidesa piekne duzy ptak, jasna okrywa no cude, tylko jeden maly problem, martwa, podobno znaleziona pod slupami.

jeżeli ptaki migrują i poszczególne podgatunki mieszają się na styku występowania w sposób naturalny a nie pochodzą z wsiedlen jak to miało miejsce w Anglii to możemy śmiało mówic o polskich jastrzębiach.Przemek jeśli masz jakies zdjecia tej samicy buteoidesa to wyślij mi proszę na priv
ODPOWIEDZ