Hodowla kruka

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Semi
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 16, 2017 2:53 am
Lokalizacja: Małopolskie

Hodowla kruka

Post autor: Semi »

Witam, mam nadzieję że to dobre miejsce żeby o to zapytać.
Mam już trochę doświadczenia z hodowlą ptaków, głównie mniejszych, jednak ostatnio zaczęłam się przymierzać do kruka. Jestem w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki, miejsce do latania, czas itd.

Wiem jednak że w Polsce kruki są objęte częściową ochroną, i trzymanie ich w domu(przynajmniej polskich kruków) jest nielegalne.

Czy ktoś wie jakie podgatunki kruka(jeżeli w ogóle jakieś) mogą być legalnie hodowane w Polsce?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

jeśli kruk zostanie zakupiony z hodowli i ma odpowiednie dokumenty (cites) plus posiada się zezwolenie na przetrzymywanie tego kruka z RDOŚ to jest to legalne. Oczywiście nie w domu ale w ogrodzie w wolierze:) Do tego kruka można układać metodami sokolniczymi
Semi
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 16, 2017 2:53 am
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: Semi »

garbus2 pisze:jeśli kruk zostanie zakupiony z hodowli i ma odpowiednie dokumenty (cites) plus posiada się zezwolenie na przetrzymywanie tego kruka z RDOŚ to jest to legalne.
Czego wymaga zdobycie takiego oświadczenia?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

złożenia wniosku z odpowiednimi dokumentami (cites) i dokonania opłaty zdaje się 89pln
jerzy226
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 7:02 pm

Post autor: jerzy226 »

Witam ,Bledne informacje na temat kruka ,,ano kruk nie potrzebuje ,,citesu,,bo to ptak z aneksu ,D,ale musi pochodzic z legalnej hodowli,posiadac swiadectwo hodowlane i obraczke .Przed zakupem ptaka potrzebna jest zgoda RDOS na jego przetrzymywanie .
ODPOWIEDZ