Kruk? Kawka?

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lord Baelish
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 24, 2016 12:01 am
Lokalizacja: Stąd i stamtąd

Kruk? Kawka?

Post autor: Lord Baelish »

Witam!

Parę dni temu coś mnie tak naszło żeby poczytać o hodowli ptaków. Nigdy nie interesowały mnie "przyjemniaczki" jak papugi i inne popularne ptaki.
Zastanawiałem się czy hodowla kruka (na dodatek w mieście) jest możliwa. One zawsze mnie intrygowały. Z tego czego się dowiedziałem to jest to co najmniej niewykonalne, zwłaszcza dla początkującego.
Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o hodowli "niestandardowych" ptaków.

Czytałem gdzieś, że Kawka jest dość bezproblemowym ptakiem, ale był to post z 2005 roku... Z tego co widzę to teraz kawki są objęte ochroną?

Podsumowując:
Czy możecie podsunąć mi jakieś poradniki o hodowli drapieżnych (tych bardziej i mniej) ptaków?
Czy hodowanie takiego ptaka w mieście jest w ogóle możliwe?
Jakieś wskazówki co do gatunku? Jak wspominałem zawsze intrygowały mnie kruki. Są nietypowe, niezmiernie inteligentne i... unikalne według mnie. Powiedzmy, że szukam takiego kompana ;)
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Kruk? Kawka?

Post autor: garbus2 »

Lord Baelish pisze: Czy możecie podsunąć mi jakieś poradniki o hodowli drapieżnych (tych bardziej i mniej) ptaków?
na początek takie cos http://www.sokolnictwo.pl/produkt/zesta ... 5cych-mini
Lord Baelish pisze: Czy hodowanie takiego ptaka w mieście jest w ogóle możliwe?
moze tak - trzymanie kabrioleta pod blokiem bez garażu też jest możliwe ale niekoniecznie sensowne. By trzymać ptaka konieczna jest woliera a ta musi stać na ziemii i nie powinien nią być balkon. Jeśli masz miejsce na woliere i ją postawisz to nie ma znaczenia czy to miasto czy wieś. Oczywiście w mieście latać za bardzo się nie da więc dochodzi potem transport za miasto by polatać.

Lord Baelish pisze: Jakieś wskazówki co do gatunku? Jak wspominałem zawsze intrygowały mnie kruki. Są nietypowe, niezmiernie inteligentne i... unikalne według mnie. Powiedzmy, że szukam takiego kompana ;)
kruka za łatwo nie kupisz a do tego to bardzo mądre ptaki i dobrz jest mieć troche praktyki. Na poczatek harris bylby lepszy niż kruk
Awatar użytkownika
Lord Baelish
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 24, 2016 12:01 am
Lokalizacja: Stąd i stamtąd

Post autor: Lord Baelish »

Harris? Toż to wielkie "bydle", myślałem o czymś mniejszym... :o

Jak duża powinna być woliera?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Lord Baelish pisze:Harris? Toż to wielkie "bydle", myślałem o czymś mniejszym... :o

Jak duża powinna być woliera?
kruk jest podobny wielkościowo... o wolierach jest tu caly temat - wystarczy poszukac...
Awatar użytkownika
Lord Baelish
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 24, 2016 12:01 am
Lokalizacja: Stąd i stamtąd

Post autor: Lord Baelish »

Hmm, no tak. Raczej nie za bardzo znajdę na to miejsce.
Dzięki.
ODPOWIEDZ