Pustułka zwyczajna

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
Saito
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 13, 2015 6:59 pm
Lokalizacja: Głogów

Pustułka zwyczajna

Post autor: Saito »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. W mojej okolicy (a konkretnie na dachu mojego wieżowca) zamieszkały pustułki (wyłapałem ich obecność w liczbie trzech). Bardzo intrygują mnie ów ptaki (i nie tylko) i chciał bym się nieco dowiedzieć na ich temat od doświadczonych kolegów z forum :)

Czytałem, że Pustułki nie da się ułożyć, ale czy jest możliwość by ptak nie bał się/nie płoszył się na widok jednego konkretnego człowieka? Nie chodzi mi by z nim "latać" tylko by np taka pustułka nie bała się mojej obecności i od czasu do czasu mogła usiąść na balkonie i zaprezentować swe wdzięki? :D
Ptaszki zadomowiły się na dachu a mieszkam na ostatnim piętrze i codziennie mogę podziwiać te piękne ptaki, jednak zawsze w locie (a latają niezwykle szybko). Jest możliwość zwabienia ich na barierki balkonu jakimś jedzeniem by zrobić zdjęcie? (i czy takie "dokarmianie" będzie dobre dla tych ptaków?) Jeżeli tak, to czym mógł bym ów rudzielca zwabić? :D

I jeszcze chciał bym się zapytać kiedy młode będę mógł zobaczyć podczas lotu (bo nie chcę ptaszków straszyć swoją obecnością na dachu :D)

Z góry przepraszam jeżeli napisałem w złym dziale lub jeżeli temat podobny istnieje bo nie mogłem znaleźć niczego co by mnie satysfakcjonowało.
Pozdrawiam :)
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

a czemu nie da się pustułki ułożyć ? gdzieś słabo wyczytałeś chyba , u mnie lata bez problemów ;) I wiem na pewno że nie tylko ja jestem takim specem ;), bo znam dużo innych osób które latają z pustułką.

Pustułka nie jest rewelacyjnym wyborem na początek poprzez swoją wagę , natomiast ułozenie nie jest problemem.
ODPOWIEDZ