WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
ustawa o ochronie zwierząt
Autor Wiadomość
jarobjj 
żółtodziób

Wysłany: Wto Lut 03, 2015 7:50 am   ustawa o ochronie zwierząt

założenia nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt i innych ustaw
https://docs.google.com/document/d/1cPE4RlagFP1QkmHr0WlFZpeHOZcHsRMgUUPNCSbEw3k/edit#
znalazłem punkt
ZAKAZ UTRZYMYWANIA ZWIERZĄT NA UWIĘZI W SPOSÓB STAŁY(chodzi o zwierzęta domowe)
- jedyna forma ograniczenia ruchu - kojec (czy to znaczy ze nie bedzie wolno trzymac drapola przywiązanego do siedziska? drapolek jest zwierzęciem domowym?)
będę wdzięczy jeśli się wypowie ktoś mądry :)
Ostatnio zmieniony przez jarobjj Wto Lut 03, 2015 8:30 am, w całości zmieniany 1 raz  

jarobjj 
żółtodziób

Wysłany: Wto Lut 03, 2015 8:11 am   

tutaj cały projekt nowelizacji ustawy

https://docs.google.com/document/d/11j3oSpxAz0VpEgelJTkXIirQuVgGxBrIXkP7r_wSKyc/edit

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Wto Lut 03, 2015 11:39 am   Re: ustawa o ochronie zwierząt

jarobjj napisał/a:

ZAKAZ UTRZYMYWANIA ZWIERZĄT NA UWIĘZI W SPOSÓB STAŁY(chodzi o zwierzęta domowe)
- jedyna forma ograniczenia ruchu - kojec (czy to znaczy ze nie bedzie wolno trzymac drapola przywiązanego do siedziska? drapolek jest zwierzęciem domowym?)

Myślę ,że to nas nie dotyczy .Pies ma bardziej ,,przechlapane '' prowadzasz go na smyczy i pod sklepem również go przywiązujesz ,a ustawa była pisana właśnie w odniesieniu o psy stojące na krótkim łańcuchu za komórką przy oborniku przez całe życie ! U przeciętnego sokolnika ptak nie jest przypięty na ,,stałe '' - co dziennie lata i ma swoją wolierę -czy się ktoś nie przyczepi do gości mających ,,sokolarnie '' komercyjne z ptakami przypiętymi na stanowiskach do oglądania przez zwiedzających np. do takich - to nie wiem ...........
https://www.youtube.com/watch?v=jOPPPorfsOg
Ostatnio zmieniony przez Pudlak Waldemar Wto Lut 03, 2015 12:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  

jarobjj 
żółtodziób

Wysłany: Wto Lut 03, 2015 11:59 am   

heh nie zrozumieliśmy się chodziło mi bardziej o to ze jesli ptak jest poza wolierą to raczej jest przywiązny do siedziska(no faktycznie nie doczytałem , ze to chodzi o stałą uwięź) ale nie ważne bo za chwile nie zostawice na mnie suchej nitki :) ,

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Wto Lut 03, 2015 12:10 pm   

Poprawiłem swoją wypowiedź .....byłeś szybszy .....w tym może coś być ....

jarobjj 
żółtodziób

Wysłany: Wto Lut 03, 2015 12:16 pm   Re: ustawa o ochronie zwierząt

[quote="Pudlak Waldemar"]
jarobjj napisał/a:

czy się ktoś nie przyczepi do gości mających ,,sokolarnie '' komercyjne z ptakami przypiętymi na stanowiskach do oglądania przez zwiedzających np. do takich - to nie wiem ...........

no własnie projekt napewno był pisany z myślą o pieskach i kotkach, ale zwierzę to zwierze nie wazne czy kot, pies, lub ptak zawsze jakis fanatyk sie znajdzie ;)

jarobjj 
żółtodziób

Wysłany: Wto Lut 03, 2015 12:17 pm   

Pudlak Waldemar napisał/a:
Poprawiłem swoją wypowiedź .....

Dzięki :)

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Wto Lut 03, 2015 9:17 pm   

ustawy o ochronie zwierzat sa niestety jednymi z najgorzej i najmniej precyzyjnie pisanych i nawet w obecnie obowiazujacej mozna znalezc takie niescislosci ktore zinterpretowane w odpowiedni sposob moga w zasadzie mowic o zakazie uprawiania sokolnictwa... Do tego nie ma zbyt dobrej przeciwwagi dla działających z powołania ludzi postrzegających dobro zwierząt przez pryzmat biednego kotka, pieska. Problemy zaczynają się już kiedy chodzi o zrozumienie potrzeb innych zwierzat typu nawet koń vide ostatnie akcje gorale kontra obroncy koni ktorzy wolą meleksy a konie skoncza w rzeźni... Co gorsza nie jest to tylko problem Polski ale ogolnoeuropejski vide zakaz trzymania sow do celow sokolniczych w Austrii itp...

jarobjj 
żółtodziób

Wysłany: Sro Lut 04, 2015 1:51 pm   

w tym projekcie jest zapis
" zabronione jest wykorzystywanie w celach widowiskowych zwierząt dzikich lub należących do gatunków zwierząt dzikich, urodzonych w niewoli"
czy to znaczy że nie będzie już pokazów sokolniczych?

Alexandra 
stażysta

Wysłany: Sro Lut 04, 2015 6:13 pm   

jarobjj napisał/a:
" zabronione jest wykorzystywanie w celach widowiskowych zwierząt dzikich lub należących do gatunków zwierząt dzikich, urodzonych w niewoli"

To jest raczej pisane z myślą o cyrkach, ale pokazy sokolnicze można pod to podciągnąć też.

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Sro Lut 04, 2015 9:28 pm   

Alexandra napisał/a:
jarobjj napisał/a:

To jest raczej pisane z myślą o cyrkach, ale pokazy sokolnicze można pod to podciągnąć też.

jesli przejdzie dokladnie w takim kształcie to niestety do tego sie sprowadzi bo mozna to interpretowac w ten sposob. Podobny zapis jest w obecnej ustawie zreszta.

jarobjj 
żółtodziób

Wysłany: Sro Lut 04, 2015 11:05 pm   

to jest projekt który ponoć od ponad roku już leży w sejmie, tylko teraz "obrońcy zwierząt" chcą to nagłosnic bo sie boją, że jeśli nie przejdzie to za tej kadencji to moze to utknąć znowu na pare lat, no i mam nadzieje, że nie przejdzie to w takiej formie jak teraz, nie ma sie co na razie martwić za wczesnie (chyba)

zac 
żółtodziób

Wysłany: Wto Lut 10, 2015 1:14 pm   

podłączę się pod temat.Kolega z angli dostal pozwolenie na odłow 3 jastrzębi.Jak już wyrobi citesy to jednego ja będę bral.I mam pytanie czy nie będzie problemu z granicami,z przejściem.

Doker 
pisklę

Wysłany: Wto Lut 10, 2015 10:58 pm   

Kolego Zac, jastrząb z Anglii? Kupiłem tam samicę. Totalna porażka! Teraz mam jastrzębia z polskiej hodowli. Rewelacja. Znam kilka nieciekawych przypadków jastrzębi z Anglii.
Jeden nawet zszedł do Krainy Wiecznych Łowów zanim nauczył się latać.
A z tym odłowem to chyba ściema. Ptak z CITES musi mieć przecież obrączkę bezszwową! Poza tym dzikich jastrzębi na wyspach jest niewiele, bo te które uciekną sokolnikom bardzo prędko przybierają na wadze od ołowiu game keeperów. W Polsce mamy kilka naprawdę dobrych hodowli. No i porównaj ceny.

Mateusz Świtek 
sympatyk
jastrab

Wysłany: Sro Lut 11, 2015 12:11 pm   

z Anglii jakie przejscie? wg prawa jak kiedyś czytałem CITES upoważnia do obrotu po całej Wspólnocie EU i nie potrzebna jest zgoda na wwóz do kraju.. info bodajże na str MŚ

Odpowiedz do tematu