polowanie na słonki

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Doker
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 30, 2015 10:47 am
Lokalizacja: Północ

polowanie na słonki

Post autor: Doker »

Witam,
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w polowaniu z jastrzębiem na słonki?
Mój samiec w październiku upolował słonkę wypłoszoną przez wyżła, szczeniaka. Zaskoczyło mnie, że było to w suchym starym lesie. Zawsze kojarzyłem słonki z podmokłym terenem. Pies pogonił ptaka i namierzyłem go dopiero po jakimś czasie, jak już miał wrąbane połowę słonki. Kumpel mnie uświadomił, że słonka to bardzo cenna ułomka i trzeba to opić.
Nie jestem pewny czy rzeczywiście czy tylko chciał mnie naciągnąć na flaszkę.
Przychodziłem w to miejsce kilkanaście razy ale słonek nie było. Za to upolował dwie dziwne myszy. Nie mogłem im się dokładnie przyjrzeć, bo je zasłaniał, ale były bardzo duże jak na myszy, prawie na półwola.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: polowanie na słonki

Post autor: Pudlak Waldemar »

Doker pisze:Witam,
Za to upolował dwie dziwne myszy. Nie mogłem im się dokładnie przyjrzeć, bo je zasłaniał, ale były bardzo duże jak na myszy, prawie na półwola.
Być może ptaszek najadł Ci sie na czymś takim ;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karczownik
Doker
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 30, 2015 10:47 am
Lokalizacja: Północ

Post autor: Doker »

Dziękuję Waldemar za podpowiedź.
praga
stażysta
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 28, 2010 8:43 pm
Lokalizacja: wa-wa

Post autor: praga »

witam. no slonka,to niebyle jaka ulowka zwlaszcza z jastrzebiem
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

słonka złapana z jastrzębiem, o ile była zdrowa, to duże osiągnięcie, ale w związku z miejscem gdzie była znaleziona powiedziłbym że nie była w najlepszej kondycji
Doker
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 30, 2015 10:47 am
Lokalizacja: Północ

Post autor: Doker »

Już się cieszyłem, że jestem miszcz, a tu chora słonka. Ale chyba nie, bo słonka wystartowała jak z procy a samiec siedział wysoko na gałęzi to ją skosił po krótkim pościgu. Tuszka miała dużo tłuszczu na flakach nie było żadnej wysypki. Zawsze sprawdzam złapane bażanty czy mają zdrową wątrobę i flaki jak jastrząb pióruje zanim się weźmie za żarcie. Natomiast złapał kaczkę, jedyną jak na razie i ta była chora. Na mięśniach piersiowych miała bardzo dużo białych pryszczy. Dobrze, że jastrząb nie chapnął ani kawałka mięsa. Kaczkę wrzuciłem do pieca bo nie chciałem ryzykować i trzymać ścierwa do poniedziałku, żeby weterynarz zobaczył. Jak się później go pytałem co to mogło być to nie wiedział. Może ktoś z was spotkał się z taką choroba u kaczki?
LEON
żółtodziób
Posty: 40
Rejestracja: pn lis 26, 2007 5:32 pm
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: LEON »

Kilka razy widziałem te twoje ,,pryszcze ,, są to białe robaki które żyją pod skórą . Występują głównie u kaczek żerujących w parkach miejskich a kaczki łapią je za sprawą psich odchodów .
kowalkem
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 23, 2006 12:38 pm
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: kowalkem »

Sarkosporidioza ;) Częsta w sumie u kaczek.
Pani Sowa
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 01, 2014 4:22 pm
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Pani Sowa »

ODPOWIEDZ