Sowy - Wrocław, Jelenia Góra

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Liv
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 2:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sowy - Wrocław, Jelenia Góra

Post autor: Liv »

Od dziecka fascynują mnie sowy (gdy byłam w harcerstwie przesiedziałam raz noc w lesie i jedna niemal sprawiła mi zawał serca :D) i o ile dalej nie myślę o ich zakupie (biednego studenta nie stać obecnie na kursy, zakupy oraz wynajęcie ogrodu), o tyle bardzo chciałabym odnaleźć kogoś, kto pozwoliłby mi zobaczyć "co i jak" - może ktoś ma hodowlę gdzieś w okolicach tych miast, które wymieniłam w tytule, a może ktoś posiada pojedyncze ptaki?
Ogromnie chciałabym zobaczyć na żywo jak zachowują się płomykówki, jednak każde doświadczenie z różnymi sowami traktowałabym z jednakowym zapałem :)
Jeśli istnieje taka możliwość, to czy byłby ktoś w stanie podać tytuły książek, które byłyby typowo nastawione na temat sów?
Poprosiłabym też o podanie "cennika" sów - zauważyłam, że na tym forum niechętnie udziela się żółtodziobom takich informacji, jednak mnie bardziej interesuje kwestia... nawet nie wiem jak to za dobrze ująć - w każdym razie, które sowy uważane są za najdroższe, które są tańsze, czy zależy to od wielkości, czy może od czegoś innego?
Jeśli gdziekolwiek popełniłam jakiś błąd lub wykazałam się skrajną ignorancją - opierdzielajcie mnie :D
lusaka
żółtodziób
Posty: 31
Rejestracja: wt lip 23, 2013 6:17 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lusaka »

Chcesz kupić sowę tylko dlatego że jest ładna..? cena nie jest najważniejsza, powiedział bym że nie jest ważna ale czas jaki trzeba poświęcić dla ptaka... wyrzeczenia tp; wyjazdy, wczasy.
Zanim zakupisz jakiegokolwiek ptaka, zastanów się czy nie jest to chwilowa zachcianka i nie śpiesz się z tym :wink:
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

W języku polskim masz tylko rozdział w książce Jemimy Parry-Jones dostępnej w sklepiku sokolniczym. Cennika sów tutaj nikt Ci nie poda, ale uwierz, że to prawda z tym, że ptak jest jedną z najtańszych rzeczy do zakupu :)
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez mini sowiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Liv
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 2:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Liv »

lusaka pisze:Chcesz kupić sowę tylko dlatego że jest ładna..? cena nie jest najważniejsza, powiedział bym że nie jest ważna ale czas jaki trzeba poświęcić dla ptaka... wyrzeczenia tp; wyjazdy, wczasy.
Zanim zakupisz jakiegokolwiek ptaka, zastanów się czy nie jest to chwilowa zachcianka i nie śpiesz się z tym :wink:
Jasne, że nie :) Nawet nie mam teraz takiego pomysłu, bo dobrze wiem, że nie mam odpowiedniej ilości czasu i pieniędzy. Hierarchię "cen" chciałam poznać czysto informacyjnie i na jakiej zasadzie są one ustalane - czy przez rzadkość, czy wielkość sowy, ot takie informacyjne rzeczy :)
Sówki fascynują mnie od dawna, ale nie chcę ich póki co kupować, bo po prostu nie mam możliwości. Wiem, że taki ptak żyje wiele lat, jednak sama wychowałam się w domu z kotem, psem, dwoma szynszylami i mnóstwem chomików, także szacunek do zwierząt jak najbardziej mam i rozumiem, że sowa to nie jest taki przytulak jak wymienione przeze mnie pupile :) Zawsze fascynowała mnie współpraca człowiek-sowa, dlatego chciałabym zobaczyć to na żywo ^^

Za książkę dziękuję, za angielskojęzyczne tytuły również byłabym wdzięczna ^^
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Liv pisze:byłby ktoś w stanie podać tytuły książek, które byłyby typowo nastawione na temat sów?
Nie ma książek nastawionych typowo na sowy. No chyba, że będziesz chciała kupić przewodnik typu http://sowy.eco.pl/www/index.php W publikacjach na temat sokolnictwa są niekiedy/często (w zaeżności od publikacji) rozdziały dotyczące sów. Więc drążyć, drążyć i jeszcze raz drążyć :razz:


Liv pisze:Hierarchię "cen" chciałam poznać czysto informacyjnie i na jakiej zasadzie są one ustalane - czy przez rzadkość, czy wielkość sowy
Generalnie rzecz biorąc na cenę ptaka wpływa jego wielkość, użyteczność oraz ilość hodowli danego gatunku. Nie ma reguły-mniejsze mogą być tańsze niż większe, ale mogą być też droższe. Ja podchodzę do zagadnienia cen w następujący sposób-jeśli będziesz miec na tyle cierpliwości, żeby dociekać i poszukiwać wiedzy, to orientacyjne ceny ptaków niejako same "wejdą" w obieg :wink:
Pani Sowa
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 01, 2014 4:22 pm
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Pani Sowa »

lusaka pisze:wyrzeczenia tp; wyjazdy, wczasy.
i "turbo melanże" odpadają :D
ODPOWIEDZ