Sokolnictwo w Białymstoku

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Szopenrock
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 08, 2014 10:38 pm
Lokalizacja: Białystok

Sokolnictwo w Białymstoku

Post autor: Szopenrock »

Witam :oops:

Jestem nowym w tej pasji, chciałbym kupić Harrisa ale musze się o nim coś dowiedzieć jak i ogólnie o sokolnictwie w miastach a konkretniej w Białymstoku. Mam dość duży dom i ogród i mógłbym mu zapewnić czas, fundusze jak i wszystko tyle, że fakt faktem słychać te samochody co jakiś czas i ogólnie. Czy Harris da radę się przystosować do klimatu miasta czy raczej koniecznością jest ciche spokojne miejsce na wsi. Tutaj bardziej chodzi o same latanie bez polowania. Polowanie może w bardzo dalekiej przyszłości. I pytanie numer 2 gdyż jest zima może jakieś małe porady co do wilgoci i wolier czy lepiej zrobić metalową bardziej czy drewnianą i zabezpieczyć drewno przed wilgocią :p myślę że wybrałbym sposób nr.2 ale czekam na zdanie kogoś kto się po prostu na tym zna. Ja się do teraz znałem bardziej na terrariach wiecie jaszczury węże ptaszniki te sprawy ale chce rozwijać pasje ze zwierzętami i chce z nimi w przyszłości pracować :cry: mam dość jeżdżenia karetką hehe. :) Jeśli ktoś z Białegostoku byłby tak miły i może mnie kiedy zabrał na trening jakiegoś ptaszora nie musi to być oczywiście Harris. Jedyne styczności z pokazami miałem we Wiedniu ale raczej siedziałem na widowni niż z tej drugiej strony. :) Wiem, że pewnie zaraz zlecą się tłumy "był już taki temat" albo coś ale jak już mówiłem jestem dość nowy na tym forum a chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć od strony praktycznej. Wiadomo w książkach wszystkiego się nie dowiesz bo książka jest robiona po to żeby się sprzedać i niektóre rzeczy są mocno przesadzone. :wink: Moje gg 34895978 jakby był ktoś chętny się odezwać z Białegostoku to czekam.
Dziękuje za uwagę i pozdrawiam
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Sokolnictwo w Białymstoku

Post autor: garbus2 »

Szopenrock pisze:Wiadomo w książkach wszystkiego się nie dowiesz bo książka jest robiona po to żeby się sprzedać i niektóre rzeczy są mocno przesadzone.
nie do konca sie z tym zgodze. A przeczytałeś wogole cokolwiek na ten temat czy jest to kolejny "taki temat już był" w stylu nie bede czytał i wszystko mi powiedzcie i pokażcie a ja się może zdecyduje:) ? Innymi słowy jakie to książki które nie wszystko mają i są zrobione po to by się sprzedać miałeś okazję poznać
Szopenrock
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 08, 2014 10:38 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Szopenrock »

Przeczytałem książke Marka Cieślikowskiego i "Training BIrds of Prey" autorki emimy Parry-Jones :o osobiście powiem że z Parry-Jones więcej się troszke dowiedziałem. Tak czy siak książki to tylko teoria i wolałbym się dowiedzieć od praktykanta co i jak niż o tym czytać :p po prostu jestem nie ufny zbytnio do teorii. Jestem zaawansowanym terrarystą, nie wiem jak w przypadku sokolnictwa ale co do terrarystyki gdy czytałem książki czasem myślałem że powinienem je wyrzucić do kosza (gdyż już znałem tą praktyczną strone) a tutaj niestety jeszcze nie znam tego od strony praktycznej. :( Nie hejcić mnie proszę tutaj.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

do hejcenia jeszcze kawalek ale do praktyki też :)
Szopenrock
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 08, 2014 10:38 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Szopenrock »

:p Mam nadzieję, że bliżej do praktyki hehe. Chciałbym zająć się sokolnictwem na poważnie w swoim czasie.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Zapraszam do Białostockiego Muzeum Wsi w Jurowcach, można zobaczyć jak to wygląda z praktycznej strony.
Szopenrock
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 08, 2014 10:38 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Szopenrock »

Ooo w jakich godzinach mógłbym przyjść? o.o Nie wiedziałem że tam coś takiego jest.
Awatar użytkownika
Nabuhodonozor
żółtodziób
Posty: 57
Rejestracja: wt mar 31, 2009 11:57 am
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Nabuhodonozor »

Szopenrock, mając internety i info kaj szukać dalej wolisz zapytać? Ja jakbym miał info gdzie to bym już szperał, a nie czekał na podanie danych na tacy....
Szopenrock
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 08, 2014 10:38 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Szopenrock »

:p Właśnie szukam co i jak :c tylko nigdzie nie ma napisanych (albo jestem tak ślepy że nie moge znaleźć) czy są jakieś treningi sokolników czy cuś i w jakiej cenie. :p Nie marudzić proszę pod moim tematem!

edit: Dobra już złączyłem wątki i widze co i jak mniej więcej.
Awatar użytkownika
Nabuhodonozor
żółtodziób
Posty: 57
Rejestracja: wt mar 31, 2009 11:57 am
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Nabuhodonozor »

Szopenrock, kto tu marudzi?
Szopenrock
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 08, 2014 10:38 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Szopenrock »

:p Wyczułem w twojej wypowiedzi marudzenie. Jeśli nie marudzileś to zwracam honor.
Awatar użytkownika
Nabuhodonozor
żółtodziób
Posty: 57
Rejestracja: wt mar 31, 2009 11:57 am
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Nabuhodonozor »

To dluga droga przed Toba :wink:
Szopenrock
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 08, 2014 10:38 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Szopenrock »

:D Pewnie tak, raczej się nastawiam że ptaszora dopiero kupie za pare dobrych miesięcy. Chce wiedzieć o nim wszystko. ^^ Mam nadzieję że forum mi pomoże.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Szopenrock pisze:Nie marudzić proszę pod moim tematem!
Tylko co? Podać wszystko na tacy, bo się google nie chce używać? Że na stronie Muzeum nie ma informacji o sokołach to nie znaczy, że się tam takie rzeczy nie odbywają, skoro pisze człowiek żebyś przyszedł i zobaczył. A godziny funkcjonowania chyba takie same, jak całego Muzeum, no nie?
Szopenrock
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 08, 2014 10:38 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Szopenrock »

Kurna no forum tematyczne jest po to żeby o tym temacie rozmawiać a z tego co widzę wszędzie każdy pisze żeby sam sobie ktoś poszukał, jaki sens w takim razie istnienia forum... ja w tym skansenie nie byłem może z 4-5 lat, wcześniej w ogóle tam cenników nie było ani biletów ani nawet sokolnictwa tylko można było chodzić kiedy się chciało i gdzie. Wczoraj byłem na chwilke rowerem zobaczyć godziny ale niestety nie miałem czasu żeby zajść bo byłem przejazdem. Za komentarze typu w google sobie znajdź itp to ja podziękuje. Jeśli ktoś nie wie albo nie chce tego czytać to na prawdę, podziękuje za takie odpowiedzi. Jeśli ja byłbym zaawansowanym sokolnikiem to chętnie bym się dzielił tym co wiem a nie "w google sobie znajdź" z tego co czytałem tematy to piszę tak tutaj praktycznie 70% forumowiczów, więc jaki sens takich wypowiedzi? No przepraszam ale jeśli ktoś nie chce odpowiadać na moje pytanie to niech się go nie czepia tylko najzwyczajniej w świecie na nie nie odpowiada. Wybaczcie jeśli zabrzmiało niezbyt miło ale irytują mnie takie odpowiedzi.
ODPOWIEDZ