Sokół Wędrowny, Raróg Górski, Pustulka

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Patryś
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 4:43 pm

Sokół Wędrowny, Raróg Górski, Pustulka

Post autor: Patryś »

Proszę o wszelkie informacje na temat tych ptaków (wymiary wolier, karmienie ukladanie) oraz to, czy mieszkając trzydzieści metrów od Traktu Lubelskiego w Warszawie (Wawer) mogę dostać zezwolenie na trzymanie? Zalezy mi również na dowiedzeniu się, czy nie należąc do PZł (Mam 12 lat, więc chyba mnie nie przyjmą :wink: ) i Zakonu Sokolników ani żadnej organizacji mogę dostać zezwolenie na trzymanie? Jeśli ktoś wie, to niech poda mi numery telefonów hodowców ww ptaków mieszkających blisko Warszawy?
ramzes
sympatyk
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 01, 2005 5:16 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: ramzes »

Witaj!! Ze względu na twój wiek mogę sodzić, że nie masz doświadczenia w pracy z ptakami. Drapieżcy, których wymieniłaś to jedne z najtrudniejszych ptaków. Pustułka - tego ptaka układają nieliczni, DOŚWIADCZENI, a dla począkującego i jeszcze w twoim wieku to bardzo zły wybór dla Ciebie i dla ptaka. Radziłbym zacząć od poczytania kilku tomików fachowj literatury ( tak ja to robię), a puźniej zapisania się na jakiś kurs. Co do zezwolenia na przetrzymywanie ptaka to myślę że nie masz szans na jego dostanie, nie ze względu na trakt(chociaż sama powinnaś zdawać sobie z tego sprawę że w takich warunkach ptak nie będzie miał luksusów) ale ma Twój wiek i doświadczenie. Poczekaj pare lat, zrób staż dostań się do "Gniazda sokolnimkó", a w między czesie postaraj się znalęść sokolnika albo szkołę w której mogłabyś nabierać wprawy i obycia w pracy z drpieżnikami.

Serdecznie pozdrawiam!!!
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

mlodosc a sokolnictwo

Post autor: garbus2 »

Hej Patryku,
W nawiązaniu do maila którego wysłałes z mojej strony chciałem ci podpowiedzieć kilka rzeczy. Jak słusznie zauważył jeden z kolegów na forum nie ma zanczenia gdzie mieszkasz by dostac zezwolenie - ważne byś miał woliere o minimalnych wymiarach 2x2x2m bo taka dla lanera jest wystarczajaca. Pustulka jest jak juz wczesniej napisano zlym wyborem - jest mala i wrazliwa na bledy poczatkujacego wiec lepiej zaczac od duzego ptaka a z trzech ktore wymieniles laner jest najlepszy. Poza tym najcenniejsza rada jaka dostales to zapoznanie sie z ksiazkami w ktorych znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujacych cie pytan - przypuszczam ze nie zdajesz sobie sprawy jaka odpowiedzialnosc bierzesz na siebie kupujac ptaka drapieznego (wiaze sie to miedzy innymi z koniecznoscia codziennego zajmowania sie nim! - a co jak wyjedziesz na wakacje?). Sokolnictwo to przede wszystkim wiele poswiecen i wyrzeczen - nie chce cie zniechecic ale uswiadomic ile potrzeba uporu i odpowiedzialnosci by posiadac ptaka. Slowem polecam bys najpierw przeczytal choc jedna ksiazke (np jemimy lub emmy) a potem zastanowil sie czy na pewno sokolnictwo jest dla Ciebie. Jesli tylko bedziesz zdecydowany to z przyjemnoscia Ci pomoge.
Pozdrawiam,
Nina
stażysta
Posty: 118
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 10:39 pm
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Nina »

Patryku nie załamuj się, to bardzo dobrze że już w tym wieku zainteresowałeś się sokolnictwem. Wawer to ciekawa okolica, bo od kilku lat mieszka tam sokolnik i trzymał do niedawna jastrzębia, więc tobie też się może udać. Jeżeli nadal będziesz zainteresowany, to zapraszam cię na krótką prezentację ptaków na Ursynowie. Podaje mój nr 692 730-117
Bezel :D
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 5:10 pm
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Bezel :D »

Ja mam 13 lat i rowniez interesuje sie ptakami, drapieznymi szczegulnie. Od kiedy sie urodziłem muj ojciec był myśliwym (moj dziadek rowniez był mysliwym). Mieszkam w małej miejscowości najbliższy sokolnik mieszka jakies 800m obok :] Mam dom z ogrodkiem oraz kojec (z zamkniętą gorą) dla psa ktorego aktualnie nieposiadam :( Często miałem okazje podpatrywac polowanie z ptakiem (jastrzębiem gołembiazem) poniewaz sokolnik jest znajomym mojego taty. Z ptakami mam doświadczenie poniewaz w domu mam młodą kakadu :) wiem ze to nie jastrząb ale rowniez wymaga duzo pracy. Udało mi sie rowniez kiedys wychowac i oswojic 2puszczyki ktorych matka zabiła się o drot kolczasty. Moim mazenie jest jedno PTAK DRPIEZNY musze postarac sie by przekonac tate do zdobycia potrzenych dokumentow oraz ptaka. I tu mam pytanie czy ktos mogłby nasunąć mi kilka argupentow jakich mogłbym uzyc?? prosze :>
ODPOWIEDZ