Pytania

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
kavu
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 4:21 pm
Lokalizacja: Polska

Pytania

Post autor: kavu »

Witam i pozdrawiam wszystkich, zarejestrowanych na forum.
Mam pytania, odnośnie sokolnictwa. Jak jest z układaniem dziczka, czy osobniki starsze powyżej 1 roku życia da się ułożyc? Prosze nie myślec, że chodzi o jakieś kłusownictwo czy o coś podobnego. Wiem że, ptaki, psy, należy uczyć od najmłodszych lat, ale ciekawi mnie jakie sa szanse na ułożenie starszych osobników?
Pozdrawiam
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

im ptak starszy tym trudniejszy do ulozenia
kavu
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 4:21 pm
Lokalizacja: Polska

Post autor: kavu »

Zdaję sobie sprawę, z tego im starszy tym trudniej. Ciekawi mnie w jakim stopniu jest możliwe/niemożliwe ułożenie np. 3 letniej samicy Accipitera.
Kolejne pytanie, proszę nie zrozumieć mnie źle, ale dużo się słyszy, widzi o układaniu sów, czy sokołów, a czy Myszołow zwyczajny, jest wykorzystywany w sokolnictwie, do np. pokazów, wiem że z polowaniami słabo bo podstawową ich dieta są norniki, czy martwe zwierzęta, więc czy te ptaki są również układane przez sokolników ?
Pozdrawiam
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

3 letnia stara samica jastrzębia to baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo trudny temat bliski do niemozliwego ale duzo zalezy od charakteru ptaka wiec jednoznacznie nie mozna powiedziec. Co do myszołowów to wykorzystuje się jedynie do latania wiec w klasycznym sokolnictwie nie maja zastosowania poza ewentualnym ptakiem szkoleniowym.
ODPOWIEDZ