co,gdzie, jak?ludzie i imprezy...

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
sapoiu
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 22, 2013 6:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

co,gdzie, jak?ludzie i imprezy...

Post autor: sapoiu »

Witam,1. przedstawię jeden komentarz i 2.zadam jedno pytanie-

1. Moje wiadomości wysyłane na priv.do sokolników z Warszawy/okolic z prośbą o pomoc przy zwierzęciu pozostały bez odpowiedzi. Chodziło o to aby 'liznąć' teorii w praktyce. A tu cisza.Można się zawieść.
dlatego tworzę wątek ...

2. i chcę zapytać o to, czy odbywają się imprezy podobne tej dorocznej w Czempiniu? Być może mniejsze, lokalne...Jeśli tak to proszę o wskazówki.

Jednym słowem, czy istnieją okoliczności,w których osoba początkująca, może przyjrzeć się pracy nad ptakiem?

dziękuję
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: co,gdzie, jak?ludzie i imprezy...

Post autor: Wilq »

sapoiu pisze:Witam,1. przedstawię jeden komentarz i 2.zadam jedno pytanie-

1. Moje wiadomości wysyłane na priv.do sokolników z Warszawy/okolic z prośbą o pomoc przy zwierzęciu pozostały bez odpowiedzi. Chodziło o to aby 'liznąć' teorii w praktyce. A tu cisza.Można się zawieść.
dlatego tworzę wątek ...

Jednym słowem, czy istnieją okoliczności,w których osoba początkująca, może przyjrzeć się pracy nad ptakiem?

dziękuję
Pomoc przy zwierzęciu ? jakie zwierze ssak, gad, ptak ? oraz nie wiem czy dobrze rozumiem masz ,,zwierze'' i dopiero się chcesz dowiedzieć coś o praktyce ? ?

Okoliczności te nazywają się pokazem sokolniczym są mniejsze kameralne :P
Z większych imprez to Łowy z Sokołami, Trial i konkurs latawcowy w Czempiniu oraz Kurs sokolniczy :)
sapoiu
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 22, 2013 6:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

...

Post autor: sapoiu »

O jakie zwierze mi chodzi? Wiedziałeś nazwy jakich imprez wymienić, czyli wiesz też, że nie pytam tu o np.dzięcioła. Co najwyżej mogę do Dzięcioła teraz pisać...nie wiem, nie znam, nie oceniam
tak na poważnie, to nie mam jeszcze swojego ptaka.
Jeśli chodzi o trial i konkurs latawcowy, to nie znajduję świeżych info w internecie na ten temat, które byłoby z tego roku. Czyżbym źle szukała? Podpowiesz, proszę?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

zwykle tego typu wydarzenia nie są ogłaszane z dużym wyprzedzeniem - jedyny sposób to na bieżąco śledzić strone gniazda tudzież tu na forum często też takie informacje są powielane
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

.... Chyba nie do wszystkich pisałaś. U nas zawsze można popatrzeć jak ptaki latają.
herbaciana
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 08, 2014 10:23 pm
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: herbaciana »

Odnoszę wrażenie, że nie przyłożyłeś się odpowiednio do tematu...Ja też jestem zupełnie początkująca (patrz: data rejestracji na forum) a mimo to bez większych problemów udało mi się skontaktować z kilkoma osobami, które kila rzeczy mi wyjaśniły (i dzięki Wam wielkie!). Niemniej aby tak się stało, osoby te musiały się upewnić, że przeczytałam forum dokładnie i nie powielam pytań, na które sto razy udzielono odpowiedzi, a ponadto chcę się uczyć w sposób rozsądny. Musisz też wiedzieć, o co chcesz zapytać, czego nie wiesz, a nie zakładać, że ktoś zaprosi cię na "indywidualny kurs nie-w-czempiniu"i wyłoży ci wszystko od początku do końca, bo temat jest bardzo obszerny.
Mieszkam na śląsku, ale kontaktowałam się z sokolnikami z całej Polski, zwłaszcza hodującymi ptaki, które szczególnie mnie interesują.
Na tym forum nie widziałam dotąd ogłoszeń o pokazach sokolniczych, ale z pewnością znajdziesz je na stronach hodowców lub urzędów miast, gdzie się odbywają...nikt Ci jednak na pokazie nie pokaże "konkretów", bo trudno wyłowić z tłumu jedną osobę, która pyta żeby się uczyć, z setek osób, które akurat w tym tygodniu postanowiły pasjonować się sokolnictwem, a które po następnej "miejskiej imprezie" połączonej np. ze zlotem rycerstwa, postanowią interesować się łucznictwem.
Moim zdaniem musisz inaczej formułować wiadomości z pytaniami :)
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

wojtektkn pisze:.... Chyba nie do wszystkich pisałaś. U nas zawsze można popatrzeć jak ptaki latają.
Gdzie i kiedy :P
wezmę pifko i pooglądam jak latają :D
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Wilq pisze: Gdzie i kiedy :P wezmę pifko i pooglądam jak latają :D
Ty Marcinku to przy piwku oglądaj sobie swoje ptaki !I puść wreszcie tę ,,wędruskę '' niech się ptaszyna latać uczy :razz:
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Pić i latać odpada ale pić i oglądać od kogoś :D lepsza okazja i smakuje lepiej haha :D
alberrt7
pisklę
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 03, 2013 11:28 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: alberrt7 »

Odnośnie samych tych imprez to tak mnie dzisiaj jedna myśl nawiedziła..
Jest sporo takich eventów w Polsce, dobrze byłoby mieć jakiś kalendarz albo przynajmniej osobny post na forum w którym użytkownicy wklepywaliby sobie info o takich imprezkach na których są pokazy sokolnicze. Może to głupi pomysł a może i nie, jak się wklepie w google to niby tego pełno, a nigdzie nie ma nic konkretnego.
Sami pomysł ocenić możecie.
pozdro
flayer
żółtodziób
Posty: 47
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 9:32 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: flayer »

Sapoiu,
Witam, serdecznie. W odpowiedzi na Twoje pytanie podam kilka wartych uwagi wydarzeń, które się odbyły i powtarzają się cyklicznie w Warszawie. Są to przede wszystkim wydarzenia organizowane przez studentów udzielających się w Kole Naukowym AVES działającym przy SGGW.
Pierwszą z nich była konferencja Świat Szponiastych Łowców https://www.youtube.com/watch?v=FNhML1V2nnY
Kolejne to pokazy organizowane w czasie Dni SGGW. Obecność Sokolników z SGGW na Wystawie Kur Ozdobnych Corocznie organizowanych na kampusie. Także spotkania sekcji sokolniczej odbywające się regularnie podczas roku akademickiego.
Jeżeli ktokolwiek z Warszawy i okolic che liznąć sokolnictwa to SGGW jest otwarte dla takich osób. Temu służy uczelnia - udostępnianiu wiedzy. Sokolnictwo to sztuka, ale nie tabu.
Wysokich lotów,
Pozdrawiam

dla fejsbukowiczów https://www.facebook.com/groups/sekcjasokolnicza/
alberrt7
pisklę
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 03, 2013 11:28 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: alberrt7 »

no właśnie, jest jakiś pokaz rycerski albo jakaś taka impreza oddalona o 40km to wsiadam w auto i sobie jade.. tylko że o tym niestety się nie słyszy
ODPOWIEDZ