teren

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Crash, zamiast drażnić ludzi głupawymi postami, opisz lepiej jak ta Twoja woliera ma wyglądać i z czego ma być zrobiona, żebyśmy wiedzieli, gdzie tych kaloryferów możemy się spodziewać... :???:
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

Ok juz wam to opisuje, ale ja nie chce tych kaloryferów :D
Ściany z płyty osb 18mm
Ktos mi doradził że 3 ściany zasłonięte, 4 w 1/3.
Podłoże: gruba warstwa piachu (ziemi?) I gałązki jodłowe
Sufit nie wiem jak, jeszcze nie wyczytałem.
Można do środka dać sieć rybacką (tak w książce pisze)
Narazie tylko tyle... (oczywistą rzeczą jest pałąk)
Do sokolnika jade w przyszłym miesiącu, a moja wiedza o wolierach jest bardzo, bardzo skromna.
Więc jeśli palnąłem jakieś głupstwo to przepraszam i proszę uwzględnić że się nie znam...
Nie ma co krytykować (chociaż tak bardzo) żółtodzioba.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

OSB 18mm? Toż to prawie bunkier :mrgreen: Można wiedzieć, dlaczego taka gruba?
Oczywiście ta czwarta ściana zasłonięta w dolnej części.
Gruba warstwa piachu, to ile? :razz: Wiem, że się czepiam. Moja sugestia, żeby ten piach był w miarę gruby, a nie pył plażowy. Gałązki jodłowe do czego?
Co do sufitu, to sugeruję 2/3 zasłonięte (czyli zadaszenie), 1/3 odkryta, czyli siatka. Jak rozumiem ta sieć rybacka do na sufit/ściany? Czy do czego? Bo "do środka" to bardzo mgliste pojęcie.

No i teraz największa zagadka-skoro spora część jednej ze ścian i kawałek dachu będą odkryte, to co chcesz ocieplać i w jaki sposób? Bo ciągle nie daje mi to spokoju...
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

Ehm... juz 3 raz mówię że nie chce nic ocieplić :D
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

A mógłbyś odpowiedzieć na pozostałe pytania? Podejście do wymiany zdań masz typowe dla swojego wieku-byle się zmieściło w jednym sms-ie... :neutral:
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

18mm to wg mnie wystarczająco ale ma to swoją cenę...
Gruba warstwa piachu, ja cytowałem z tematu o wolierach ale ja tak mysle że ze 1, 5 lub 2 cm piachu bo to pomieszane ma byc z ziemią czy jak?
Gałązki jodłowe to też cytat, ale zgaduję że na budowę gniazda.
Siatka rybacka w środku (wg rady marka cieślikowskiego).
Aha i nie wiem czy to mówiłem, ale nie chcę nic ocieplać :D
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

No to tak w największym skrócie - odłóż budowę woliery co najmniej do przyszłego roku. Odwiedź jakiegoś sokolnika i zobacz, jak to wszystko wygląda. Już samo wyobrażenie tej Twojej kolubryny dla harrisa budzi we mnie skojarzenia z horrorów rodem. Nie chciałbym zobaczyć tego czegoś na żywo. W swojej głowie poskładałeś sobie coś, co mogłoby być od biedy wybiegiem dla pawianów, a nie wolierą :mrgreen:
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

Wyczuwam nutkę pogarde :D
Wcześniej mówiłem że tym zajmę sie później i żeby jie krytykować kogoś kto się nie zna...
Prosiłeś o to abym przedstawił jak będzie wyglądać woliera....
No to dałem odpowiedź, chyba nie zbyt trafną
Myślę że za rok plany znacznie się zmienią
;)
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Chodziło mi o to, że przeczytałeś opisy wolier (a przynajmniej takie sprawiasz wrażenie), ale nie pomyślałeś ani chwili nad tym, co jest do czego potrzebne. Bardziej wygląda to na zasadzie "to mi się podoba, to tak zrobię" niezależnie od tego, czy to COŚ ma sens, czy nie.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

CRASH00 pisze: nutkę pogarde
Raczej ironie, a właściwie ironii :???:
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

Staram się korzystać z wiedzy w książce i na forum z tą siatką to nie wiem o co biega tak naprawdę...
Ale faktycznie zanim nasmaruje że gałązki jodłowe to dowiem sięnpo co one mają tam być...
Pan marek cieślikowski w jednej wolieże ma sosne posadzoną i na niej ma gniazdo samica jastrzębia "figa"
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

CRASH00 pisze:Staram się korzystać z wiedzy w książce i na forum z tą siatką to nie wiem o co biega tak naprawdę...
Ale faktycznie zanim nasmaruje że gałązki jodłowe to dowiem sięnpo co one mają tam być...
Pan marek cieślikowski w jednej wolieże ma sosne posadzoną i na niej ma gniazdo samica jastrzębia "figa"
- siatka lepiej nie rybacka ale gruba sznurkowa - zapobiega obijaniu sie ptaka o siatke metalowa jesli takowa jest/pelni role pewnej częsci dachu
- nie ma posadzonej sosny a ma wstawiony pien z odgalezieniami na ktorym ptak moze siadac bo jest w tej wolierze luzem co generalnie jest opisane w ksiazce ale ogladajac fotografie tego sie nie wyczyta:P
- Stachu ma racje - kopiujesz rozwiazania bez myslenia po co sa. Zastanow sie przez chwile
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

Najwyższa pora.
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

CRASH00 pisze:Najwyższa pora.
No Adamie masz szczęście że zabrałeś głos widzę, bo kolega już się zniecierpliwił ;)
Kolego spokojnie nie szukaj wszystkiego na jednym talerzu, każdy Ci tu mówi co i jak a Ty i tak nie chcesz załapać o co chodzi. Pojedz kolego do kogoś żeby zobaczyć co i jak , podleć na kurs do Adama i dopiero wtedy bedziesz pytaniami walił.

Po co Ci ściany grubości 18mm?
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

No własnie niedługo (jak poprawię ocenh z biologii :) ) pojadę do sokolnika!
ODPOWIEDZ