Nowy forumowicz

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Bardock
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 08, 2013 8:13 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Nowy forumowicz

Post autor: Bardock »

Jako ze jestem nowy na forum to w pierwszej kolejnosci chcialbym sie przywitac :)
Wiec...
Witam wszystkich:)
Na imie mam Tomek i pochodze z Wejherowa (20km od Gdyni).Interesuje sie ogolnie zwierzetami ,zaczynajac od rybek karasi gupikow po psy koty kraby raki krewetki konczac na zadkich zolwiach i mini krokodolych.
Doswiadczenie z ptakami mam,co prawda nie sa to drapiezniki :) ale bazanty pawie przepiorki kuropatwy itp.
Na forum trafilem przez przypadek,szukalem wzoru tatuazu glowy sokola.Juz kilka lat temu zainteresowalem sie tematem ale przyszla niewolnicza praca i jakos zgubil sie.Okolo 3 tyg temu zainteresowanie wrocilo po obejrzeniu programu ,Dzika Ameryka, na discovery channel.Byla tam scena jak matka bronila swoich 3 mlodych przed 5 doroslymi pelikanami ktorych rozpietosc skrzydel wynosila ponad 2.5m.Odwazna samica stracala jednego po drugim a na koncu dala wycisk 3metrowemu wezowi ktory chcial sie wkrasc do gniazda.

Krotkie pytanka.
Czy sowy plomykowki tez mozna hodowac?
Czy na forum jest aktywny sokolnik z pomorskiego?od ktorego mozna by liznac troche praktyki
Jakiej wielkosci powinna byc woilera dla sokola wedrownego?
Czy falco moze spokojnie przebywac zime w woilerze zewnetrznej?czy mozec trzeba ja specjalnie do zimy przygotowac.

To na razie chyba tyle
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Nowy forumowicz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Bardock pisze:Doswiadczenie z ptakami mam,co prawda nie sa to drapiezniki :) ale bazanty pawie przepiorki kuropatwy itp.
Na początek karmę już masz :lol:

http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=1491

http://sokolnictwo.pl/forum/index.php?c=6

http://sokolnictwo.pl/forum/googlemap.php
Bardock
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 08, 2013 8:13 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Bardock »

Ech...wysylasz linki gdzie sa linki a w linkach wiecej linkow.
Na mapie sa uzytkownicy forum czy osoby posiadajace sokoly?
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Bardock pisze:Ech...wysylasz linki gdzie sa linki a w linkach wiecej linkow.
Na mapie sa uzytkownicy forum czy osoby posiadajace sokoly?
Kolego - podałem Ci miejsca w których możesz bez,,specjalnego szukania '' znaleźć odpowiedzi na Twe pytania ....na mapie są w większości ludzie którzy ptaki posiadają..... Jeżeli nie chce Ci się szukać w ,,linkach gdzie są podane następne linki'' ...to wybacz ...jako że cierpliwość to podstawa w układaniu ptaków - to widzę ,że takowej Ci brak co automatycznie eliminuje Cię z grona sokolników ....Nawet jeżeli masz gotówkę na wybudowanie woliery i zakup ptaka to ta cecha charakteru wróży jedynie szybką stratę ptaka.....
Coś czuję ,że jeżeli nie zmienisz nastawienia to pozostali forumowicze / sokolnicy / mogą Cię potraktować zdecydowanie mniej ,, ulgowo '' niż ja .
Pamiętaj ,że to Ty potrzebujesz informacji i ,,pomocy'' , a nikt nie ma obowiązku Ci jej udzielić ....to tylko dobra wola .
Bardock
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 08, 2013 8:13 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Bardock »

Ale taka jest prawda.wchodze w link z pytaniami a w odpowiedziach lsame linki,a w tych linkach kolejne i skonczylo sie na tym ze mam 15 stron otwartych.

Co do mojego charakteru to wybacz ale nie znasz mnie i nie wiesz jaki jestem.I do tego nie powiedzialem ze mi sie niechce szukac,tylko zamiast ulatwic to w zasadzie zostalem na tym samym poziomie.brak cierpliwosci skutkuje utrata ptaka??zdechnie bo jestem niecierpliwy??
Bylem treserem psow policyjnych i dla niewidomych a krokodyle jedza mi z reki.Powtarzam nie znasz mnie.
I na koniec czy ja powiedzialem ze chce kupic jakiegos ptaka?do tego daleka droga.
Ostatni akapit zostawie bez komentarza.

Dziekuje za poswiecenie mi czasu i za maly krok do przodu w tej przygodzie :)
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Bardock pisze: brak cierpliwosci skutkuje utrata ptaka??zdechnie bo jestem niecierpliwy??
Wysoce prawdopodobne...
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Bardock pisze:Ale taka jest prawda.wchodze w link z pytaniami a w odpowiedziach lsame linki,a w tych linkach kolejne i skonczylo sie na tym ze mam 15 stron otwartych.
no nie zmienia to faku ze jak juz otworzysz link do linku i link w tym linku to w koncu znajdziesz informacje. Ciezko czasami cos znalezc w tej stajni Augiasza ale jak sie nieco podłubie to troche tego jest... Niemniej i tak uważam, że jest to jeden z gorszyh sposobow dowiadywania sie podstaw bo info jest rozsiane i nie po kolei a do tego czasami zbyt szczegolowo jak dla poczatkujacego (no i jak na kazdym forum polowa tematu to przepychanki i wycieczki osobiste) bo np po co ci wiedziec na sam poczatek czy lepszy jest przedłużacz czerwony czy zielony skoro nie wiesz nawet co to jest przedłużacz i jaką powinien mieć długość?
Bardock
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 08, 2013 8:13 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Bardock »

Katou pisze:
Bardock pisze: brak cierpliwosci skutkuje utrata ptaka??zdechnie bo jestem niecierpliwy??
Wysoce prawdopodobne...

Milcz
Awatar użytkownika
Lotion
sympatyk
Posty: 26
Rejestracja: sob maja 15, 2010 6:24 pm
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Lotion »

po co te nerwy nie dobrze zaczynasz jak na początek.
Słuchaj masz trochę czasu to poszukaj sobie sam na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i wiele wiele wiele innych ciekawych informacji na temat ptaków drapieżnych wtedy zobaczysz czy Cie to wciągnie bardziej lub zniechęci:)
Bardock
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 08, 2013 8:13 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Bardock »

Jest troche kibelek na forum,moze przez zbyt leniwych uzytkownikow.Ale zauwazyles pewnie bo jestes jednym z nielicznych inteligentnych uzytkownikow ze nie pytam o cene ,o to jaki ptak na poczatek itp.Pytam o konkretne rzeczy ktorych nie ma w faq.Take fora sa od zdobywania wiedzy zeby pozniej nie bylo zadnej wpadki.
LEON
żółtodziób
Posty: 40
Rejestracja: pn lis 26, 2007 5:32 pm
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: LEON »

Konkretne odp
pyt 1 tak
pyt2 tak
pyt3 wytyczne dla rdoś to 3 na 4 na 2 wys wym minimalne
pyt 4 może
Bardock
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 08, 2013 8:13 pm
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Bardock »

Dzieki Lotion,na taka odpowiedz czekalem.

Dziekuje Leos za konkretne odpowiedzi,jak na faceta przystalo.
Tylko co znaczy rdos?
3x4x2 hmm zpodziewalem sie ze wysokosc min to kilka metrow
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Bardock pisze:Jest troche kibelek na forum,moze przez zbyt leniwych uzytkownikow.Ale zauwazyles pewnie bo jestes jednym z nielicznych inteligentnych uzytkownikow ze nie pytam o cene ,o to jaki ptak na poczatek itp.Pytam o konkretne rzeczy ktorych nie ma w faq.Take fora sa od zdobywania wiedzy zeby pozniej nie bylo zadnej wpadki.
Jakież to było pracochłonne wejść napisać parę pytań, które powtarzają się po raz nasty i dorzucić swoje do "kibelka". A później jeszcze pretensje...
P.S. Skoro mowa o krokodylach, psach itd... nie miałeś przypadkiem akwarium z rybami tropikalnymi? Pasowało by do stereotypu....
Awatar użytkownika
Irys
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 28, 2010 1:19 pm
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Irys »

Bardock pisze:Milcz
Nie musimy Cię znać, żeby po takim poście zbudować sobie opinię i wyobrażenie jaki jest Twój poziom kultury... Kiepski start.

To forum jest ciężkim materiałem do nauki i dowiadywania się czegokolwiek - to fakt. Ale jest za to dobrym startem do poszukania sokolnika, który (jeżeli tylko będzie miał chęci) wszystko Ci opowie.
Powodzenia.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Katou pisze:... nie miałeś przypadkiem akwarium z rybami tropikalnymi? Pasowało by do stereotypu....
:)
ODPOWIEDZ