WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zagubiona samica harrisa
Autor Wiadomość
haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 12:25 pm   zagubiona samica harrisa

dwa dni temu na terenie portu w Gdyni zgubiła się 7 letnia samica harrisa. A dokładniej upolowała coś w miejscu do którego nie było dostępu. Następnego dnia sygnał był już bardzo słaby dość dziwny (bateria w nadajniku jest nowa). W tym momencie sygnał zniknął całkowicie. Ptak ma adresówkę i nadajnik RT plus na częstotliwości 216.005. Gdyby ktoś miał jakieś wieści o miejscu gdzie ją widziano będę bardzo wdzieczny. Mój nr tel 533138656

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 1:01 pm   

Dawid jak masz jeszcze jednego harrisa ,,na chodzie '' -to spróbuj z nim polatać w tej okolicy ,,zagubiony '' ptak na 90% przyleci do niego gdy go zobaczy ...gdy nadajnik nie działa jest to jakaś szansa na ściągnięcie zguby.Jak mi samica ,,poszła '' w czasie pierzenia to tak ją ,,ściągnąłem'' po 4 dniach / młodym ptakiem którego nie znała /.

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 2:30 pm   

wiem wiem ale pozostałe odstawione do pierzenia w full kondycji. Zbicie kondycji żeby były na chodzie to minimum tydzien. Problemem jest teren który wygląda tak. Masa zakłóceń odbić itp. z praktyki wiem że sygnał może w tym miejscu zanikać nawet na kilkadziesiąt metrów. http://www.pois.gov.pl/Wi...Port_Gdynia.jpg do tego setki pracujacych dźwigów, maszyn i ludzi. Koszmar. Sygnał ostatni raz miałem wczoraj w nocy i miałem wrażenie że dochodzi z dachu budynku. o świcie wleżlismy na dach jak tylko dostalismy zgodę ale sygnału już nie było. mam podejrzenie że mogła trafić w czyjeś ręce bo była bardzo ufnym ptakiem

Odpowiedz do tematu