Włochatka

czyli jak ułożyć sowę
OliwiaNowak
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 5:24 pm
Lokalizacja: Opole

Włochatka

Post autor: OliwiaNowak »

Witam od razu zaznaczę ,że mam 12 lat i interesuje się ptakami od najmłodszych lat. W szkole nazywają specem od ptaków :) A sokolnictwo to ukoronowanie tej pasji.
I chcę zagłębić się w ten temat więc jak mogę zacząć ?
I chciałam się was spytać czy posiada ktoś z was włochatkę ponieważ ten gatunek najbardziej mi się podoba i jak się nią opiekować (bo w internecie mało o niej pisze).Od razu zaznaczę ,iż nie mam zamiaru na razie kupować ptaka ,żeby nie było :) Chcę zgłębić moją wiedzę o włochatkach ponieważ gdy zobaczyłam ją w zoo to od razu się e niej zakochałam.


Dziękuje wam za wszystkie wskazówki dotyczące włochatki :lol:



PS: Proszę,żeby nie było komętaży w stylu : "A to taka mała smarkula i dziewczynka sokolnictwo to nie dla niej". Bo robi się smutno :cry:
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

OliwiaNowak pisze: Proszę,żeby nie było komętaży w stylu : "A to taka mała smarkula i dziewczynka sokolnictwo to nie dla niej". Bo robi się smutno :cry:
Ojej, jakie dziecko wrażliwe... :sad:


OliwiaNowak pisze: Chcę zgłębić moją wiedzę o włochatkach ponieważ gdy zobaczyłam ją w zoo to od razu się e niej zakochałam.
No, rzeczywiście słodziak jest :mrgreen:



To tyle ironii, teraz trochę poważniej.
Jakich informacji od nas oczekujesz? Mamy przepisywać treść książek, w których opisane są fakty, czyli wymiary, waga, wygląd ogólny i cała biologia? Wg mnie ma to niewielki sens. Wikipedia jest tu wystarczającym źródłem wiedzy, choć niekoniecznie wiarygodnym. Skoro jesteś takim "specem" od ptaków, to powinnaś sporo wiedzieć na ten temat. Czy oczekujesz może, że opiszemy jej zachowania, charakter, reakcje na różne czynniki? Tego, a także recepty na opiekę nad włochatką nie znajdziesz raczej nigdzie, a już zwłaszcza w necie. Nie słyszałem nawet, żeby ktokolwiek posiadał włochatki (aczkolwiek nie wiem tego na pewno), więc tym bardziej zadanie jest utrudnione.
I jeszcze słówko odnośnie ironii, ale całkiem prawdziwe - ja w Twoim wieku "zakochiwałem" się w każdym fajniejszym zwierzaku, cokolwiek by to nie było. Miłość ta była jednak równie silna, jak i ulotna. Ot, taki kaprys dziecka. Na jak długo Tobie starczy tej "miłości"?
OliwiaNowak
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 5:24 pm
Lokalizacja: Opole

Post autor: OliwiaNowak »

Nie, ta miłość to na poważnie długo nad tym myślałam czy to tylko nie na chwilę i czuje ,że ta "miłość" potrwa długie lata :lol: A chodzi mi o informacje na temat jak ją żywić,ułożyć itp.

Oczywiście treści książki też, z bardzo wielką chęcią zapoznam się z nimi :lol:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

jedyna książka w której jest cokowliek o układaniu sów w języku polskim to tłumaczenie książki Jemimy
OliwiaNowak
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 5:24 pm
Lokalizacja: Opole

Post autor: OliwiaNowak »

Na pewno ją kupię :mrgreen:
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Kup książkę, ale nie sowę na początek. Ja sam najpierw się porywałem z motyką na słońce i chciałem natychmiast kupić sowę zanim w ogóle zacząłem cokolwiek czytać. Także najpierw poczytaj forum ( głównie o tym jakiej wielkości powinien być ptak) i kup kilka książek. Ja tak zrobiłem i w ogóle teraz nie śpieszy mi się do zakupu ptaka. Co do posiadania włochatki to chyba jako jedyny ma ją użytkownik ZaP. I jeszcze raz: Najpierw czytaj potem pisz. Ja robiłem odwrotnie i się nie opłaciło, więc zmieniłem tok myślenia. Pozdrawiam
OliwiaNowak
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 5:24 pm
Lokalizacja: Opole

Post autor: OliwiaNowak »

Na sowę to jeszcze poczekam, na razie chcę zgłębić moją wiedzę o sowach . Więc już kupiłam książkę "SOKOLNICTWO"Marka Cieślikowskiego tylko czekam kiedy przyjdzie .
ZaP ma włochatkę o imieniu Adolf (jest strasznie słodka) wiem bo widziałam jego strone www.drapole.pl . On jest moim wzorem do naśladowania :mrgreen:
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

w książce "Sokolnictwo" nie ma nic o sowach. Jedyną przetłumaczoną książką jest tak jak mówił p. Adam książka Jemimy pt. "Training birds of prey"(http://sokolnictwo.pl/produkt/51), a w książce "Sokolnictwo" jest bardzo dużo o układaniu jastrzębi i sokołów oraz ich żywienia, a także o budowie woliery dla drapieżnika i akcesoriach, a jeśli chcesz zgłębić wiedzę o sowach jeszcze bardziej to skontaktuj się, z którymś z sokolników i zadała kilka pytań lub spotkała się, bo nie dowiesz się wszystkiego z książek (chociaż to podstawa!) oraz najpierw dowiedz się jakie wymiary powinien mieć pierwszy ptak ;).
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

mam włochatkę - zdjęcia na facebook.com/drapole i drapole.pl
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

OliwiaNowak pisze:
ZaP ma włochatkę o imieniu Adolf (jest strasznie słodka) wiem bo widziałam jego strone www.drapole.pl . On jest moim wzorem do naśladowania :mrgreen:
Piotrze ,,Ty SŁODKI WZORZE '' :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

mini sowiarz pisze:w książce "Sokolnictwo" nie ma nic o sowach.
Racja, ale niech dziewczyna poczyta trochę o postępowaniu z ptakami w ogóle, to zawsze rozjaśni jej się nieco w głowie. Fakt, że książkę Jemimy też mogłaby od razu zamówić.

P.S. Oliwio, nie wiedziałem, że na mojej stronce jest cokolwiek o sowach :mrgreen:
OliwiaNowak
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 5:24 pm
Lokalizacja: Opole

Post autor: OliwiaNowak »

Oliwio, nie wiedziałem, że na mojej stronce jest cokolwiek o sowach
Wiem ale co stronki nie można było pooglądać :mrgreen: .
A co do tej książki to ją na pewno kupie (tylko muszę nazbierać kasę) :mrgreen: Narazie będe zgłębiać moją wiedze narazie o książki :wink:
A na wakacje jadę w okolice Bydgoszcza może tam jest jakiś sokolnik co ma sowy (bo mam tyle pytań odnośnie sów)


Jak ktoś zna to niech napisze z chęcią go odwiedzę :mrgreen:
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Raczej to ty powinnaś szukać sokolnika hodującego sowy, bo nikt nie będzie Cię sam zapraszał do swojej sokolarni. Wystarczy tylko trochę chęci, przęglądanie listy użytkowników i czytanie ich postów, a dowiesz się kto z forum zajmuje się tymi ptakami. Nie musisz szukać koło Bydgoszczy bo jedna z osób które posiadają sowy mieszka niecałe 80km od Ciebie, a do tego robi pokazy po okolicy.
Ps. W "Sokolnictwie" jest na prawde wiele informacji na początek, bez których ani rusz z jakimkolwiek ptakiem, ale jeśli chcesz zgłębiać wiedzę w kierunku sów to z tego co jest dostępne to tylko książka Jemimy.
OliwiaNowak
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 27, 2013 5:24 pm
Lokalizacja: Opole

Post autor: OliwiaNowak »

Jak nazywa się ta osoba?
Oczywiście kupię tą książkę Jemimy :mrgreen:
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Nie wiem czy powinienem i czy mogę pisać tutaj dane tej osoby. Napisz na maila to odpiszę :)
ODPOWIEDZ