Myszołów zwyczajny znaleziony udeżony przez tira WAŻNE

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
kk111222
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 28, 2013 1:03 am
Lokalizacja: Wólka Radzymińska

Myszołów zwyczajny znaleziony udeżony przez tira WAŻNE

Post autor: kk111222 »

Witam wszystkich na tym forum to w sumie pierwszy mój post, sokolnictwem interesowałem się jakiś czas ale do dziś nie było bodźca żeby zainteresować się na poważnie. Dziś znalazłem na drodze leżącego prawdopodobnie myszołowa zwyczajnego, jak zdejmowałem go z asfaltu prawie się nie ruszał leciała mu krew z nosa jak wsadziłem go do bagażnika wkładałem w sumie zwłoki, popędziłem prosto do weterynarza i otwierając bagażnik bardzo się ucieszyłem bo ptaszek już siedział i bystro zaczął przebierać oczami, z weterynarzem wsadziliśmy do go klatki i zostawiłem go u niego, wiem że zatrzymać go nie mogę ale chciał bym go oddać w dobre ręce do kogoś kto ma o takich ptakach pojęcie, byłem w Warszawskim ZOO ale mnie tam do siebie zrazili, jeśli zawiózł bym go do zoo do "ptasiego azylu" po 15 całą resztę dnia i noc do rana ptaszek przesiedział by w kartonie, bez opieki. ptaszek jest w chwili obecnej u weterynarza który mimo że jak sam powiedział nie zna się na ptakach drapieżnych wykazał się sercem i powołaniem do pomocy zwierzętom. Mam wielka prośbę bo chce żeby zajął się nim ktoś kto włoży do tego serce, jutro rano chce zawieść go jednak do tego zoo jeśli się do 10 nie znajdzie nikt kto mógł by się nim zaopiekować. Ptaszek jest w tej chwili w Nieporęcie, mogę go dowieść do kogoś mieszkającego w okolicach warszawy.
tel do mnie 668 399 515
wymagam jednego że będę mógł go odwiedzać i że będę przy tym jak będzie wypuszczany na wolność.
poniżej zdjęcia
Załączniki
20130227805.jpg
20130227806.jpg
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

lepiej do kartonu bo w klatce sobie pioraponiszczy i sie bedzie rozbijał niepotrzebnie. Im szybciej trafi do wykwalifikowanych osob tym lepiej... A dzikiego chronionego ptaka nie mzna dawac w opieke komus kto nie ma zezwolenia MŚ na przetrzymywanie takich gatunkow bo grozi za to paragraf wiec im szybciej trafi do ptasiego azylu tym lepiej.
kk111222
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 28, 2013 1:03 am
Lokalizacja: Wólka Radzymińska

Post autor: kk111222 »

dziś ptaszek został przewieziony do warszawskiego zoo mam nadzieje że się nim dobrze zaopiekują, przewieziony był w kartonie noc spędził w klatce, widoczna była bardzo duża poprawa nie był oszołomiony tak jak wczoraj, pil wodę nie chciał jeść, zaczął się bronić, mam nadzieje ze w Azylu dla Zwierząt go podkarmia i będzie mógł wrócić na wolność.
Awatar użytkownika
Timbark
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 24, 2013 7:57 am
Lokalizacja: Krokowa

Post autor: Timbark »

fajnie że są tacy ludzie co nie są obojętni na krzywdę zwierząt Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ