Płomykówka

czyli jak ułożyć sowę
Sebastian C
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 15, 2012 7:45 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Sebastian C »

Z pewnością Panie ZaP ma Pan racje i większą wiedze, gdzieś na wikipedi przy tyto alba alba ktoś określił ja płomykówką zwyczajną z występowaniem w wielkiej brytani i środkowo zachodniej europie i tak mi zostało.
Awatar użytkownika
Irys
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 28, 2010 1:19 pm
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Irys »

Dziękuję Panie "ZaP" że jest Pan z nami i zawsze służy dobrą radą dla początkujących. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszego owocnego szerzenia nieomylnej Pana wiedzy.

Ruszam w drogę - idę przekazać kilku właścicielom Płomyków, że skrzecznie zimprintowanych i mocno ukróconych Płomykówek niewątpliwie świadczy o złym wdrukowaniu i naszej ignorancji :lol:
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

imprint i ptak ukrócony tak? oj podstawy podstawy droga Pani - jeśli ptaka wdrukowujemy to nie ma potrzeby jego ukracania. Poza tym jeśli ten Pani "skrzekot" jest tak wspaniały to proszę mi napisać od którego dnia życia jest wychowany przez człowieka i czy wychowywany był z rodzeństwem, sam czy z ptakami innych gatunków?
Co do wiedzy to akurat w sprawie hodowli płomykówek - śmiało możemy polemizować...
ZaP
Awatar użytkownika
Irys
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 28, 2010 1:19 pm
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Irys »

Ależ ja nie mam zamiaru z Panem polemizować, bo Pan i tak wie lepiej (nawet wie Pan lepiej że podobno mój ptak jest wspaniały, chociaż nigdzie go takim nie przedstawiłam). Uznaję Pana wiedzę i doświadczenie. Kłaniam się i życzę powodzenia w dalszej hodowli płomykówek.
opiolus
stażysta
Posty: 105
Rejestracja: wt paź 30, 2007 10:47 pm
Lokalizacja: śląsk

Post autor: opiolus »

czytajac czaem posty, mam wrazenie, ze czasem ktos , kto ma chec posiadania ptaka powinien kupic kanarka ---> nie skrzeczy---> spiewa:)
bez urazy dla kazdego:)
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

:mrgreen: a szczególnie jak zawiść i duma przewyższa wiedzę.
Kończę temat.. zacznę jak Ci najlepsi co wiedzą jak powinien się imprint zachowywać wyprowadzą 20 młodych w jednym sezonie od jednej pary w 2 legach... Może będą też rozróżniali rodzaje imprintingu i zrozumieją kiedy tak naprawdę wdrukowuje się płomykówka...
ZaP
Ps. potem porozmawiamy o puchaczach i sowach jarzębatych :) i innych 5 gatunkach sów...
opiolus
stażysta
Posty: 105
Rejestracja: wt paź 30, 2007 10:47 pm
Lokalizacja: śląsk

Post autor: opiolus »

:grin: i to najlepsza z mozliwych opcji
Awatar użytkownika
Irys
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 28, 2010 1:19 pm
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Irys »

Ufff, jakie to szczęście że nie muszę nic nikomu udowadniać wyprowadzając 20 młodych w jednym sezonie od jednej pary w 2 legach... :roll:

Zmykam do mojego ślicznego skrzeczaka :cool: Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ