SIEMIANOWICE - ZOSTAŁ ZNALEZIONY JASTRZĄB !!!!

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
adam k
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 7:50 pm
Lokalizacja: siemce

SIEMIANOWICE - ZOSTAŁ ZNALEZIONY JASTRZĄB !!!!

Post autor: adam k »

Witam, jak w temacie,
dzisiaj w płot na mojej działce zaplątał się jastrząb, prawdopodobnie zerwał się podczas treningu , na nogach ma paski i był „podpięty” do linki
wygląda na oswojonego , ogólny stan ptaka bardzo dobry
proszę o pomoc w znalezieniu właściciela , może czyta te forum
a tak nam marginesie ... ten piękny ptak wybrał wolność czy jeżeli zwrócę mu wolność to przeżyje :?:

adamo88@op.pl


Obrazek

pzdr
Ostatnio zmieniony ndz paź 21, 2012 9:37 pm przez adam k, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Zobacz czy nie ma adresówki na pętach lub na obrączkach może znajdziesz jakiś numer.
adam k
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 7:50 pm
Lokalizacja: siemce

Post autor: adam k »

.. sprawdzałem, paski nie opisane :roll:
fe91
żółtodziób
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 09, 2011 5:58 pm
Lokalizacja: Waw

Post autor: fe91 »

Powyżej pasków skóry powinna być obrączka. Spróbuj odczytać numer z niej. Jeśli jest ich więcej to ten dłuższy może być numerem telefonu.
fe91
żółtodziób
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 09, 2011 5:58 pm
Lokalizacja: Waw

Post autor: fe91 »

Czy sprawa została rozwiązana? Byłoby miło wiedzieć, czy ptak wrócił do właściciela...
adam k
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 7:50 pm
Lokalizacja: siemce

Post autor: adam k »

fe91 pisze:Czy sprawa została rozwiązana? Byłoby miło wiedzieć, czy ptak wrócił do właściciela...
.. dostałem numer tel. na maila na niby właściciela ale po rozmowie nie jestem do końca przekonany czy to właściwy właściciel tego "ptaszka",
kolega całą akcję i fatygę wycenił na przysłowiową flachę

nie jestem z branży ale jeśli Wasz kolega wycenił tego pięknego ptaka na flachę to wydaje mi się że minął się z powołaniem

dlatego jutro pofatyguję się paręnaście kilometrów poza miasto i zwrócę ptaszkowi wolność

pzdr :wink:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Jeżeli ptak ma obrączkę -to jest z hodowli zamkniętej i można właściciela ,,namierzyć'' po obrączce -wypuszczenie tego ptaka może się skończyć jego śmiercią z głodu ,albo jakiś ,,gołębiarz '' go zabije gdy w poszukiwaniu jedzenia wleci mu do gołębnika .....A ,,flaszka'' to zwyczajowe podziękowanie -niby czego się spodziewałeś ,że ktoś odkupi od Ciebie ptaka w cenie zakupu u hodowcy ?
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

a jeśli ten ktoś twierdzi że to jego ptak wystarczyło zadać kilka pytań np jedno związane z nr obrączki i sprawa załatwiona
co do wypuszczania go za miasto taj jak waldek wspomniał
nie ma to sensu bo nie wiesz czy ptak polował
ten tak zwany sznurek był krótki ? czy bardzo długi ?
i tak na koniec dodam jeszcze co do twojego wypuszczania go na wolność
pamiętaj że jeśli ptak pochodzi z legalnej hodowli to ma właściciela a jeśli ma właściciela to wypadało by mu go oddać bo dysponowanie czyjąś własnością bez zgody właściciela jest w naszym kraju przestępstwem
oczywiście cię nie straszę ale tylko informuje
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

A druga sprawa -sam nie znajdziesz właściciela ,a ktoś kto się tymi ptakami zajmuje ma łatwiejszy kontakt z sokolnikami by oddać ptaka komuś kto go zgubił i nawet jak nie jest właścicielem tego konkretnego ptaka na pewno zapewni mu lepszą opiekę / bo się na tym zna /
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Podpisuję się wszystkimi czterema kończynami pod tym, co Pan Waldek napisał. Wypuszczenie na wolność ptaka może się dla niego skończyć tragicznie, jeśli nie polował (a nawet jeśli polował to również, gdyż może dostać widłami po plecach od jakiegoś hodowcy drobiu czy gołębi z powodów oczywistych - z głodu zdecydował się na desperacki krok i zaatakował kurę, a ponieważ do tej pory mógł polować z człowiekiem, więc się przyzwyczaił, że człowiek mu krzywdy nie zrobi). Co zaś się tyczy "flaszki", to przecież jest to tylko znaleźne, podziękowanie za przetrzymanie ptaka. Nienormalne by było, gdyby każdego zagubionego ptaka wykupywać od znalazcy po cenie, nazwijmy to, rynkowej. Nie słyszałem do tej pory, żeby jakiś "szczęśliwy znalazca" żądał za swoją fatygę bajońskich sum. Generalnie była to właśnie flaszeczka lub jakaś stówka do kieszeni, oraz ewentualnie pokrycie szkód (np. zapłacenie za zabitą kurę).
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Albo zadzwon do tego goscia z ktorym rozmawiales i popros go zeby podal numer obraczki odczytasz go z obraczki na nodze i bedziesz wiedzial czy to jest jego wlasciciel czy nie a co do wypuszczenia to tak jak pisali bardziej doswiadczeni poprzednicy
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

tak się zastanawiam czy ten ptak ma obrączkę ..bo jak na razie adam k nie podał czy jest obrączka czy jej nie ma ..
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Ja się zastanawiam w czym go przetrzymuje i czym go karmi..
Chyba nie w tym pojemniku z piaskownicy co na zdjęciu czy co to jest ..
NO i chyba nie oceniasz stan zdrowia ptaka na bardzo dobry po wyglądzie ...
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

dobrze by bylo gdyby w ogole sie odezwal co i jak. A jesli chodzi o obracze to powinien miec skoro ma szczepki
adam k
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 7:50 pm
Lokalizacja: siemce

Post autor: adam k »

.. spoko, ptak jest karmiony i pojony a w pojemniku było tylko chwilę
Kuku1985 jeśli jesteś zalogowany na tym forum to dla mnie jesteś jak najbardziej kompetentny
podjedz jutro do Siemianowic

szczegóły na prv.

ps. obrączki na pewno niema
ODPOWIEDZ