SIEMIANOWICE - ZOSTAŁ ZNALEZIONY JASTRZĄB !!!!

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Mam taka nadzieje :grin:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Gość ze schroniska twierdzi ,że to samica .....A ty Kuku1985 -nie obrażaj sie przypadkiem na mnie , ale po Twoich wypowiedziach o ,,Orlikach Bielikach '' i ogólnym ,,napaleniu '' na drapieżnika -musiałem sprawdzić czy nie zatrzymałeś sobie ptaka ,,tak na trochę '' Często się zdarza , iż młodzi ludzie ,,idą na skróty '' i tak się to kończy jak w wypadku tego konkretnego jastrzębia .
Podstawa by nie mieć kłopotów to ptak LEGALNY ,a wcześniej nabyta wiedza .
PS;
Jutro ma ją wypuścić ! :grin:
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Nie kazdy jest zlodziejem pomimo tego ze wielu kradnie. Nie czuje sie urazony poporstu rozsmieszyla mnie Twoja wypowiedz. Dobrze ze jutro ja wypusci cieszy mnie to bardzo. Popelniam blady bo nie posiadam jeszcze odpowiednio bogatej wiedzy ale wlasnie po to sa bardziej doswiadczeni Sokolnicy zeby tych mlodych odpowiednio pokierowac i nauczyc- takie jest moje zdanie oparte na doswiadczeniu w innej dziedzinie
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Coś jest na rzeczy, Garbus pewnie jeszcze pamięta sytuację sprzed roku gdy w okolicy Siemianowic znaleziona byla samica w 2gim piorze, tez klasyczne peta i tez brak obraczki...ktoś się bawi w sokolnika w okolicy - temat na pewno nie wygodny ale wydaje mi sie ze nie ma co milczec!
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

JoHn DuMbaR pisze:Coś jest na rzeczy, Garbus pewnie jeszcze pamięta sytuację sprzed roku gdy w okolicy Siemianowic znaleziona byla samica w 2gim piorze, tez klasyczne peta i tez brak obraczki...ktoś się bawi w sokolnika w okolicy - temat na pewno nie wygodny ale wydaje mi sie ze nie ma co milczec!
Z tego co napisałeś można wnioskować że co roku pozyskuje młode AG lub co jakiś czas i nadal trwa w wierze że jest sokolnikiem. Przydało by się odszukać takie gniazdo i poobserwować w czasie lęgów czy czasem młode nie znikło.
Niestety tylko osoba w okolicy może nakryć sprawce.
opiolus
stażysta
Posty: 105
Rejestracja: wt paź 30, 2007 10:47 pm
Lokalizacja: śląsk

Post autor: opiolus »

cos tw tym jest...pamietam zeszlej jesieni, tez dostalem tel ze moj ptak na sznurku zwisa niedaleko na wysokim drzewie...zajrzalem ale moj akurat spoknjie w woilerze siedzial:)
ptakiem okazal sie samczyk pustułki, wlasnie w pentach tradycyjnych, padł z wycienczenia kiedy strazacy go zdjeli juz byl martwy, bez obraczki
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Tylko teraz trzeba bedzie to gniazdo znalezc i jakos monitorowac a to niesety nie jest takie proste-tak mi sie wydaje. Jakies pomysly?? i pytanie czy nie lepiej poinformowac o tym Nadlesnictwo albo jakas instytucje ktora faktycznie sie tym zajmie??
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

powiem wam że to jest magiczny temat z postu na post nie mogę się napatrzeć :)
mirek1
stażysta
Posty: 110
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:05 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: mirek1 »

Witam
Moje zdanie jest jedno jeśli chodzi o ośrodki rehabilitacji czy tam inne zwierzyńce (nie piszę o wszystkich),że lepiej by takie ptaki miały w prywatnych rękach u osób które poświęcą im czas i robią coś z pasją.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

mirek1 pisze:Witam
Moje zdanie jest jedno jeśli chodzi o ośrodki rehabilitacji czy tam inne zwierzyńce (nie piszę o wszystkich),że lepiej by takie ptaki miały w prywatnych rękach u osób które poświęcą im czas i robią coś z pasją.
rzeczywiście... zwłaszcza że mówimy o dzikich ptakach które citesów nie mają i wolno je przetrzymywać tylko w ośrodkach posiadających pozwolenie ministra
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

haggard pisze:
mirek1 pisze:Witam
Moje zdanie jest jedno jeśli chodzi o ośrodki rehabilitacji czy tam inne zwierzyńce (nie piszę o wszystkich),że lepiej by takie ptaki miały w prywatnych rękach u osób które poświęcą im czas i robią coś z pasją.
rzeczywiście... zwłaszcza że mówimy o dzikich ptakach które citesów nie mają i wolno je przetrzymywać tylko w ośrodkach posiadających pozwolenie ministra
Wydaje mi się że można posiadać dziko żyjącego ptaka i rehabilitować ale tylko za zgodą ministra na określony czas.. np. rok.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

rok to sie czeka na takie zezwolenie:)
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

I przy okazji zezwolen i przepisow Adam dzieki za pomoc :wink:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

garbus2 pisze:rok to sie czeka na takie zezwolenie:)
Piszesz do ministerstwa -oni wysyłają ,,komisje'' z Katowic /mowie oczywiście o ,,swoim podwórku'' trwa to zwykle parę tygodni / Przyjeżdża zwykle 2 panów - którzy udają ,że się znają - i wydają zezwolenie na przetrzymywanie .Ostatnie przypadki ....ptak już i tak się szwendał po okolicy samopas -dostał pozwolenie bezterminowo ,ptak ze złamaną nogą i wypalonymi lotkami /spotkanie z transformatorem albo innym nie zabezpieczonym słupem / dostał pozwolenie na rok ......I tak się to kręci .....
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

jesli chodzi o ta praktyczna strone to jest wymagane jakies wyksztalcenie weterynaryjne czy to jest kwestia doswiadczenia i tego zeby faktycznie znac sie na ptakach??
ODPOWIEDZ