Problem z hałaśliwym ptakiem

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
janrze
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 13, 2012 3:55 pm
Lokalizacja: Łódź

Problem z hałaśliwym ptakiem

Post autor: janrze »

Witam wszystkich.
Zwracam się do Was- forumowiczów z prośbą o poradę.
Posiadam młodego Gołębiarza- samczyka, w pierwszym piórze. Ptak jest w trakcie rozlatywania, ale niestety w ostatnich dwóch tygodniach stał się bardzo hałaśliwy, nerwowy i agresywny. Nadmienie, że nie wydarzyło się nic szczególnego co by mogło wpłynąć na taką zmianę zachowania. Jeżeli tylko pojawi ktoś w zasięgu jego wzroku strasznie się denerwuje i przejawia agresję. Bardzo proszę o jakąś poradę i z góry dziękuje.
Pozdrawiam wszystkich.
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Moim zdaniem jako początkującego :oops: to jest wina słabego ukracania za mało czasu mu poświęcasz , a sprawdzasz wagę ptaka może za bardzo zjechana w dół że taki agresol mu się włączył
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Po pierwsze to masz nauczke zeby najpierw skompletowac wiedze a nie pakowac sie we wdrukowance.

Po drugie, to powodow dlaczego twoj ptak sie tak zachowuje moga byc miliony. Od za wysokiej wagi, za niskiej wagi, zbyt szybkiego zbijania wagi, zbyt malej ilosci zabitych ofiar, karmienia na rece, a konczac na spartoleniu calego procesu wdrukowania. Opisz od a do z co robiles od pierwszego dnia z tym ptakiem, szczegolowo, wliczajac w to wiek, rodzaj miesa i co tylko sobie przypomnisz, jesli w ogole chcesz jakiejs pomocy.
LEON
żółtodziób
Posty: 40
Rejestracja: pn lis 26, 2007 5:32 pm
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: LEON »

Do krzyku można sie przyzwyczaić jak ptak sie rozpoluje przestanie się drzeć, agresja to już gorzej mam samice żle wdrukowaną z którą początkujący nie dawał sobie rady i powiem szczerze że ma w bani cyrk ale to wynika z tego że ten człowiek chciał z nią za bardzo spółkować myślał ze sobie zrobi ,,dziubdziusia przytulanke,,
austringer
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 10, 2008 11:03 am
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: austringer »

Witam,
musisz uzbroić się w cierpliwość i zaakceptować hałaśliwość swojego jastrzębia przynajmniej do momentu pierzenia. Na pierzenie musisz wolierę osłonić tak aby ptak nie miał przez cały okres wymiany piór kontaktu wzrokowego z tobą, ale także domownikami czy osobami postronnymi. To powinno załatwić sprawę hałaśliwości.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

nie ma lepszej metody ze ptak przestał krzyczeć niż jak najczęstsze polowanie. Moja samica lubiła sobie pogadać ale pod koniec pierwszego sezonu już była cicha choć wciąż czasem sobie zaśpiewała. W trakcie pierzenia wysoka kondycja, brak polowania i nuda zaowocowały tym ze lubi sobie pogadac jak mnie widzi ale trwa to chwilkę i potem cichnie. Agresja to skutek braku mozliwości wyżycia sie na polowaniu. Wdrukowany, niepolujący jastrząb= jastrząb chory psychicznie.
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

haggard pisze:Wdrukowany, niepolujący jastrząb= jastrząb chory psychicznie.
Ja powiedziałbym raczej, że "źle wdrukowany"... Mój zeszłoroczny samiec, imprint, nie poluje od stycznia, nie krzyczy w ogóle :) Z resztą, nie krzyczał nigdy... Moja tegoroczna samica - zaczyna polować, trochę pokrzykuje z nudów czasami, ale tak to jest, jak dzikie młode jastrzębie krzyczą za płotem ;)
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

od stycznia. ale wczesniej polował? ja piszę o ptaku który nie polował wcale a nie o taki który ma przerwę w polowaniu ( jak kazdy jastrzab na czas pierzenia). to że ptak sie czasem odezwie nie jest niczym wkurzającym i mi nie przeszkadza. Co innego kiedy ptak nie zamyka dzioba na dłużej niż 10 sekund.
ODPOWIEDZ