Pióra ptaków drapieżnych

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
Miki12065
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 3:14 pm
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Pióra ptaków drapieżnych

Post autor: Miki12065 »

Witam jak wiadomo każdemu ptaku okresowo wypadają pióra czy to sokół czy wrona... zajmuje się zbieractwem wszelakich piór ptaków a w szczególności drapieżnych i tu moją prośbę kieruje do wszystkich Sokolników czytających ten post jeżeli macie kilka zbędnych piór ( zbędnych -gdyż wiadomo iż każdy sokolnik również zbiera pióra swojego ptactwa) to prosił bym jednak o odłożenie i powiadomienie mnie o tym...będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Miki12065
andrzejek
stażysta
Posty: 140
Rejestracja: sob sty 14, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: lodz

Post autor: andrzejek »

a ja bym prosił o zaznajomienie się z obowiązującymi przepisami, bo na podstawie przykrych doświadczeń nie będę się dzielił żadnymi wydalinami, spadami, wyplówkami i czymkolwiek co z ptaka odpada,spada, wylatuje itd. bo zgodnie i literalnie traktując nasze przepisy tj dokładnie tak jak interpretują je nasi niektórzy urzędnicy za przeproszeniem gówno powinno mieć swój CITES i to żółty choć gówno bywa zielonkawe
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

A ja chętnie prześlę pióra, szczególnie, że nowe rozporządzenie do ustawy o ochronie przyrody (Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 października 2011 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt, Dz.U. 2011 nr 237 poz. 1419) zezwala w Art.8 pkt 5 na zbieranie i przechowywanie piór ptaków.
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

andrzejek pisze:a ja bym prosił o zaznajomienie się z obowiązującymi przepisami
no właśnie ;)
andrzejek
stażysta
Posty: 140
Rejestracja: sob sty 14, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: lodz

Post autor: andrzejek »

§8. Zakazy o których mowa w §7 pkt 1-4,7,9,14 i16 w stosunku do gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną gatunkową, w przypadku braku rozwiązań alternatywnych i jeżeli nie jest to szkodliwe dla zachowania we właściwym stanie ochrony populacji tych gatunków i ich siedlisk, nie dotyczą:
)5 zbierania i przechowywania piór ptaków
:mrgreen:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

pytanie jak interpretowane jest "zbieranie" bo gdyby w gre wchodziła jakaś czynność komercyjna czy to wymiana czy zapłata to już chyba nieco inne zapisy obowiązują
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

Przeoczyłem jedno: w §7 nie ma w ogóle mowy o zakazie zbierania piór, a kiedyś to tam było wyraźnie napisane
Miki12065
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 3:14 pm
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Pióra ptaków drapieżnych

Post autor: Miki12065 »

W moim wypadku zbieranie jest na zasadzie... znajdę ->zabieram do domu-> zabezpieczam ->ładnie oprawiam-> opisuje i wsadzam w ramkę...więc w moim wypadku żadnego komercyjnego podejścia niema :wink:
andrzejek
stażysta
Posty: 140
Rejestracja: sob sty 14, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: lodz

Post autor: andrzejek »

Miki12065 drogi
tu chodzi o komercyjne "przekazanie" części ptaka zgodnie z prawem, przepisy jak widzisz są nie jednoznaczne a urzędnicy czasami złośliwi i teraz wyobraź sobie taką sytuacje - prowadzę działalność gospodarczą związaną z komercyjnym wykorzystywaniem ptaków, ulegam Twojej prośbie i przesyłam jedno jakieś tam pióro za free, ale jako część ptaka którego koszty utrzymania wliczam w koszt działalności gospodarczej powinienem Ci wystawić fakturę i tu się zaczyna się spektakl możliwości upodlania, wykorzystywania i słów brakuje czego tam jeszcze co z taką miernotą jak ja może zrobić aparat państwowy - a przepisy o ochronie gatunkowej zwierząt to już tylko taki deser
Miki12065
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 3:14 pm
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Pióra ptaków drapieżnych

Post autor: Miki12065 »

Aha ...proszę wybaczyc nie zrozumiałem o co chodziło...ale teraz sprawa ta jest dla mnie jasna, dziękuję za objaśnienie :wink:
Podhalańczyk
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 10, 2013 12:35 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Podhalańczyk »

hmm... to może znalazłby się ktoś, kto a nóż przypadkiem znalazł 2 lotki 1rzędu i jeną z nich niekomercyjnie chciałby sie podzielić? :-)

Poszukuję orlego pióra. Jak wyżej - tzn najlepiej lotki pierwszego rzędu - do kapelusza munduru wyjściowego żołnierza Brygady Strzelców Podhalańskich.

Jest może ktoś, kto byłby w stanie pomóc?
Ragnarok
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 5:28 pm
Lokalizacja: Trsovia

Post autor: Ragnarok »

Sława! Chciałbym się zapytać czy nie ma ktoś kilku zbędnych piór gdyż chciałem ozdobić nimi hełm ruski, jako że jestem rekonstruktorem wczesnośredniowiecznym ;) Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info :)
kulturek
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 09, 2015 3:40 pm
Lokalizacja: stąd

Post autor: kulturek »

A ile można zarobić za takie pióro?
Pani Sowa
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 01, 2014 4:22 pm
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Pani Sowa »

Parę lat w kiciu-to nielegalne.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

zdaje sie ze po ostatnich zmianach prawnych wcale nie takie nielegalne
ODPOWIEDZ