harisy

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Moim zdaniem skoro tyle ludzi siedzacych w tym naprawde dlugo i znajacych sie na rzeczy poleca Harrisy dla poczatkujacych to cos w tym jest. Ja sam bede zaczynal wlasnie od tego ptaka tylko z jednego powodu- wlasnie dosiadczenia sokolnicy polecaja tego ptaka na poczatek.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Suchy fakt sprzed tygodnia- Słowackie Łowy w Hornych Salibach. W naszej grupie złożonej z samych jastrzębi padło 6 zajęcy, kilka bazantów i przepiórka. W grupie złożonej z kilku harrisów, dwóch rdzawosternych i dwóch jastrzębi na doczepkę (w tym jeden albidus) padły tylko dwa zające przez trzy dni- oba złapane przez własnie te dwa jastrzębie. Oprócz mocnych dorosłych kogutów nie brakowało młodych bazantów z późnych lęgów a mimo to harrisy i rdzawosterne nie ugoniły nic. Być może w grupie zabrakło ptaków wybitnych i to cześć problemu ale jakby na to nie patrzyć statystyki nie kłamią. W sukces rdzawosternych nie wierzyłem ani trochę bo warunki w których polują na sierść w USA sa diametralnie różne od naszych. A może wciąż nie znaleźliśmy w europie patentu na te ptaki. Niemniej zająca było do bólu i słaby wyn ik harrisów bardzo mnie rozczarował. Po raz kolejny to jastrzebie sie obroniły :wink:
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Ok chodzi mi o kwestie polecania harrisow dla poczatkujacych a nie o zdolnosci lowieckie bo wiadomo ze szponiasty z silniejszym instynktem lowieckim bedzie mial lepsze wyniki
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

przyjazna psychika to niewątpliwie zaleta ale młodzi sokolnicy zaczynający od harrisa czesto nawet nie wiedza kiedy to harrisy zaczynają układac ich :wink: Rozczarowało mnie to ze harrisy na tych łowach były ptakami układanymi do polowania w terenie zasobnym w zwierzyne a nie pokazały własciwie nic. Znam przynajmniej kilka harrisów w Polsce które by tam jednak jakiś rozkład wypracowały. Choćby na tych młodych bażantach.
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Nie bede sie sprzeczal jesli chodzi o wyniki poniewaz ja tez myslalem od tego zeby zaczynac od naszego jastrzebia lecz skoro ktos kto ma wiecej doswiadczenia poleca harrisa to jednak wole posluchac kogos doswiadczonego tym bardziej ze jak narazie nie dam rady polowac:(
amber12
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 11:50 am
Lokalizacja: warszawa

Post autor: amber12 »

Zalatuje mi tu prowokacją :mrgreen:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

amber12 pisze:Zalatuje mi tu prowokacją :mrgreen:
masz jakąś manię prześladowczą? Przytaczam suche fakty. Możesz sobie to nazywać jak chcesz ale fakty pozostaną faktami :wink:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

a Kuku 1985 akurat całkiem rozsądnie sie wypowiada i nie widzę tu sensu żadnych sporów toczyć choć i tak wiem że jak sięgnie kiedyś po jastrzębia to już do harrisa nie wróci :)
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Hmm czy do jastrzebia to nie wiem poniewaz akurat tu gdzie mieszkam troche o niego bym sie obawial ze wzgledu na to ze ok 200 m odemnie jest zwiazek golabiarzy:/ poza tym jednak z jastrzebiem juz trzeba polowac i tutaj pojawia sie kwestia wlasnie czasu i licencji:/ no ale zobaczymy co czas przyniesie jak narazie docelowo jest Orlik Bielik lub Orzel przedni ale to dopiero za pare ladnych lat jak nabiore doswiadczeia:)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Kuku1985 pisze: jak narazie docelowo jest Orlik Bielik lub Orzel przedni ale to dopiero za pare ladnych lat jak nabiore doswiadczeia:)
He , he :mrgreen: :mrgreen:
Zacznij jednak od literatury im więcej tym lepiej ,bo jak początek posta jeszcze można ,,strawić '' to tu ,,poszedłeś po bandzieeeee '' ...albo Orlik ,albo Bielik .....masz jakieś kompleksy czy co ? Dobrze ,że nie Kondor :lol:
MAŁE JEST PIĘKNE ! :wink:
A tak w ogóle to siedziba Związku Hodowców Gołębi Ci przeszkadza ?
A niby w czym ? Mam wrażenie ,że Ty nie masz nawet 12 lat .......
amber12
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 11:50 am
Lokalizacja: warszawa

Post autor: amber12 »

haggard pisze:
amber12 pisze:Zalatuje mi tu prowokacją :mrgreen:
masz jakąś manię prześladowczą? Przytaczam suche fakty. Możesz sobie to nazywać jak chcesz ale fakty pozostaną faktami :wink:

Panie Haggard,
Otóż rozwiewając Pańskie wątpliwości, póki co oczywiście, stwierdzam iż nie posiadam tego typu schorzeń. Pańskie fakty są faktami to też fakt.
Moje urojenia dotyczyły postów Pana Kuku, które po raz kolejny mogłyby obudzić dyskusję przerabianą po raz 115, które można sobie poczytać zresztą ciekawą, aczkolwiek nie rozwiewającą w 100% wątpliwości, gdyż jak to w polityce jest kilka stronnictw.
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Odnosnie mojej wypowiedzi raczej najpierw na Pana miejscu skierowal bym sie do szkoly podstawowej lub gimnazjum w celu nauki czytania ze zrozumieniem- docelowo jest 'ORLIK BIELIK' (to jest jedna nazwa wlasna- polecam slownik) lub 'ORZEL PRZEDNI' (czytaj wyzej) moze i masz takie wrazenie lecz masz racje co do jednego- ze jest tutaj jedna osoba ktora przejawia objawy niedorozwoju osobowosci naszczescie ja nia nie jestem. Jesli chodzi o literature to tez polecam nauke czytania ze zrozumieniem. To odnosnie niepotrzebnego podejscia do nowicjuszy ktore prezentujesz bo zamiast zachecic do rozwoju probujesz soe dowartosciowac dogadujac komus- co nie jest celem tego forum. Przeczytaj post od poczatku pozniej komentuj a za ocene osoby zabierz sie dopiero jak ta osobe poznasz. Jesli chodzi o teoretyczna prowokacje jak napisal "amber12" to nie chodzi o prowokacje jestem poczatkujacym i wypowiadam sie na ten temat w tym zakeresie w ktorym posiadam jakas wiedze i nie neguje w zaden sposob tego ktory ptak jest lepszy do czego. Chodzi mi jedynie o to ze dla osob takich jak ja na poczatek Harris nie jest zlym rozwiazaniem aby nauczyc sie sztuki sokolniczej i rozwijac sie dalej w tej dziedzinie pracujac z bardziej wymagajacymi ptakami. To chyba wszystko odnosnie mojej osoby i podejscia do tego tematu jak narazie:) Nikogo i niczego nie neguje poprostu wyrazam swoja opinie w dyskusji i chetnie zapoznaje sie ze zdaniem innych bardziej doswiadczonych osob.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Kuku1985 pisze: 'ORLIK BIELIK'
Sam nie wiem, czy się śmiać, czy płakać...
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

jakis czas temu sam zwracales mi uwage na nazewnictwo wiec wybor pozostawiam Tobie:)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Kuku1985

http://pl.wikipedia.org/wiki/Orlik_grubodzioby

http://pl.wikipedia.org/wiki/Orlik_krzykliwy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bielik_zwyczajny

Nie masz książek ...no trudno ...
Ale wystarczy ,,kliknąć '' ....też Ci się nie chce ?
Czytaj ....czytaj i jeszcze raz czytaj - ucz się ...to nie będziesz ,,popełniał'' gafy za gafą .I musisz zdać sobie sprawę ,że utrzymanie jakiegokolwiek ptaka to wiedza o jego zachowaniu ,cierpliwość ,systematyczność i masę czasu jaki musisz mu poświecić .Przyjmijmy ,że wytrzymasz rok powtarzających się czynności ,a co potem ?Te ptaki dożywają do 20 lat !
Uważasz ,że Cię wszyscy zniechęcają -nie mniej jednak zniechęcanie ,a uświadomienie trudności to cienka granica z którą musisz sobie sam poradzić !Zawsze uważałem ,że harris oszczędza do pewnego stopnia rozczarowań początkującym .W okolicach Katowic /w promieniu 100km / jest kilku sokolników ...postaraj się o kontakt z którymś z nich zobacz z bliska ,,na czym to polega'' i sam się przekonasz ,że ;

Kuku1985 napisał/a:
jak narazie docelowo jest Orlik Bielik lub Orzel przedni ale to dopiero za pare ladnych lat jak nabiore doswiadczeia:)

To jest jakaś PARANOJA !
ODPOWIEDZ