Kupno ptaka

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
siku2560
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:16 pm
Lokalizacja: Wlkp

Kupno ptaka

Post autor: siku2560 »

Witajcie! Jestem nowy na forum i chciałbym w przyszłości zostać sokolnikiem, ale narazie chciałbym kupić jeśli to możliwe wytrenowaną sowę lub sokoła. Mam do Was pytanie ile trzeba mieć lat, aby dostać na takiego ptaka zezwolenie i jaka musi być woliera. Podkreślam, że kiedyś chciałem mieć sowę i dzwoniłem do Pani, która zajmuje się wydawaniem zezwoleń na ptaki i mówiła Ona, że uzyskanie takowego zezwolenia graniczy z cudem. Jak to jest z ptakami, które w przyszłości służyłyby w sokolnictwie? Mam do Was również pytanie czy ktoś z Was nie ma na sprzedaż ptaków lub wie gdzie ptaki można zakupić lub wyszkolić. W przypadku sów znam osobę, od której mogę kupić sowę.
amber12
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 11:50 am
Lokalizacja: warszawa

Post autor: amber12 »

Radze ci poczytaj najpierw forum, a nie smaruj od razu posta.
siku2560
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:16 pm
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: siku2560 »

Czytałem, ale nie chodzi mi tu o wstąpienie do Polskiego Związku Łowieckiego tylko o początkowy zakup ptaka i dokumentacje do tego potrzebną.
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

siku2560 pisze:W przypadku sów znam osobę, od której mogę kupić sowę.


Podaj adres nasi koledzy sprawdzą i Ci powiedzą czy ta osoba ma dobre ptaki, sokolnicza infolinia to 997 podasz dane tej osoby i wyjasnisz o co chodzi oni w ramach propagacji sokolnictwa sprawdzą dla Ciebie tą osobe
amber12
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 11:50 am
Lokalizacja: warszawa

Post autor: amber12 »

Powiem tylko tyle, że twój nick wyraża bardzo wiele siku2560,
siku2560
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:16 pm
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: siku2560 »

Pan ten mieszka w Wilnie. Myślę, że nie obrazi się jeśli podam jego dane
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez siku2560, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

skąd takie elementy się biorą :cry: szkoda słów :mad:
kolego tu mas zlink do sprawdzonego sprzedawcy
http://www.mamdziecko-sklep.pl/pluszowa ... d-927.aspx

w sam raz dla Ciebie wyszkolona wychowana ręcznie przez człowieka od początku najlepsze co moze być
Ostatnio zmieniony ndz sty 01, 2012 7:28 pm przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
siku2560
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:16 pm
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: siku2560 »

Przepraszam Panie Grzegorzu, ale jeśli Pana post jest skierowany do mnie prosiłbym, aby mnie Pan nie obrażał i pisałem również, że jestem początkujący.
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Kolego ja naprawdę nie chcę nikogo obrażać jestem osobą bezkonfliktową ale naprawdę nie mogę tego czytać rozumiem ze jesteś początkujący każdy kiedyś zaczyna w temacie czym sie interesuje. Ale pytania i takie wątki poruszane na forum nie bardzo są. Poczytaj forum było już poruszane kilka razy jak zacząć i na pewno byś wiedział ze takie pytanie jest nie na miejscu. :oops:

Piszesz że przyszłości byś chciał zostać sokolnikiem ja to rozumiem ja zawsze też o tym marzyłem :wink: ale czytając forum i nawet włąsna świadomość odrazu wchodzi na pierwsze miejsce ze trzeba się czegoś na początku nałuczyć bo dobro ptaka jest najważniejsze
michals002
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 15, 2011 6:12 pm
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: michals002 »

Zacznij od tego http://sokolnictwo.pl/faq . Taka podpowiedź też od nowego na forum
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

siku2560 pisze:Pan ten mieszka w Wilnie. Myślę, że nie obrazi się jeśli podam jego dane: nazywa się Sławomir Tabero.

To dobrze, to fajny człowiek i przynajmniej bedziemy miec pewnośc że Ci ptaka nie sprzeda ,,ułożonego"

,,nie sprzeda" warto sobie podkreślić
siku2560
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:16 pm
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: siku2560 »

Narazie mam możliwości na zbudowanie dużej woliery (dla ptaka przeznaczyłbym wraz z rodzicami nawet 10a), ale tak jak dla wszystkich dobro ptaka jest dla mnie najważniejsze. Nie marzyłem, aby zostać sokolnikiem, choć ciągnie mnie do tego i nie mówię ''nie'', ale żeby mieć kontakt z moimi ulubionymi ptakami-sowami. Zaczynam również pytać okolicznych myśliwych czy nie znają jakiegoś sokolnika i dziś jeszcze zamieszczę moje pytanie na forum ponieważ żadne tematy ''szukam sokolnika z okolic ...'' nie są bliskie mojego rejonu zamieszkania.
fe91
żółtodziób
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 09, 2011 5:58 pm
Lokalizacja: Waw

Post autor: fe91 »

siku2560 pisze:(...) dziś jeszcze zamieszczę moje pytanie na forum ponieważ żadne tematy ''szukam sokolnika z okolic ...'' nie są bliskie mojego rejonu zamieszkania.
Ale za to mapa i lista użytkowników są bliskie. I potwierdzam: działają!
siku2560
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:16 pm
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: siku2560 »

Dziękuję fe91, ale z mojej okolicy jest jeden sokolnik i mieszka dość daleko ode mnie.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Ile masz lat?
ODPOWIEDZ