Miejsca do "sokolniczenia"

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
amber12
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 11:50 am
Lokalizacja: warszawa

Miejsca do "sokolniczenia"

Post autor: amber12 »

Jakie według Was są dobre miejsca do "sokolniczenia" jako łowiska i odpowiednie formy terenu. Mogą być podawane jako nazwy województw lub bardziej precyzowane.
Liczę na rzeczowe odpowiedzi.




Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Jedyna rzeczowa odpowiedz w tym temacie, to obwod zasobny zwierzyne drobna na ktora ulozony jest ptak lowczy, moze byc nawet w Burkina Faso.
amber12
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 11:50 am
Lokalizacja: warszawa

Post autor: amber12 »

Dziękuje za tę rzeczową odpowiedz, może nawet zbyt rzeczową :grin:
Szanwny Panie Nisus nie chodziło mi tutaj o definicję, bo takową znam, a raczej tak jak napisałem w pierwszym poście(uprzejmie proszę niech go Pan przeczyta) nazwy krain geograficznych i województw z ewentalnym podaniem jaka zwierzyna łowna tam u Państwa występuje.


P.S. Na co Szanowny Pan zamierza polować w Burkina Faso?
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

prosisz o dość obszerne informacje ..najlepiej szukać w książkach (proponuję "Łowiectwo" Okarma, Tomek). W tej pozycji są zestawienia występowania gatunków i pozyskanie na terenie danych województw (wszystko na mapkach w formie wykresów) ..postaram się wrzucić link albo zdjęcia
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

....
Ostatnio zmieniony ndz gru 25, 2011 11:11 pm przez dariadaria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Miejsca do "sokolniczenia"

Post autor: Pudlak Waldemar »

amber12 pisze:Jakie według Was są dobre miejsca do "sokolniczenia" jako łowiska i odpowiednie formy terenu. Mogą być podawane jako nazwy województw lub bardziej precyzowane.
Liczę na rzeczowe odpowiedzi.Pozdrawiam!
,, Wujek '' google wszystko wie - więc zadaj mu pytanie i sobie poczytaj .
amber12
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 11:50 am
Lokalizacja: warszawa

Post autor: amber12 »

dziękuje za nic nie wnoszące rady do Pana Pudlak Waldemar,

pzdrawiam i wesołych świąt sądze, że wykresy od użytkownika dariadaria, wyczerpały temat,
amber12
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 11:50 am
Lokalizacja: warszawa

Post autor: amber12 »

Widzę, że Pan Pudlak Waldemar, chce awansować rangą na tym forum, bo tak nabija posty tylko nie wiem po co?
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Kolego z ciekawości sprawdziłem co jest na śląsku -może nie specjalnie aktualne ,ale jednak można !A jak masz tak zadawać pytania bez podania konkretnych motywów to masz takie ,,podpowiedzi ''
http://www.slaskie.pl/przest_plan/ekofi ... wiecka.pdf
A co do rzeczowej odpowiedzi -to ,,sokolniczy'' się : w polach , z jastrzębiem można w lesie i nad zbiornikami wodnymi ! :lol:
Przecież nie będziesz po bażanta jechał w Bieszczady a po kaczkę na Pomorze wszystko masz pod Warszawą !
Wesołych świąt i obyś znalazł to czego szukasz bo bardziej ,,ogólnikowego '' pytania to nie da się chyba zadać !
Zamiast samemu sprawdzić -to wrzucasz temat by inni Ci poszukali.
To się chyba lenistwo nazywa ! :???:
Ostatnio zmieniony sob gru 24, 2011 12:54 pm przez Pudlak Waldemar, łącznie zmieniany 5 razy.
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Za moim domem jest trzcina a w środku niej wielki dąb tam są zazwyczaj 2-3 bażanty. 2 pola w bok na zaoranym polu Józka zawsze siedzą 2 zające... Bardziej dokładnie nie potrafię. Satysfakcjonująca odpowiedź?

Jak nie zapomnę jutro to Ci podam namiar na GPSa
Ostatnio zmieniony sob gru 24, 2011 12:40 am przez Katou, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

amber12 pisze:Widzę, że Pan Pudlak Waldemar, chce awansować rangą na tym forum, bo tak nabija posty tylko nie wiem po co?
I spraw sobie okulary -bo ja tu do niczego więcej ,,awansować'' nie mogę ! :lol:
Za to przy tak ,,błyskotliwie '' zadawanych pytaniach i odpowiedniej częstotliwości to będzie z Ciebie ,,sokolnik ''- już nie długo ,,awansujesz ''! :mrgreen:
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Pudlak Waldemar pisze: a po kaczkę na Pomoże
Litości
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

widze nastroj swiateczny w pełni :) niedługo strach będzie temat założyć
amber12
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 11:50 am
Lokalizacja: warszawa

Post autor: amber12 »

I spraw sobie okulary -bo ja tu do niczego więcej ,,awansować'' nie mogę ! :lol:
Za to przy tak ,,błyskotliwie '' zadawanych pytaniach i odpowiedniej częstotliwości to będzie z Ciebie ,,sokolnik ''- już nie długo ,,awansujesz ''! :mrgreen:
Może dla Pana administracja wprowadzi nowe rangi, aby mógł się Pan "produktywnie produkować" i zdobywać np. super mega sokolnik napewno podniesie to Pańskie ego i osiągnięcia w sokolnictwie.
Aha no i loty do wabika :lol:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Zamiast wzajemnie podkrecac atmosfere Amber niech dokladnie sprecyzuje jakiej odpowiedzi oczekuje, w oczach forumowych uzytkownikow wyglada to tak, ze pojawiasz sie na forum i oczekujesz bardzo precyzyjnych informacji ( najlepiej polozenie geograficzne z dokladnoscia do jednej sekundy) nie sadzisz chyba, ze ludzie beda ci zdradzac gdzie jada z ptakami w pole, bo to troche niepowazne. Gatunkow lownych atrakcyjnych sokolniczo jest w Polsce bardzo niewiele, na dobra sprawe bazant i kaczka. Oba wystepuja na obszarze praktycznie calego kraju w roznym zageszczeniu. W promieniu kilkudziestu km² mozna znalezc lowisko bardzo w nie zasobne jak i totalna pustynie. Wszystko uzaleznione jest od tego czy znajduja w danym miejscu wlasciwy dla siebie biotop. Mysliwy/sokolnik powinien znac wymagania srodowiskowe poszczegolnych gatunkow i starac sie zapewnic im mozliwie najlepsze warunki bytowe, tak aby ich populacja osiagala stabilny, wysoki poziom. Nie wiem co wiecej mozna dodac, moze tak: nazwa wojewodztwa - slask/podkarpacie, biotop: doliny rzek, ciekow wodnych, oczka srodpolne, stawy hodowlane, teren podmokly, silnie zakrzaczony w bezposredniej okolcy pol uprawnych, stan zwierzyny rozny, generalnie zadowalajacy.
ODPOWIEDZ