Pióro

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Oberfeld
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 04, 2011 6:15 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Pióro

Post autor: Oberfeld »

Czołem!

Mam pytanie/ prośbę do hodowców ptaków drapieżnych: czy byli by Państwo w stanie sprzedać lub odstąpić pióra (lotki)? Chodzi mi oczywiście tylko o takie pióra, które ptak zrzucił.
Jestem żołnierzem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Do munduru galowego nosimy kapelusze podhalańskie, do których - w myśl przepisów ubiorczych WP - wpinane są pióra ptaków drapieżnych. Oczywiście wojsko takich piór nie posiada, wiec nosimy pióra indycze, co jest dosyć żenujące, biorąc pod uwagę i w/w przepisy, i tradycję jednostek podhalańskich. Ponieważ nie miałem na tyle szczęścia żeby takie pióra znaleźć (chodziłem za orlimi do Budy Stalowskiej, ale żadne nie napatoczyło się, a wokół gniazd nie chciałem się szwędać, bo nawet chyba nie wolno), dlatego wpadłem na pomysł żeby poprosić o to hodowców. Nie znam się na tym, ale słyszałem że ptaki zmieniają upierzenie, więc jeśli któraś Pani lub któryś Pan posiadał takie "zrzucone" i byłby w stanie mi pomóc w tej kwestii, to byłbym bardzo zobowiązany. Jeśli nie byłoby to problemem, prosiłbym o dwie sztuki. Najfajniej oczywiście, gdyby to były pióra orle, ale będę wdzięczny za każdą lotkę ptaka drapieżnego.


Pozdrawiam serdecznie.
SYLWEK
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 31, 2011 11:25 am
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: SYLWEK »

Witam
Mam prośbe do osób posiadających sokoły, czy istnieje mozliwość odstąpienia piór z danych ptaków ?. Ptakami interesuję się od dziecka, natomiast piórami zainteresowałem się znacznie później. Jeśli ktoś mógłby mi odstapic dane pióra to proszę o odpowiedź na PW lub nr. gadu-gadu: 20846220


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ