LICZĘ NA POMOC.

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
Tom1
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 21, 2011 10:41 am
Lokalizacja: opolskie

LICZĘ NA POMOC.

Post autor: Tom1 »

Witam ,od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu ptaka drapieżnego ,który nie byłby wykorzystywany w celach myśliwskich.
Wiem że to co do tej pory przeczytałem to dopiero kropla w morzu , musi upłynąć jeszcze trochę czasu zanim przyjdzie moment zakupu.
Nie chciałbym otrzymać na talerzu gotowych rad , ale prosiłbym o fachową pomoc.
Pierwszym moim problemem oczywiście jest wybór, zastanawiałem się nad mniejszymi rozmiarami ,mógłby ktoś wybić mi z głowy konkretnego ptaka a zaproponować i uzasadnić wybór .Zastanawiałem się nad Harrisem.
Dzięki
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Tom1 skoro nie chcesz gotowych pytań podawanych na tacy to poczytaj więcej i dowiedz się czemu ptaki małej wagi są beee dla początkujących...
To tak na początek....
Tom1
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 21, 2011 10:41 am
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Tom1 »

Czy Harris to zły pomysł , no bez przesady że nie chcę gotowców:) nie chciałbym jedynie nikogo zdenerwować pytaniami dla was setki razy się powtarzającymi i śmiesznie dla was prostymi.
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Temat ptaka na początek wałkowany był dziesiątki razy w innych tematach. Skoro nie chcesz zadawać pytań pojawiających się setki razy to czemu je wciąż zadajesz?
Tom1 coś tam czytałeś i wiesz że niektóre pytania są przyjmowane bez entuzjazmu. Mimo tego zadajesz je ponownie. To się nazywa czytanie bez zrozumienia.
To że piszesz w dziale "ogólne" a nie "początkujący" nie znaczy że od razu są one bardziej sensowne.
Czytaj więcej a na większość pytań znajdziesz tu odpowiedzi.
Tom1
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 21, 2011 10:41 am
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Tom1 »

Powiem tak , przeglądnąłem to forum i wniosek nasuwa mi się jeden ,ile osób tyle teorii na temat wyboru ptaka.
Pomocy nie znalazłem i dalej jestem w punkcie wyjścia.
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Tom1 pisze:Właśnie poczytałem w skrócie na tym forum czy lepsze długo czy krótko skrzydłe, wniosek jest taki że zdania są podzielone.
Miałem cichą nadzieję że być może na tym forum nie natknę się na to ,na co muszę na innych forach np.gołębie,Kubica .
Taka polska mentalność chyba w nas jest i już tak musi być.
Pozdrawiam.
To nie jest wybór między gupikiem czy mieczykiem. W skrócie nie wystarcza. Miedzy krótko a długoskrzydłymi jest spora różnica. Poza tym nikt nie wie jakie możesz stworzyć warunki dla ptaka. Przy wyborze pierwszego ptaka bierze się pod uwagę wiele czynników indywidualnych.
Skoro chcesz się obrażać proszę bardzo. Właśnie taka jest dzisiejsza mentalność... DAJ MI ODPOWIEDZ... a nie wysyłaj do mozolnego czytania.
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Widzę że w międzyczasie usunąłeś poprzedniego posta... dobre i tyle.
Tom1
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 21, 2011 10:41 am
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Tom1 »

Katou usunąłem jak prosiłeś ,a Ty poniżej go zacytowałeś:) uważam to za brak szacunku dla mnie z Twojej strony i tyle.
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Tom1 pisze:Katou usunąłem jak prosiłeś ,a Ty poniżej go zacytowałeś:) uważam to za brak szacunku dla mnie z Twojej strony i tyle.
Nie prosiłem, a dałem Ci dobrą radę po Twoim pierwszym poście zanim jeszcze zacząłeś się obrażać. To że więcej piszesz niż czytasz jest Twoim problemem.
Jeśli chodzi o szacunek to trzeba sobie na niego zapracować.
Ja się poddaje i życzę sukcesów w sokolnictwie.
Tom1
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 21, 2011 10:41 am
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Tom1 »

"Nie prosiłem, a dałem Ci dobrą radę "
Tylko ja nie prosiłem o takie rady a o rady na temat Harrisa , których Ty nie mogłeś mi udzielić ze względu tylko sobie znanych.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

wtrace sie bo widze tu nieco alergiczne reakcje z obu stron. Co do pytania o male ptaki to absolutni sie zgadzam ze poczatkujacy powinni je omijac, ale sęk w tym ze harris do malych ptaków sie nie zalicza! Dla poczatkujacego do latania jest jak najbardziej ok. Zgadzam sie oczywiscie ze byo to walkowane milion razy i jest to opisane na stronie a z drugiej strony rozumiem intencje autora watku ktory chcialby miec pewnosc ze to jego dotyczy tak samo jak innych. Wiec potwierdzam ze dotyczy:)
Tom1
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 21, 2011 10:41 am
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Tom1 »

Liczyłem na pomoc, a dostałem info że nie wolno wzbogacać swojej wiedzy cudzym kosztem a na szacunek trzeba zasłużyć ,tyle w temacie.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Tom1 pisze:Liczyłem na pomoc, a dostałem info że nie wolno wzbogacać swojej wiedzy cudzym kosztem a na szacunek trzeba zasłużyć ,tyle w temacie.
no w sumie prosciej sie obrazic... Po raz kolejny droga na skroty i bez wysilku tak ale wlasna inwencja i troche wysilku to juz nie. W takim wydaniu zaden ptak nie jest dobry. Gratuluje dołaczenia do grona większości....
Tom1
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 21, 2011 10:41 am
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Tom1 »

Kolego ,próbowałem znależć co nieco o Harrisie na forum i znalazłem "kup se książkę"
być może coś przegapiłem nie kłócę się, ale muszę stwierdzić że w niektórych dziedzinach mam doskonałą wiedzę którą z miłą chęcią się dzielę.
Ludzie są różni ,więc jestem w stanie zrozumieć nawet to co nie logiczne jest dla mnie.
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

Tom1 pisze:Kolego


Czy Ty aby się nie zapominasz ?

http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=1098

http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=1099
Poczytaj, troche własnej inwencji i wkładu w to, to Tobie powinno zależeć, przecież nikt Cie nie będzie prosił chodź do nas zostań sokolnikiem...
Zablokowany