WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
przepisy CITES
Autor Wiadomość
vertragus 
pisklę

Wysłany: Wto Lis 15, 2011 4:13 pm   przepisy CITES

mam wątpliwości dotyczące przepisów CITES czy ktoś jako bardziej obeznany w przepisach mógłby mi wyjaśnić pewne niuanse. przep. na liście tej jest wymienionych kilka gatunków sokołów a podając za załącznikiem nr II F. areus, jugger,newtoni,pelegrinoideus,pelegrinus, punctatus, rusiticolus. inne jak choćby F.spereverius nie są wymienione. nie ma tam też skrótu "spp" który jest używany do oznaczenia wszystkich gatunków wyższego rangą taksonu. czyli rozumiem że sokoły nie wymienione nie muszą posiadać papierów CITES? czy ktoś może to potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błędu. proszę o merytoryczne wypowiedzi.

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Wto Lis 15, 2011 4:42 pm   

bylo kilka razy omawiane. Generalnie prawie wszystkie ptaki drapiezne kwalifikuja sie do aneksu B. Kilkadziesiat gatunkow jest jednak w aneksach A i C. Te ktore sa w aneksie A wymagaja zoltego citesu, te z aneksu B wystarczy swiadectwo pochodzenia, z aneksu C jest jeszcze mniej wymogow. Do tego wszystkie gatunki z aneksu A jesli nie sa wykorzystywane komercyjnie sa w swietle przepisow EU traktowane jak osobniki z aneksu B niemniej nasza ustawa tego tak nie widzi i wowczas wymagane jest zezwolenie na przetrzymywanie /posiadanie i inne ...anie.
Pustulka amerykanska to aneks B = harris = myszolow rdzawosterny = wystarczy swiadectwo pochodzenia

vertragus 
pisklę

Wysłany: Wto Lis 15, 2011 8:45 pm   

dziękuję za odpowiedź i rozwianie wątpliwości. kupiłem ptaki z dokumentami cites i niejako w prezencie do nich otrzymałem pustułki tylko z tak zwanym małym cites i nie byłem pewny czy te dokumenty są wystarczające. jeszcze raz dziękuję za merytoryczną odpowiedź

Odpowiedz do tematu