sokolnictwo temat tabu tylko w polsce

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: sokolnictwo temat tabu tylko w polsce

Post autor: garbus2 »

husarr pisze:tak sobie czytam i czytam to wasze forum i nie rozumiem jednego, a mianowicie dlaczego jak przychodzi jakis swierzak i pyta o ceny, podstawy ukladania ptakow czy budowy wolier to zostaje odeslany z kwitkiem zeby nie powiedziec "idz pan w h.." z ciekawosci przegladnalem zagranicze fora sokolnicze i tam niema zadnego problemu z uzyskaniem odpowiedzi np na pytanie ile kosztuje ptak malo tego sa nawet dzialy na forach z ofertami sprzedazy ptakow.
pewnie dlatego właściciele największego forum brytyjskiego siedzą w tej chwili za nielegalny handel ptakami...
Nie masz zadnego obowiązku wypowiadania się tu i irytowania wszystkich swoją postawą bo jak rasowy świeżak uważasz że ci się nalezy a nie raczyłeś znależć wpisów dlaczego nie pisze się tu otwarcie o cenach lub nie ma ofert sprzedaży ptaków.
Nie zauważyłem aby sensowne pytanie opodstawy układania było potraktowane jak te z rodzaju "hej jestem Gienek, gdzie i za ile moge kupić ptaka"
Twój problem polega na tym samym co innych tego pokroju - ja chcę już tu i teraz i w taki sposób jaki sobie wymyśliłem a nie tak jak mi ktoś mówi. Więc mam prośbę zostań na tych zagranicznych forach i nie wracaj za szybko z tej Irlandii.
Ode mnie w nagrodę za podnoszenie ciśnienia masz ostrzeżenie.
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Husarr. Imponujaca dedukcja, ale ciesze sie, ze odkryles tak oficialnie swoje problemy emocjonalne, przynajmniej teraz juz nikt nie bedzie bral cie na powaznie. Nie ma to ja lewar ktory po przeczytaniu 4 postow dochodzi do wniosku ze bedzie pouczal, nie majac bladego pojecia o co chodzi. I jeszcze 100 pior chce :mrgreen:
husarr
pisklę
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 01, 2011 9:04 pm
Lokalizacja: bochnia

Post autor: husarr »

to powiem na koniec tylko tyle. jestescie jak snobistyczne panienki ze swoim yorkami czy chiuaua z ta roznica ze wy macie ptaki, a pozatym to kupujecie te duze ptaki bo macie kompleky ze swoimi malymi ptaszkami????? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

A kto mówi ,że są duże wszystko jest względne ....motory są większe :mrgreen:
Coś czuję kolego ,że administrator Cię zbanuje i swoją frustracje będziesz musiał okazywać gdzieś indziej . :???:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Pudlak Waldemar pisze:A kto mówi ,że są duże wszystko jest względne ....motory są większe :mrgreen:
Coś czuję kolego ,że administrator Cię zbanuje i swoją frustracje będziesz musiał okazywać gdzieś indziej . :???:
podwojnie sie zgadzam
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

husarr pisze:to powiem na koniec tylko tyle. jestescie jak snobistyczne panienki ze swoim yorkami czy chiuaua z ta roznica ze wy macie ptaki, a pozatym to kupujecie te duze ptaki bo macie kompleky ze swoimi malymi ptaszkami
podobno motor to oznaka kryzysu wieku średniego... zresztą w pewnych chwilach piszesz jakbyś przechodził ostatnią faze produkcji testosteronu ...
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Bezbledna logika. Idac tym tropem hodowcy kanarkow to prawdziwi herosi a orlarze ... no coz :cool:
duchu
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 05, 2011 10:10 am
Lokalizacja: opole

Post autor: duchu »

Witam,mam 38 lat,jestem członkiem PZŁ....zamierzam dołączyć do grona sokolników,troszkę mnie jednak martwi wasza postawa wobec siebie,wzajemnie....mam nadzieje ze się mylę......jest ,,nas'' mało w Polsce...wiec nie odpędzajmy się na wzajem od siebie.......bo wiecie jak powiedział ...Ferdek Kiepski...,,siła w kupie''
mirek1
stażysta
Posty: 110
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:05 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: mirek1 »

Witam
Święta racja duchu zamiast się wspierać to w Polsce często jest tak jak pies z kotem jeden na drugiego
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

mirek1 pisze:Witam
Święta racja duchu zamiast się wspierać to w Polsce często jest tak jak pies z kotem jeden na drugiego
pozdrawiam.
Ale numer ....Mirku ze mną ,Jurkiem ,Patrycją ,Tomkiem -masz jakieś problemy ?
A spotkałeś kogoś innego by odmówił Ci czegoś ?
Nie ma co przesadzać -jak ktoś wchodzi na forum i próbuje ,,bez wysiłku '' kombinować -to wiadomo ,że i z ptakiem będzie ,,kombinował ''na skróty .To się nazywa selekcja naturalna :mrgreen: Jak delikwent obraża się na dogadywanie to może się ,,obrazić'' na ptaka ,,bo go nie słucha '' lub co gorsza twarz i ręce pokaleczy !Delikwent nie ma cierpliwości to niech da sobie spokój z tym ,,całym sokolnictwem '' A najbardziej mnie śmieszy to wasze poszukiwanie -w okolicach Wrocławia jest kilku sokolników a i w okolicach Raciborza również -Piszcie na PW do wybranych ludzi i wszystko -w jedną i drógą stronę nie macie nawet 100 km :wink:
Ps .
Jutro ,,zbiórka'' u Jurka ! W programie latanie ,,po krzakach '' za ptaszyskami lub na odwrót ! :mrgreen:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

duchu pisze:Witam,mam 38 lat,jestem członkiem PZŁ....zamierzam dołączyć do grona sokolników,troszkę mnie jednak martwi wasza postawa wobec siebie,wzajemnie....mam nadzieje ze się mylę......jest ,,nas'' mało w Polsce...wiec nie odpędzajmy się na wzajem od siebie.......bo wiecie jak powiedział ...Ferdek Kiepski...,,siła w kupie''
nie czytasz ze zrozumieniem. Jest wiele przykladow osob ktore zaczely na tym forum i doszly do celu, Problem w tym ze znakomita wiekszosc szuka drogi na skroty ktorej niestety nie ma. Kilka osob mnie odwiedzialo i nikt nigdy nie narzekal na brak pomocy ale tu jest roznica - pierwszy krok wykonuje osoba ktora chce uzyskac pomoc a nie na odwrot a juz na pewno nie przy zachowaniu w stylu jestescie beznadziejni ale mozecie mi wyslac piora do motocykla i ewentualnie wyjaśnić mi podstawy tylko macie się zmieścic w 5 minutach...
Gwarantuje co ze nikt nie odmowi ci pomocy jesli wykażesz choćby minimum zaangażowania (i nie mowie tu o poscie w stylu szukam sokolnika z okolic miejscowosci x)
duchu
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 05, 2011 10:10 am
Lokalizacja: opole

Post autor: duchu »

Szanowni koledzy,bardzo przepraszam jeśli odebraliście mój post obraźliwie czy w jakiś inny przedstawiający was w złym świetle .Nie chodziło mi o to.....czytam ze zrozumieniem....napisałem tylko o moich odczuciach czytając ten temat......wiem ze do nikad nie ma drogi na skróty...tak samo jak nie ma rzeczy nie możliwych ..ich zrobienie zajmuje po prostu więcej czasu......jeszcze raz bardzo przepraszam jeśli moje słowa zostały źle napisane lub zle odczytanie...a co do sokolników....to sprawdziłem sobie w ZO OPOLE,ZO WROCŁAW.....Ii mam już namiary....jeszcze raz pozdrawiam CHWAL ĆWIK
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Pudlak Waldemar pisze: Ps .
Jutro ,,zbiórka'' u Jurka ! W programie latanie ,,po krzakach '' za ptaszyskami lub na odwrót ! :mrgreen:
Czyli odpalone Harrisy :P
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Wilq pisze:
Pudlak Waldemar pisze: Ps .
Jutro ,,zbiórka'' u Jurka ! W programie latanie ,,po krzakach '' za ptaszyskami lub na odwrót ! :mrgreen:
Czyli odpalone Harrisy :P
He ,he i to całe ,,stado'' + Raróg - jak się wszystko dobrze zgra w czasie !
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Wielkie loty się zapowiadają :P
ODPOWIEDZ