poszukuję sokolnika okolice Bolesławca ew. dolnyśląsk

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
adrianeklas
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 31, 2011 9:40 pm
Lokalizacja: dolnyśląsk

poszukuję sokolnika okolice Bolesławca ew. dolnyśląsk

Post autor: adrianeklas »

jak w temacie pozdro :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

I jak ci ,,idzie '' ? :mrgreen:
Fallen
żółtodziób
Posty: 48
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 2:19 pm
Lokalizacja: Czerna

Post autor: Fallen »

Poczekamy, zobaczymy
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Aaaaa......... to sobie czekajcie w końcu młodzi jesteście macie czas ! :mrgreen:
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

widzę każdy nowy zaczyna tak samo oczekując na walenie do drzwi i okien (żeby tylko skrzynka im się nie przepełniła) ale dobrze że mineła chęć im na najgorsze pierwsze pytanie.

ciekawostka dla początkujących żeby sprawdzić jak to wszystko wygląda w pigułce i zobaczyć czy na pewno warto
http://sokolnictwo.pl/kurssokolniczy

Pozdrawiam dużo wytrwałości życzę w oczekiwaniu :wink:
Fallen
żółtodziób
Posty: 48
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 2:19 pm
Lokalizacja: Czerna

Post autor: Fallen »

Panowie pisząc "poczekamy zobaczymy" miałem na myśli jak Adrianeklas wykaże się swoim zaangażowaniem, bo do znajomego sokolnika mam "rzut beretem". Sam nie zamierzam podawać wszystkiego na tacy.
adrianeklas
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 31, 2011 9:40 pm
Lokalizacja: dolnyśląsk

BBBBBBBBBłłłłłłłłłłuuuuuuuuuuaaaaaaaaaachchchchhchhchchchcha

Post autor: adrianeklas »

Jak zwykle kilku profesjonalistów usiadło w loży szyderców i czekają na kolejnego jelenia do wspaniałej zabawy[fade]

Do kolegi Czernej jeżeli posiadasz czas na kilka postów to bardzo chętnie zadam kilka pytań a jakby nie szło pisanie zawsze można się spotkać i pogadać. [/fade]
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: BBBBBBBBBłłłłłłłłłłuuuuuuuuuuaaaaaaaaaachchchchhchhchchc

Post autor: garbus2 »

adrianeklas pisze:Jak zwykle kilku profesjonalistów usiadło w loży szyderców i czekają na kolejnego jelenia do wspaniałej zabawy
jak zwykle jeden początkujący ich nie zawiódł...
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

banuj:) hah
adrianeklas
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 31, 2011 9:40 pm
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: adrianeklas »

Fallen, Wiem że do każdego zrzeszenia ciężko się dostać ze względu na to że nikt nie lubi NOWYCH ale to nieuniknione, wiec trzeba się z tym pogodzić. A to, że jesteście zamknięci dla społeczeństwa to tylko dobrze świadczy o waszym zamiłowaniu do Ptaków i leży wam ich los na sercu.


Pozdrowionka. nie Chwal Ćwik bo jeszcze nie przysługuje mi to pozdrowienie.Ale już nie długo TYMCZAS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

adrianeklas pisze:Fallen, Wiem że do każdego zrzeszenia ciężko się dostać ze względu na to że nikt nie lubi NOWYCH ale to nieuniknione, wiec trzeba się z tym pogodzić. A to, że jesteście zamknięci dla społeczeństwa to tylko dobrze świadczy o waszym zamiłowaniu do Ptaków i leży wam ich los na sercu.


Pozdrowionka. nie Chwal Ćwik bo jeszcze nie przysługuje mi to pozdrowienie.Ale już nie długo TYMCZAS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Widzę iż nic nie rozumiesz ....Nie do Ciebie mają sokolnicy pisać ,dzwonić itp .ale to Ty szukaj kontaktu i staraj się przekonać do siebie ....odległość nie ma znaczenia dla pasjonata .Ja osobiście jak mam możliwość to jadę nawet na drugi koniec polski by osobiście porozmawiać czy zobaczyć jak inni sobie radzą .Sam przyjmuję gości z odległych miejsc w Polsce jak i z najbliższej okolicy /60 kilometrów / nigdy nie zdarzyło się tak bym źle kogoś przyją lub był źle przyjęty-więc nie pisz jacy to wszyscy ,, hermetycznie'' są zamknięci na kontakty bo to nie prawda -równie otwartych ludzi i życzliwych nie znajdziesz nigdzie ! Na dolnym śląsku jest spora grupa ludzi zajmująca się ptakami drapieżnymi /około 15 osób / ,a Ty chcesz by cię ktoś prosił o przyjazd ? :lol:
Ps ;
Część Kolegów jest czynnymi myśliwymi -należą do kuł łowieckich /albo nie / mają uprawnienia sokolnicze i polują ,natomiast jest również duża grupa osób nie należąca do żadnej organizacji ani nie ma ,,uprawnień '' sokolniczych -latają z swoimi ptakami lub trenują je ,,do latawca '' i są również zadowoleni z tego co mają !Nie można mimo wszystko ot -tak sobie kupić ptaka z dnia na dzień bo nie masz podstawowej wiedzy jeżeli chodzi o utrzymanie i postępowanie z ptakiem -do tego służą kursy zakończone egzaminem ,lub ,, wielo -miesięczne'' odwiedzanie kogoś kto Cię tego nauczy- wiadomo ,że nie zakotwiczysz u kogoś na ten czas tylko będziesz ,,wpadał'' od czasu do czasu jak czas pozwoli .
Ale wcześniej zaopatrz się we wszystkie dostępne publikacje i przeczytaj je ze zrozumieniem by nie drażnić nikogo swoją ignorancją . :wink:
adrianeklas
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 31, 2011 9:40 pm
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: adrianeklas »

Wszystko pięknie Pan opisuje ale jest to oczywiste. Proszę zauważyć, że jest to jeden ze sposobów na odnalezienie jakichkolwiek kontaktów z ludźmi. Próbowałem już rozmawiać z myśliwymi a znam ich naprawdę dużo i niestety nikt takowego kontaktu nie znał. Wiem, że nikt od tak nie ma czasu ani ochoty na spotkania z obcymi ludźmi doskonale to rozumiem wiec tylko grzecznie proszę.

Cierpliwość i wytrwałości mi mnie brakuje :smile: dziękuje za dobre rady i pozdrawiam

P.S. przepraszam za kilka ostrych słów na początku wątku :oops:
richie
sympatyk
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 1:56 pm
Lokalizacja: Lubin

Post autor: richie »

adrianeklas,
napisałeś
Próbowałem już rozmawiać z myśliwymi a znam ich naprawdę dużo i niestety nikt takowego kontaktu nie znał.


Zadzwoń do swojego ZO PZŁ tam mają wszystkie dane.
Wystarczy naprawdę tylko chcieć
pozdr.
duchu
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 05, 2011 10:10 am
Lokalizacja: opole

Post autor: duchu »

To najlepsza rada.kolego zarząd wojewódzki PZŁ tam dają ci namiary bez problemu....jeśli takowy w twoim okręgu jest[sokolnik] ....wśród myśliwych mało kto interesuje się sokolnictwem,ba...mogę nawet stwierdzić ze większość z nich nie widzi różnicy pomiędzy jastrzębiem a myszołowem.........przykre ale prawdziwe......dodam ze sam jestem czynnym myśliwym.... :???:
adrianeklas
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 31, 2011 9:40 pm
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: adrianeklas »

No i właśnie o takie pomysły chodzi. Ogromne dzięki za podpowiedz.
Można normalnie odpowiedzieć :shock:.
Błyskotliwe odpowiedzi typu "szukajcie a znajdziecie" do niczego nie prowadzą :razz:.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :mrgreen:
ODPOWIEDZ