Ostrzeżenie przed nie kompetętnymi kurierami

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Ostrzeżenie przed nie kompetętnymi kurierami

Post autor: Pudlak Waldemar »

Przykra sprawa -firma TeDeX Polski Kurier źle wywiązał się ze swych obowiązków !
Mieli przywieść 2 ptaki z Anglia i mimo tego iż ogłaszają się jako przewoźnicy zwierząt nie mają przystosowanych samochodów do tego celu .Ptaki w kartonach są wkładane między inne paczki a tylne drzwi samochodu co zaowocowało śmiercią jednego z ptaków /udusił się / nie wentylują przedziału towarowego i twierdzą ,iż nic ich nie obchodzi w jakich warunkach są przewożone żywe ładunki .Nie korzystajcie z ich usług jeżeli zależy wam na sprowadzonych ptakach !
Jest więcej firm przewozowych posiadających osobny przedział dla takich przesyłek i nie ma problemu znaleźć je przy pomocy wyszukiwarki !Zapewnienia firmy TeDeX ,że przywieźli około 50 ptaków nie znaczy ,że mają na to warunki ani że robią to zgodnie z ludzkimi odczuciami -ptak to nie paczka gwoździ o której można zapomnieć na 20 godzin!
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

dwukrotnie korzystałem z usług Tedexu i było ok ale po przeczytaniu tego juz im podziękuję. Przykra sprawa. Zamierzasz wyciągać od nich jakies konsekwencje?
Waldek daj namiar na inne, kompetentne firmy jesli masz bo tak sie sklada ze bedę niebawem potrzebował
bolek
stażysta
Posty: 109
Rejestracja: czw mar 12, 2009 6:30 pm
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: bolek »

To sie w głowie nie miesci ze tak mozna postopic z ptakiem
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

no tak ale chyba tego typu przesyłka jest jakoś ubezpieczona ?
i sądownie sprawę chyba załatwisz ?
tylko szkodą że już po ptaku
Dober
pisklę
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 07, 2010 8:09 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dober »

Kilka razy zarówno wysyłałem jak i sprowadzałem ptaki za pośrednictwem tej firmy i nigdy nie było żadnych problemów. A ptaki w pudle transportowym przebywały zawsze w klimatyzowanej części przedziału transportowego samochodu. Wydaje mi się, że winy należałoby poszukać raczej u człowieka, który te ptaki zapakował do nieodpowiednich transportówek albo wysłał ptaki, które ze względu na stan zdrowia nie powinny nigdzie jechać.
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

:/

Post autor: Vega »

Nie wiadomo kto zawinił lecz dla mnie pociąga to sadyzmem.. śmierć przez uduszenie co ptak czuł słabnąc przez tyle godzin.. :/
jerzy226
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 7:02 pm

kurier i odpowiedzialnosc

Post autor: jerzy226 »

panowie ci z firmy /tedexs /to zwykli barbazyncy.bo jak mozna w taki sposob ,traktowac ptaka lub inne zwierze wrzucic miedzy kartony ktore zapchaly wentylacje ptaka i poprostu sie udusil .ja uwazam ze jak sie oglaszam ze przywoze ptaki to powinno sie im stworzyc warunki i z chwila odbioru byc za przesylke odpowiedzialny ,ci ludzie [kurierzy] nadaja sie tylko na nielegalny odstrzal .i w dodatku jak mozna stwierdzic ze przesylka ich nic nie obchodzi .ci ludzie powinni sie wstydzic swojego postepowania i juz nigdy niemiec zlecenia na przywoz ptakow //bo sa niegodni tego ...pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Tu podam firmy które można prosić o taką przysługę /lepiej ich trochę przepytać / jaki mają zasięg w Anglii południe , centrum , czy północ / jest to dość istotne by się nie okazało ,że pod wskazany adres nie musieli jechać z 1000km ,jedna z tych firm swoim zasięgiem obejmuje szkojce ; http://motooferta.pl/48_transportowe.ht ... ska_anglia

http://www.maxpol-kurier.pl/kontakt.html

http://www.google.pl/search?source=ig&h ... 1.9.4l14l0
Ostatnio zmieniony pn paź 24, 2011 11:05 pm przez Pudlak Waldemar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Tu znalazłem ,,opinię '' na temat tej firmy ;
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=2&t=977
Ostatnio zmieniony pn paź 24, 2011 11:40 pm przez Pudlak Waldemar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Ptaki akurat nie były moje -ale para była złożona /MYSZOŁOWY RDZAWO STERNE / i w przyszłym sezonie mogły być młode -więc szkoda jest większa niż można by sądzić na pierwszy rzut oka-czuję się winny zaistniałej sytuacji bo poleciłem tę firmę 2 tygodnie wcześniej przywieźli mi samicę hh i było OK .Uważam ,że było to zaniedbanie i ignorancja kurierów o zdrowym rozsądku nie wspomnę !
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

w jednym przypadku gdy odbierałem dwa harrisy ptaki nie były w klimatyzowanej części tylko upchnięte między inne paczki w ładowni. na szczęście jedna ściana każdego z pudeł transportowych na której były otwory wentylacyjne przylegaly do ściany w taki sposob że była luka okolo 1 cm i dzieki temu jakas tam wentylacja była. Wydaje mi sie ze jeżeli ptaki zostaly zapakowane w sposob prawidłowy to należy ptaka poddać sekcji która potwierdzi że przyczyną śmierci było uduszenie założyć firmie sprawę z powództwa cywilnego. Jakby na to nie patrzeć jeśli kurier wiózł ptaki bez klimatyzacji i zapakowal w sposob uniemożliwiający wentylację to jest to jego zaniedbanie bo odpowiada za to co przewozi i basta.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

mirek pisze:sądownie sprawę chyba załatwisz ?
Wystarczyło wspomnieć o wizycie panów ze ,,skarbówki '' i pieniądze przesłali na konto ! :mrgreen:
Ci ze skarbówki to ,,gołe'' ściany w firmie mogą zostawić jak się uprą -nikt nie lubi kontroli ! :wink:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Ktoś z forum jednak próbował skorzystać z usług firmy TeDeX i gość zadzwonił do mnie z żądaniem usunięcia nie pochlebnego wpisu na ,,jakimś tam forum sokolniczym '' -sugerował nawet ,że trupa kupili w Anglii ........a w ogóle to nie ma sobie nic do zarzucenia ........
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

może nie koniecznie sokolnik tylko jakiś ktoś próbuje szczęścia
w Anglii i musiał się jakoś podlizać
:)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

mirek pisze:może nie koniecznie sokolnik tylko jakiś ktoś próbuje szczęścia
w Anglii i musiał się jakoś podlizać
:)
Jak by na to nie patrzyć nie ma to żadnego znaczenia .......W końcu niczego nikomu nie zabraniałem ,nie zabraniam ,ani nie mam wpływu na to kto z kim ,,interesy '' robi ...wolna wola ..Parę ptaków przywieźli ŻYWYCH -więc jedyne co można było zrobić to ,,potrząsnąć '' nimi trochę by rutyna nie zastępowała zdrowego rozsądku !
ODPOWIEDZ