Ptak na początek

czyli jak ułożyć sowę
siku2560
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:16 pm
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: siku2560 »

Nie no gdybym umówił się/zapisał na taki kurs to na pewno z kimś pełnoletnim bym pojechał.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

siku2560 pisze:A tak na marginesie Panie Adamie ile wynosi kurs sokolnictwa u Pana i czy ja kiedy dokształcę się mógłbym wziąść w nim udział czy tylko pełnoletni?
mozemy sie umowic ze przyjedziesz do mnie w odwiedziny a nie na kurs ale pod warunkiem ze wczesniej dowiesz sie conajmniej podstaw z ksiazek i przestaniesz strzelac postami na lewo i prawo. Najpierw poczytaj, potem przemysl a na koncu dopiero zadawaj pytania. Póki co masz ode mnie ostrzeżenie za strzelanie postami jak z karabinu. Co gorsza nie zadajesz konkretnych pytań a bardzo ogólne które zadało około 500 innych osób, a ludzie w chwili słabości odpowiedzieli na nie 250 razy. Więc po raz ostatni NAJPIERW PRZECZYTAJ, potem sie zastanów i na końcu pytaj - lektura tego forum zajmie ci kilka tygodni ale zanim zaczniesz dogłebnie czytać forum zdobądź uszeregowane podstawy z książki
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

:/

Post autor: Vega »

Kolego traktujesz ten kurs jak wyrocznie jakby po kursie to już człowiek "alfą i omega" został.
Kiedyś sam nie rozumiałem tego co Ci ludzie do mnie mówią że sypie postami, nie wiem czy z biegiem czasu zapomniałem co robiłem czy ty jesteś jeszcze lepszy ode mnie. ^^
Czytanie jest dużo fajniejsze i wnosi dużo wiecej do życia jak pisanie.
Uwierz mi:]
A "zniechęcanie" do sokolnictwa [jak to na pewno odbierasz] z autopsji wiem że tak jest.
To "zniechęcanie" że podać ceny Ci nie chcemy że nie chce Ci nikt powiedzieć co jak po co i z kim.. Ma swoją wartość. Bo jeśli się nie zrazisz... i wytrzymasz to wszystko a będziesz dążył do celu to da Ci dużo większa satysfakcję, i zapewnienie że ptak Ci sie nie znudzi po tygodniu.
Przeczytałem kiedyś tu słowa "im dłużej w sokolnictwie jesteś tym mniej o nim wiesz" Taka prawda horyzont się odsuwa :)
Tak że jeśli chcesz to mogę Ci pomoc na Priv na tyle na ile będę mógł a z publikacją postów odpuść sobie. Z tym ze moja pomoc raczej będzie znikoma.. Jeśli interesują Cie sowy bo o nich wiem jeszcze mniej jak o jastrzębiowatych ;P


A DO CAŁEJ RESZTY FORUMOWICZÓW SKORO JEST OKAZJA KIERUJE PRZEPROSINY ZA DAWNE MOJE PRZEŻYCIA I EKSCESY;) ZWIĄZANE Z POST-ATAKAMI;P
I wielkie Dzięki za cierpliwość.
Pozdrawiam. Igor.
Szira2000
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pt gru 02, 2011 9:58 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Szira2000 »

Witam,
z tego co wiem to puchacz bengalski i afrykański nadają się na pierwszą sowę a czy do tych sów dla początkujących może nadawać się puchacz śnieżny? I czy już ktoś z Was w śnieżnych siedział? :wink:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

snieżne sa średnie z dwóch powodów:
1. w wieku 3 lat stają się agresywne (dojrzewanie płciowe)
2. niezbyt dobrze znoszą nasze upały w lecie
janek
sympatyk
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 13, 2011 10:01 am
Lokalizacja: Torun

Post autor: janek »

A czy sów błotnych się używa? J czy nadają się na początek.
dominico12
sympatyk
Posty: 15
Rejestracja: czw sie 23, 2012 6:25 pm
Lokalizacja: kraków

mama pytanko

Post autor: dominico12 »

Ile trzeba mieć lat by móc mieć puchacza?
Czy puchacze są łagodne?
Jak nazwać puchacza (bardzo bym prosił o kilka przykładów)?
Jakie akcesoria dla puchacza?


Z góry dziękuję!!!!!!!!!!!!!
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

idź do zoo - włóż palec i juz wiesz czy łagodny.
na imie daj mu idiota - na podobieństwo...
akcesoria takie jak dla sokołów tylko karnale drogie bo głowa duża
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

dominico12 pisze:Ile trzeba mieć lat by móc mieć puchacza?
16 lat 3 miesiące i 2 albo 3 dni - dokładnie niepamiętam jak obecnie stanowi o tym prawo.
dominico12 pisze:Czy puchacze są łagodne?
Jeżeli porównujemy jest np do kobiet to śmiało można stwierdzić że tak

Co do imienia to na imę Józek reagują najlepiej.
dominico12 pisze:Jakie akcesoria dla puchacza?
Standardowo tzn, bandaże, opatrunki, kask motocyklowy ( ewentualnie hokejowy tylko nalezy pamiętać by te druty z przodu były ułożone dosyć gęsto) no i najważniejsze poradnik pod tytułem ,, Co zrobić by Twój puchacz nie zjadł żadnego 12-latka"
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Sadyści ! :mrgreen: Jak można tak traktować dzieci ???
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

w domu mam ,,córke rodziców" ( bo siostry oczywiscie nie mam ) w jego wieku, wiem co te stworzenia z 2000 rocznika mają w głowach, a raczej czego nie mają :smile: Sadyści ? hmmm nie ujmował bym tego w aż tak poważne słowa, raczej osoby które w sposób przyjazny, delikatnie zalatujący humorystyką zwracają uwage, i nakierowują na lepszą bardziej odpowiednią ścieżke. Pozdrawiam :smile:
Awatar użytkownika
pmichta
żółtodziób
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 03, 2009 8:14 pm
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: pmichta »

kuba08111994 - no i po co tak gadasz bez sensu. Skoro nic nie wnosisz pozytecznego do rozmowy to najlepiej nie zasmiecaj forum swoimi sugestiami. Sam sie czepiales to teraz tak robisz. Niedawno tez byles posmiewiskiem a teraz sam sie nabijasz. I po co to...

dominico12- napisze jak kazdy kto chce zawsze pomoc na forum - najpierw ksiazki a potem forum.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

dominico12 pisze:Ile trzeba mieć lat by móc mieć puchacza?
Czy puchacze są łagodne?
Jak nazwać puchacza (bardzo bym prosił o kilka przykładów)?
Jakie akcesoria dla puchacza?
O mój Boże...
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

pmichta - jak juz moralizujesz to moze wszystkich oponentow? bo to bardziej na osobiste wycieczki wyglada. Nieladnie.

Gosciu strzelil jak lysy grzywa o kant globusa, co sie ludziom dziwisz. Skoro stac go na tak ulanska fantazje to strach pomyslec co bedzie jak ktos mu opchnie na szybciocha jakiegos drapola w promocji 200% normy.
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Witam wszystkich po ponad półtorarocznej absencji na forum. Pamiętam jak zaczynając tu w wieku 13 lat irytowałem was moimi niecierpliwymi i powtarzającymi się pytaniami-za co jeszcze raz serdecznie przepraszam. Od tamtego momentu minęły prawie 3 lata i teraz, w wieku prawie 16 lat dalej mam pasję do sów i dalej interesuje mnie łowiectwo. Przez ten cały okres przygotowywałem się czytając zagraniczne strony i oglądając materiały na YT. Wobec tego mam kilka pytań:

Wcześniej wszystkie osoby, do których pisałem z prośbą o zgodę na pokazanie mi opieki nad ptakami były "na nie" ze względu na wiek. Czy po upływie tych 3 lat ktoś z Was zgodziłby się na pokazanie mi kawałka sokolnictwa?

Oraz drugie pytanie dotyczące ptaków:

Cały czas przymierzam się do zakupu ptaka, mam teren pod wolierę, a nawet jeśli by trochę poprzerabiać to mogę ją wykonać z gołębnika (po oczywiście wyczyszczeniu i dezynfekcji). Mam na oku imprinty płomykówek (jednak tutaj obawiam się o ich małą masę) i puchacza europejskiego ( jedynie ofertę sprzedaży tego gatunku znalazłem). Nie chcę się porwać na kupno ptaka "na już" bo zależy mi na dobrze zwierzęcia. Jednak czy mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości jak jest z agresywnością u samców Bubo Bubo (imprint). Ogłoszenie ze sprzedażą puchacza znalazłem na giełdzie terrarystycznej na FB, a płomykówki sprzedawała hodowla zwierząt egzotycznych AlbinoBlackHead z Warszawy (Pan Mariusz K.)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania! :)
ODPOWIEDZ