Ptak na początek

czyli jak ułożyć sowę
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

:)

Post autor: Vega »

Powiem szczerze że myślałem nad Puchaczem na przyszły rok...
Oraz płomykówka mi się podoba..
Ale czy Puchacz również musi być wdrukowany ?
I czy początkujący da sobie z nim radę czy to porywanie się z motyką na słońce ??


PS. Gdzie można się dowiedzieć czegoś o sowach ?
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Powinien byc wdrukowany, niemniej europejskie (nie wiem jak inne, bo nie mam innych) mają to do siebie, że przyzwyczajają się do jednej osoby.
Na początek puchacz to trochę pomyłka, a płomykówka to najwspanialszy ptak jeśli chodzi o "kontakt".
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

puchacz europejski tez bym odradzal ale bengal to ostoja spokoju i wedlug mnie lepszy na poczatek niz plomykowka ktora jest dosc malym ptakiem pod katem wagi
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

zapisy na puchacze bengalskie przyjmuje na maila, z powazaniem adam mroczek ^^
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

JoHn DuMbaR pisze:zapisy na puchacze bengalskie przyjmuje na maila, z powazaniem adam mroczek ^^
zlosliwy jestes:P po prostu spod klawiatury mi to wyrwałeś....
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

Post autor: Vega »

Płomykówki są ładne... Lecz puchacz robi wrażenie naprawdę tak pałają agresją wobec ludzi ?
Przyzwyczajają i przylatują nie tylko po mięso ?
Wdrukowane ptaki nie krzyczą.. Szokuje mnie to po impreincie AG lecz "kot to nie pies"
wiec różnica jest.

PS. Jakbym mógł prosić kogoś kto w puchaczach "siedział" i zechciałby bym go pomęczył paroma pytaniami byłbym wdzięczny proszę o kontakt na PW w tej sprawie.
-Do kiedy zapisy na tego Puchacza? Terminy bardzo napięte ?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

90+....
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

;/

Post autor: Vega »

te 90 + to do mnie czy do kolegi co sokolnika szukał ? i pytania zadawał o prace?
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Vega pisze:Płomykówki są ładne... Lecz puchacz robi wrażenie ...
Po co ci sowa? Bo po tym co piszesz to wychodzi, że tylko do "lansowania"...
Z puchaczam nie ma zabawy!!! Aby ptak był świetnie ułożony i spokojny trzeba mu poświęcic znacznie więcej czasu i cierpliwości niż jastrzębiom.
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Mbartnik pisze: Aby ptak był świetnie ułożony i spokojny trzeba mu poświęcic znacznie więcej czasu i cierpliwości niż jastrzębiom.
Teoria mocno wyssana z palca, robiac imprinta puchacza i dla kontrastu imprinta jastrzebia, temu drugiemu trzeba poswiecic o wiele wiecej czasu zeby byl rownie spokojny.
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Nie zauwarzyłęm. Może dla tego, że nie wdrukowuję jastrzębi (bo nie lubię wdrukowanych - kwestia gustu).
Za to w momencie "odstawienia" puchaczycy od razu widac różnicę w zachowaniu - czego u jastrzębi (moich) nie ma...
Więc nie pisz mi o wyssaniu z palca, bo mnie to drażni i zachęca do "pyskówki"
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Nie wiem czego mozna nie lubiec w wdrukowanych ptakach, sa superspokojne, ciche i pieszczochy do tego. Dziwny masz gust.

I nie zauwazylem jakich kolwiek problemow po odstawieniu puchacza, niedawno znajoma trenowala takiego mocno zasiedzianego w wolierze i problemow nie bylo zadnych. Sam mam wlasnego i trenowalem kilka wczesniej, nijako bym je porownywal do jastrzebia.

Mnie drazni paplanie niepodparte ogolna wiedza na temat gatunkow, takowe traktuje jak wyssane z palca i tyle. Ktory etap treningu puchacza przysparzal ci tyle trudnosci? Bo twoje porownanie bylo niezwykle chybione. Sowa jak sowa, tylko ze duza.
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

nie nie

Post autor: Vega »

źle to zabrzmiało.. nigdy żaden ptak nie służył mi do lansowania. Jedyne co i gdzie mnie widać z ptakiem to miasto.. w czasie ukracania. później jestem sam na polu nie mam wolier postawionych by je każdy widział i nie zapraszam ludz by oglądali ptaki.


Więc puchacz jest możliwy do ułożenia ? I pytanie jedno..
Usłyszałem stwierdzenie z puchaczem się głównie lata ( jak cięzko jest ułożyć do latania)
I podobno mało kto poluje że Ciężko jest ułożyć do polowania ? ?
(mi akurat podpowiadałoby nie zamierzam polować )
siku2560
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:16 pm
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: siku2560 »

Jak powinno się zacząć układanie płomykówki? Są w sklepiku jakieś książki skierowane w kierunku sów? Pytam, bo sam po tytułach do żadnej nie doszedłem.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

siku2560 pisze:Jak powinno się zacząć układanie płomykówki? Są w sklepiku jakieś książki skierowane w kierunku sów? Pytam, bo sam po tytułach do żadnej nie doszedłem.
płomykówka waży 200-300g co czyni ją dość podatną na błędy z tego powodu nie jest ptakiem dla początkujacych... Z książek sklepikowych o sowach jest jedynie rozdział w książce Jemimy, która poleca puchacza bengalskiego lub afrykańskiego.
ODPOWIEDZ