Ptak na początek

czyli jak ułożyć sowę
Awatar użytkownika
Nabuhodonozor
żółtodziób
Posty: 57
Rejestracja: wt mar 31, 2009 11:57 am
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Nabuhodonozor »

Bubo bubo to nie kanarek, złe podejście srogo będzie "kosztować". Wiec ja bym sie długooooo zastanawiał czy warto wybrać go na pierwszego ptaka. Ale lepiej poczekaj na wypowiedzi innych "starych wilków" ;)
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

To, że nie jest kanarkiem widać już po samych jego szponach... :D oczywiście myślałem też nad bengalskim lub syberyjskim, bo przynajmniej ten pierwszy jest polecany, a o Bubo Bubo pytam ze względu na to, że znalazłem ogłoszenie.
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

coś kręcisz z wiekiem kolego :)
co to sie porobiło puchacze pokazują się na giełdzie terrarystycznej a płomykówki...
Powiem tak jak interesuje cie łowiectwo i sokolnictwo poczekaj jeszcze kilka lat aż zaczniesz zarabiać i znajdziesz czas :) bo widać że nie wiesz jakie to są koszta :)
Awatar użytkownika
Nabuhodonozor
żółtodziób
Posty: 57
Rejestracja: wt mar 31, 2009 11:57 am
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Nabuhodonozor »

mini sowiarz, nie oceniajmy książki po okładce.... ;) nie zawsze co duże jest niebezpieczne :-P
Mabh

Post autor: Mabh »

@mini sowiar Ano Wilq ma racje-ceny są dla młodych osób wysokie, ale oczywiście można temu zadziałać odkładać sobie pieniądze już teraz. Ja to bym chciała w wieku 16 lat wiedzieć że zainteresuje się łucznictwem czy sokolnictwem i pieniądze z tamtych lat odłożyć na moje hobby, a nie wydać na pierdoły.
Dodam od siebie ze okres 16-19 lat bywa dosyć burzliwy i może warto przeczekać, zdać maturę (temat maturalny zrobić sobie o sokolnictwie w kulturze polskiej czy coś w tym guście, zawsze to ciekawiej) i troszkę się usamodzielnić.

@Nabuhodonozor Ale musisz przyznać że puchacz wygląda groźnie i bardzo dostojnie. Wzbudza respekt :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wt sty 10, 2017 5:26 pm przez Mabh, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Nabuhodonozor
żółtodziób
Posty: 57
Rejestracja: wt mar 31, 2009 11:57 am
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Nabuhodonozor »

mini sowiarz, osoby pelnoletnie maja trochę lepiej w drodze na szczyt xD
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Wilq, Nic nie kręcę :) jestem z '99 roku

Co do wieku to ja uważam, że jest to kwestia osobnicza człowieka. Trafią się dojrzali nastolatkowie, a trafi się prawdziwa dzicz co widać w gimnazjach. Moim zdaniem najlepszym sposobem żeby stwierdzić czy ktoś się nadaje do chowu drapola (bo wg. mnie o hodowli w wieku 16 czy 17 lat nie ma o czym mówić) czy do choćby wizyty u hodowcy/sokolnika jest rozmowa z zainteresowanym :) Tak jak pisałem we wcześniejszym poście nie interesuję się ptakami pierwszy dzień i mój zapał nie gaśnie, a nie chcę się rwać z motyką na słońce i skrzywdzić ptaka :)


Edit:

A żeby nie być gołosłownym przesyłam linki do tych ofert (puchacza należy znaleźć wśród ogłoszeń)

https://www.facebook.com/AlbinoBlackHead?fref=ts


https://www.facebook.com/groups/3533311 ... 6/?fref=ts
Mabh

Post autor: Mabh »

Mnie to zainteresowały lisy fenki-czy to w ogóle jest legalne tak je hodować w Polsce? I ten człowiek to tak wszystko hoduje-sowy, fenki, węże, koty savanah?
Ma jakieś papiery na te zwierzaki? Interesuje mnie też kot, bo wkurza mnie że savanach jest rozmnażany totalnie na dziko, bez planu i wzoru na tą rasę i co hodowla to mamy inną odmianę i inne pokolenie :( Za samo słowo savanah i kilka cętek na grzbiecie kota (pseudo)hodowca potrafi skasować kilka tysiaków.


Mabh
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2014 2:31 pm przez Mabh, łącznie zmieniany 6 razy.
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Na fenki oraz węże dokumenty ma, bo kiedyś z ciekawości pytałem o cenę i podał to w mailu zwrotnym. Na fenki prawdopodobnie jest CITES A lub tak jak na węże potwierdzenie o urodzeniu w niewoli z PIW-u (nie jestem pewien). Wozi je wszystkie na giełdę do Hamm w Niemczech więc musi być to legalne

Edit:

Zrobił się mały offtop, więc żeby nie dostać ostrzeżenia spytam, czy ktoś odpowie na zadane przeze mnei pytania? :)
Mabh

Post autor: Mabh »

Szkoda mi tych fenków bo są małe i urocze co prowadzi do tego że ludzie będą je tylko dlatego kupować, nie bacząc na ich wymagania. Oby nie był na nie booom jak na jeżyki afrykańskie. Kończę offtopować !


Mabh
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2014 2:31 pm przez Mabh, łącznie zmieniany 1 raz.
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Mabh, proszę sprawdzić gg :)
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

mini sowiarz pisze:Witam wszystkich po ponad półtorarocznej absencji na forum. Pamiętam jak zaczynając tu w wieku 13 lat irytowałem was moimi niecierpliwymi i powtarzającymi się pytaniami-za co jeszcze raz serdecznie przepraszam. Od tamtego momentu minęły prawie 3 lata i teraz, w wieku prawie 16 lat dalej mam pasję do sów i dalej interesuje mnie łowiectwo. Przez ten cały okres przygotowywałem się czytając zagraniczne strony i oglądając materiały na YT. Wobec tego mam kilka pytań: [...............] Oraz drugie pytanie dotyczące ptaków: [................]
Nie chce mi się szukać, ale z tego, co pamiętam to niewiele się zmieniło w zadawanych przez Ciebie pytaniach... :neutral:
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Stachu pisze: Nie chce mi się szukać, ale z tego, co pamiętam to niewiele się zmieniło w zadawanych przez Ciebie pytaniach... :neutral:
Poczekaj... jeszcze się dobrze nie rozkręcił...
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Panowie na prawdę proszę o to żebyście dali mi szansę, a nie zaczynali od krytyki po moim jednym poście, bo na prawdę przez ten czas się dokształcałem, choć jedynie w teorii. W moim pierwszym pytaniu o to czy ktoś zgodziłby się na pokazanie mi praktyki nie widzę nic dziwnego, bo niektórzy użytkownicy zakładają do tego nawet nowe tematy. Co do drugiego pytania moje wszystkie wątpliwości na privie rozwiązał użytkownik ZaP za co mu serdecznie dziękuję.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

mini sowiarz pisze:Witam wszystkich po ponad półtorarocznej absencji na forum. [.........] Od tamtego momentu minęły prawie 3 lata
Znaczy co? Żyjesz dwa razy szybciej, niż biegnie czas, czy co?

mini sowiarz pisze:Panowie na prawdę proszę o to żebyście dali mi szansę, a nie zaczynali od krytyki po moim jednym poście, bo na prawdę przez ten czas się dokształcałem, choć jedynie w teorii. W moim pierwszym pytaniu o to czy ktoś zgodziłby się na pokazanie mi praktyki nie widzę nic dziwnego, bo niektórzy użytkownicy zakładają do tego nawet nowe tematy. Co do drugiego pytania moje wszystkie wątpliwości na privie rozwiązał użytkownik ZaP za co mu serdecznie dziękuję.
O ile Twoje pierwsze pytanie jeszcze dość na miejscu, to drugie jest pytaniem z d***, bo każdy młody, który się loguje na tym forum, szuka ogłoszeń o ptakach na sprzedaż, jakby to były meble czy samochód. Po latach :grin: dokształcania się powinieneś wiedzieć takie rzeczy. Poza tym nie chcesz kupować ptaka, ale już masz ogłoszenie sprzedaży, więc albo jedno albo drugie. No i ptak na giełdzie terrarystycznej... Leżę i kwiczę...
ODPOWIEDZ