Pasja a realia

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

;]

Post autor: Vega »

wołowina to jest dobra na pokazy bo wygląda ładnie :P ptak musi mieć naturę a krowy nie zje.
Z resztą widząc swojego samczyka na rękawicy ze skrzydłem gołębia aż pała energią i radością jak je dostanie mało zje ale ile zabawy :P
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

Vega nie masz racji zje wołowinę ale jako dodatek
nawet są wzmianki wzmianki historyczne o skarmianiu sokołów podczas transportu przez może wołowiną co prawda to co dawno nie znaczy że było poprawne
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

tak

Post autor: Vega »

Tak tak zje zgadzam sie ja nie mówię że nie dawać ale chodzi o to by ptak miał to co mu potrzeba czyli i kości i pióra:)
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Z wolowiny najlepsze sa serca wolowe, na pobicie wagi albo przy treningu kondycyjnym na nabicie klaty sa rewelacyjne. Oczywista sprawa jest, ze moze to byc tylko i wylacznie okazjonalna potrawa. Poza miesem nie ma tam prawie nic i wiec jest to bardzo niezbilansowana dieta, ale swoja funkcje jak najbardziej ma.
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

:]

Post autor: Vega »

racja lecz żywa krew ;) to jest to co ptaki lubią:) he : )
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: mmx01 »

Zakladajac ze ma byc do latania to swierza i ciepla zdobycz brzmi raczej jak niedzielny obiad, popatrze gdzie kolo mnie sa hodowcy golebi, kurza ferma zeby mial cos z koscmi i piorami.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Ja nie uzywam golebiny, jakos mam ciagle przed oczyma jak moj samczyk mordowany jest grabiami na jakims zawszonym szczurze golebim u dziada w ogrodku! Bardzo fajnie zachowuja sie ptaki po lepkach, i bardzo je lubia, szczury bomba, chociaz to ja tu mam problem totalnie ich nie znosze. Wolowina bajera na podbicie tak jak Adrian pisze. Nikogo ni namawiam a wrecz jest to karygodne ale podobne bocianie mieso jest rewelacyjne.
ODPOWIEDZ