Pasja a realia

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

mmx01 - zrób na wysokości 80 cm poprzeczkę w poprzek tego swojego balkonu ,naciągnij ,,ekran'' do samej ziemi by ptak nie mógł łazić pod poprzeczką I NIC WIĘCEJ ! Wodę w kuwecie wstawiaj co jakiś czas by mógł się pochlapać i napić i jak nie chcesz szorować ścian za i przed siedziskiem to do 1,50 m od podłogi przymocuj /płyty lub karton / by móc zszywaczami przymocować tapetę /na lewą stronę wszystkie są białe / po zabrudzeniu wywalasz papier i zakładasz nowy !Ten ,,patent '' z tapetami już opisywałem -nawet poparłem to zdjęciami .mimo jakiejś tam krytyki stosuję go i mam czyste ściany !Paru ludzi którym nie chce się szorować szczotą i wodą ścian również go stosuje -sucho, szybko i przede wszystkim czysto !
Trzymanie ptaka na balkonie / w mieszkaniu / nie jest takim problemem jak wynoszenie go z domu -ludzie spotkani po drodze sranie po klatce schodowej czy w windzie /sprzątaczka i co bardziej wrażliwi Cię ,,zabiją '' /-jeszcze Ci do tego odpowiednie służby naślą za znęcanie się nad ptaszkiem /będzie się zrywał przy ludziach i zawisał głową w dół /Jedyny na to sposób to transportówka w której go będziesz wynosił -wtedy sąsiedzi nie będą wiedzieć po co Ty z tym ,, pudłem '' na spacery chodzisz ! :lol:
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: mmx01 »

Dzieki za rady.

Normalnie teraz to sie az boje znow cos narysowac ;-)

1. Kuweta wstawiana raz na jakis czas

2. Wylozenie sklejka scian i mocowanie tapety lub czegos w tym rodzaju zszywkami tapicerskimi

3. Jedno siedzisko

4. Otwarty panel okienny zabezpieczony siatka ocynkowana o oczkach 0.25x0.3 lub 0.3 na 0.3

5. Podloga wylozona sztuczna trawa latwa do zdemontowania celem czyszczenia

6. Brakuje mi jeszcze pomyslu na cos z cieniem, strona to poludnie, moge przylepic cos tak by czesc siedziska byla zasloniona, mimo ze bedzie tylko jedno.

Mysle ze nie popelnial bym tyle bledow majac tak jak mam na dzialce spokojnie mozliwosc 2x4x2.5m dla jednego ptaka, siedziska na tym samym poziomie, zabezpieczone by ptak nie lazil pod, tramwaj, czesc woliery zadaszona, oslonieta z 3 stron i nie oslonieta strona na inny kierunek niz zachod -> wiatr. Dodatkowo berlo na zewnatrz i kuweta wkopana w ziemie aby nie lamal pior o krawedzie.

Widzialem transportowke taka jak na duzego zwierzaka, plastikowa, otwierana od gory, gdzie ptak mial zakladany ochraniacz na ogon z filmu rentgenowskiego, chyba na filmie Foxa to bylo.

Moze ten watek przyda sie komus w przyszlosci. W google spedzilem juz sporo czasu i woliera balkonowa = papuga lub kanarek na 99.8% trafien. Zlosliwi powiedza pewnie no wlasnie...

M.
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: mmx01 »

Ogladalem dzis:

Harris Hawking - Bob Dalton

i

Understanding Falconry Jemimy


Gosc ma ciekawy pomysl na siedziska, plaska powierzchnia o ksztalcie polkola "mocowana poziomo" wylozona sztuczna trawa wielkosci aby ptak sie caly zmiescil.
Ptak uwiazany jest na dole po srodku polkola a dzieki ksztaltowi przedluzacz nie ma sie jak zaplatac (slizga sie po polkole).

Czy to akceptowalne zeby nie siedzial trzymajac sie lapami tylko na plaskiej powierzchni?
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Od dłuższego czasu się powstrzymuję, ale chyba muszę spróbować wytłumaczyć Ci, że nie masz zielonego pojęcia o sokolnictwie, twoje pytania świadczą o kompletnym braku podstawowej wiedzy a pomysł z wolierą na balkonie jest poroniony. Weź się człowieku spotkaj z jakimś sokolnikiem, zobacz o co w tym chodzi a wtedy może zrozumiesz, że balkon w bloku to nie miejsce na drącego się ptaka strzelającego gównem pod sam sufit. Chociaż pewnie nie.
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: mmx01 »

A dlaczego się kolega powstrzymywał. Wymiana zdań to główne założenie forum.
Jestem już umówiony na kilka spotkań, dziękuję za troske.

A poronione pomysły dot. np. siedzisk nie pochodzą z mojej głowy tylko od "znawców tematu" uważających bynajmniej sie za takich by nakręcić film instruktażowy. I jedyne co widze to wspólny mianownik:

Inni nie wiedza tak jak ja twierdzi autor, ja wiem lepiej. Za chwilę inny oglądam i widze inny sposób i najlepszy a pozostałe do d... Chyba tylko te filmy Jemimy są zrobione bez krytyki i podkreslają że coś jest jej zdaniem...
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

spoko. Mam nadzieję,że któryś z tych sokolników wytłumaczy Ci, że na balkonie ptak komfortu nie znajdzie. Może przeżyje, ale jesteś mu winien coś więcej. No i najpierw zobacz jak wygląda kupa takiego hh. Wtedy uświadomisz sobie, że albo będziesz wraz z szczęśliwymi sąsiadami żył w smrodzie, albo parę razy na dzień będziesz szorował ściany lub zrywał z nich tapety, papier czy co tam jeszcze wymyślisz. powodzenia
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: mmx01 »

Jest jedna osoba z Wwy z którą będę rozmiawiał, dowiem się jak ona rozwiązała problem miasta i woliery, może nada się i dla mnie.

Domyślałem się na starcie że to pomysł z d... i w takim tonie zacząłem wątek, chyba liczyłem na jakieś super rozwiązanie którego zwyczajnie nie ma. Szkoda bo na działce obok narwii mnóstwo terenów zielonych a i działka duża.

No ale to nie weekendowe hobby. Następny wpis opublikuje jak nastąpi jakiś przełom, po co smiecić.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

ja bym sie nie zrażał:) frustracja jest obecna na kazdym forum w roznych dawkach:) moze uda ci sie znalezc kogos kto ma kawalek dzialki niedaleko gdzie mieszkasz i w tygodniu bedziesz mogl tam ptaka trzymac
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

:]

Post autor: Vega »

W Karate Kit 4 Mistrz i uczennica (bodajże dobrze mówię) ;p nie pamiętam dokładnie dziewczyna hodowała Harrisa na dachu szkoły może na dachu bloku też jakieś rozwiązanie:P
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Ludzie !!!!! Dajcie spokój nim gość ,,dorwie '' się do ptaka to wiele rzeczy się dowie nawet takich nie opisywanych w książkach /np jak się ustawić podczas przywoływania na rękę / Są ludzie którzy trzymają ptaki w domach mimo tego ,że na podwórku jest woliera i świat się od tego nie zawalił /najwyżej ptaszysko ,,nawali '' na klawiaturę od komputera :mrgreen: /Byle co dzień mógł polatać godzinę dwie i będzie Ok ! :lol:Większość i tak dłużej na wolnych swoich ptaków nie puszcza . Lanner czy harris jedynie na ukróceniu zyska !
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: mmx01 »

Normalnie "zadziobia" czlowieka zywcem, jak drapiezniki...

Z przywoływaniem widziałem na żywo ;-)

lewym bokiem do ptaka, ręka na wysokości glowy żeby nie siadł na głowę i zewnetrzna strona dloni w kierunku ptaka, udało sie z tym? :-)

Doczytalem tez o podziale na berla i bloki a palakowe ze wzgledu na to czy ptak jest sokolem czy jastrzebiem i jako ze sokoly jako naturalne srodowisko maja skaly, to dla nich a nie dla harrisa/jastrzebiowatego bedzie blok czy berlo.

Zalaczam ptaka komputerowego, przyszedl pewnie po mysz... albo czyta o ukladaniu ludzi
Załączniki
ptak-8.JPG
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Wygląda jak ,,niunia '' od Adriana -parę tygodni temu ! :lol:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

mmx01 pisze:
Doczytalem tez o podziale na berla i bloki a palakowe ze wzgledu na to czy ptak jest sokolem czy jastrzebiem i jako ze sokoly jako naturalne srodowisko maja skaly, to dla nich a nie dla harrisa/jastrzebiowatego bedzie blok czy berlo.
Tak się nad tym zastanawiam .....Ptaki /,,jastrzębiowate'' czy sokoły / -jak mają wybór !!! -wybierają wyższe siedzisko bez względu na to czy jest to pałąk ,półka,żerdź ,berło ....
Jeżeli ptak luzem jest w wolierze dobrze umieścić mu żerdź i półkę na tej samej wysokości często wybierze półkę w miejscu nasłonecznionym i po prostu się położy grzejąc do słońca tego typu zachowanie jest często obserwowane i nie ma w tym nic dziwnego .Jedne ptaki /bez względu na gatunek / będą częściej ,,korzystać ''z półki -inne z pałąka ...no chyba, że nie mają wyboru bo człowiek wie lepiej co im do szczęścia potrzebne . :lol:
mmx01
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22, 2011 2:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: mmx01 »

Zagoscila cisza... ja w tym czasie dokonczylem training birds of prey Jemimy.

Ciekawe ze ona uzywa wolowiny np. i jako uzasadnienie ze ludzie dookola lepiej to znosza jak nie wystaja lapy ;-)

Czyli np. wolowina (od rzeznika) i jednodniowe kurczaki + witaminy to wystarczajaca dieta? Oczywiscie czasem jakies urozmaicenie sie przyda.

M.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

a cokolwiek z piórami i kośćmi które zmuszą ptaka do popracowania nad posiłkiem i zapobiegnie przerastaniu dzioba?
ODPOWIEDZ