Gniazdo

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

Gniazdo

Post autor: Vega »

Jak wiadomo mamy w Polsce podgląd gniazda sokołów kiedyś Wędrownych dziś Pustułek we Włocławku. Oraz na Pałacu Kultury w Warszawie.. Nigdy nie spotkałem się z podglądem gniazda ptaków np AG czy BB. A szczerze mówiąc chciałbym prześledzić to co się tam dzieje jak wygląda gniazdo w środku i wszystkie etapy.
Czy istnieje możliwość zainstalowania kamery online w takim gnieździe ?? (oczywiście w pełni legalnie i zrobione przez specjalistów od kamer pod nadzorem kogoś kto za się na naturze ptaków by nie spłoszyć)
I czy orientuje się ktokolwiek ile by kosztowało takie coś. By podejrzeć prawdziwie dzikie AG.
Może ktoś kto by był zainteresowany takim zadaniem by pomógł założyć konto poszukać sponsorów by umożliwić coś takiego. W telewizji wielokrotnie oglądałem podglądy z gniazd np Bielika Amerykańskiego ale prawdę mówiąc nie fascynują mnie te ptaki tak jak gatunki w moim zasięgu możliwości.


Miałem przyjemność obserwowania gniazda pary BB. Zbudowałem szałas w lesie na górce by mieć idealne warunki do podglądania ptaków. I udało mi się nie raz zobaczyć troskliwych rodziców dbających o dzieci.
Nie raz widziałem ptasią mamę przynosząca i karmiącą młode. Fascynujący widok.


Chciałbym mieć możliwość zajrzenia do środka gniazda w taki sposób by nie wchodzić w życie tych ptaków.

Pozdrawiam.
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

Kamerki

Post autor: Vega »

irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

A co to jest BB? Ludzie opamiętajcie się, jak wam się nie chce pisać nazw to nie piszcie nic.
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

Może chodzi o puchacza
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

irek pisze:A co to jest BB? Ludzie opamiętajcie się, jak wam się nie chce pisać nazw to nie piszcie nic.
Też się zastanawiałem co to za głupia ,,maniera '' ,a jak widać chodzi o myszołowa zwyczajnego .
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

A ja pomyślałem o Brigitte Bardot.....
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

Post autor: Vega »

Panowie odnosicie się do mojego postu z 2011r może faktycznie niepoprawnego. Linki podkleiłem tutaj by nie zakładać nowego tematu.
Pozdrawiam! ;]
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

Przecież chodzi o to by się trochę pośmiać .... :)
ODPOWIEDZ