Powitania, przedstawienia, kto i skąd? :)

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
Norbios
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 04, 2011 7:12 pm
Lokalizacja: Bandrów Nar.

Post autor: Norbios »

Siemanko
jestem Norbi
Ustrzyki Dolne(okolica)
ptak: narazie żaden, narazie
pies: jamnik szorstkowłosy
wiem że sie przedstawiałem ale jak karzdy sie przedstawił to czego nie ja.
Arkadis12
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:40 pm
Lokalizacja: Pogórze Przemyskie

Post autor: Arkadis12 »

Skoro wszyscy to wszyscy ;)
Arkadiusz !!!
Nowe Sady ( pos Kalwarią Pacławską , nie daleko Przemyśla )
Ptak ? Muszę się jeszcze poduczyć , ale chciałbym na początek Harrisa , potem płomykówkę ( rzecz jasna parki, nie chcę zeby były samotne ;) )
Pies? Raczej nie chcę... Chcę zeby ptak polował w stu procentach...
papi
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 25, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: świę

Post autor: papi »

Arkadis12, płomyków nie doradzam sowy są trudne do ułożenia a po za tym płomykówka jest jeszcze bardzo ciężkim ptakiem do ułożenia jedynie z tego co mi wiadomo parę osób z polski potrafi dobrze ułożyć płomykówkę :shock: :shock:
Arkadis12
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:40 pm
Lokalizacja: Pogórze Przemyskie

Post autor: Arkadis12 »

Wiem o tym i dlatego chcę trzymać/hodować sowy tylko dla oka ... Myślałem także o podhowywaniu w warunkach zblizonych do naturalnych i wypuszczanie je na wolność , lecz nie wiem czy to realne... Mógłbym w ten sposób podtrzymywać populację sów w danym regionie ....
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

sowy nie sa az takie trudne - wymagaja jednak duzo wiecej cierpliwosci i znacznie latwiej sie rozpraszaja niz ptaki drapiezne. Nie ma co demonizowac
papi
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 25, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: świę

Post autor: papi »

Arkadis12, realne to nie jest z bardzo to podchowanie w warunkach zbliżonych do naturalnych a po za tym trzeba mieć te warunki A po za tym wszelkie gatunki występujące na terenie naszego kraju są pod ścisłą ochroną i nie mógłbyś ich tak mieć i rozmnażać :?: :?: :?: :?: :?:
Arkadis12
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:40 pm
Lokalizacja: Pogórze Przemyskie

Post autor: Arkadis12 »

Nie ,nie chcę ich łapac ... Może jakaś para z hodowli , a ich młode wypuszczać , ale przedtem przystosowywać jakoś do warunków naturalnych... Ale doszliśmy do wniosków ,że to trochę nie realne , więc na razie tylko rozmyślam...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

co wy tu za bzdury wypisujecie? wypuszcznie jest mozliwe tylko w przypadku rehabilitantow przywracanych naturze lub w ramach zatwierdzonych programow reintrodukcji. w innym przypadku jest nielegalne.
Arkadis12 pisze:Pies? Raczej nie chcę... Chcę zeby ptak polował w stu procentach...
tego juz w ogóle nie ogarniam
Arkadis12
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:40 pm
Lokalizacja: Pogórze Przemyskie

Post autor: Arkadis12 »

Chyba skończę z pisaniem postów na jakiś czas , bo okazuje się , że piszę głupoty... A o psie to raczej Papi już mi wytłumaczył.... A więc trzeba jeszcze troche potrenować.... Żebyście sie nie martwili - nie mam ptaka ( "na szczęście dla niego" pewnie powiecie xD)

Pozdro !
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Arkadis12 pisze:Chyba skończę z pisaniem postów na jakiś czas , bo okazuje się , że piszę głupoty... A o psie to raczej Papi już mi wytłumaczył.... A więc trzeba jeszcze troche potrenować.... Żebyście sie nie martwili - nie mam ptaka ( "na szczęście dla niego" pewnie powiecie xD)

Pozdro !

zacznij od roznic miedzy posiadaniem/lataniem a polowaniem. Z sowa tego ostatniego raczej nie zaznasz a z harrisem najpierw skoncz 18 lat, potem PZŁ , kury, egzaminy i uprawnienia :)
Zacznij od wiedzy ten trening :)
Caine
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 12, 2011 5:39 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Caine »

Witam Serdecznie!
Na imię mam Kamil,
Jestem z Bielska-Białej,
16 lat,
Pies: waleczny York, idealny do polowań..... :)

Interesuję sie terrarystyką, grą na gitarze i z hobby to chyba tyle. Nie mam ptaka- narazie staram się czytać Wasze forum,
a po wypłacie zakupić parę książek. Na zdobycie jakotakiej wiedźy mam czas, bo zajmować się ptakiem chciałbym przynajmniej za dwa lata-
kiedy będe miał ( prawdopodobnie :roll: ) samochód. Koniec

Pozdrawiam Caine
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Witam!
Mam 13 lat
Ptak: Przymierzam się do Harrisa po kursie i lekturze książek
Pies: Waleczny kundelek

Interesuję się różnymi gatunkami zwierząt, a najbardziej ptakami drapieżnymi i ssakami kopytnymi.
Ostatnio zmieniony wt cze 05, 2012 6:01 pm przez mini sowiarz, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Konradzie -jest to najbardziej na poziomie post jaki ostatnio czytałem - Życzę Ci wytrwałości w dążeniu do celu !
bolek
stażysta
Posty: 109
Rejestracja: czw mar 12, 2009 6:30 pm
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: bolek »

Zgadzam się całkowicie z opiniom Waldemara i powodzenia
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

Dziękuję Panie Waldemarze. Staram się, czytam w internecie, oglądam zdjęcia i filmiki. Ostatnio już mam nawet policzone jakie materiały użyłbym na wolierę. Jeszcze raz dziękuję i życzę udanych łowów.
ODPOWIEDZ