Rękawica sokolnicza

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Jojo
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 21, 2011 7:08 am
Lokalizacja: z Warmi

Rękawica sokolnicza

Post autor: Jojo »

Witam wszystkim

Mam do was nurtujące mnie pytanie a mianowicie. Jestem osobą leworęczna wszystko co robie robie lewą ręka także czy moge mieć rękawice na prawą ręke w książkach doczytałem się żę zawsze sie nosi taką rękawice na lewej ręce bo to wynika z tradycji. Jeżeli można to czy możecie mi podać kontakt z jakimś rzemieśnikiem który jest w stanie wykonać taki wyrób dla mnie.

Pozdrwaiam Jojo :)

Ps. Nie wiedziałem dokładnie gdzie umieścić ten temat takżę jak zły dział to przepraszam możę lepiej by sie nadawał w ogólne.
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Naucz się obsługi ptaka prawa ręką. Znam dwóch leworęcznych sokolników i nie udziwniają tylko noszą na lewej..
Jojo
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 21, 2011 7:08 am
Lokalizacja: z Warmi

Post autor: Jojo »

Acha no i prawde mówiąc oczekiwałem takiej odpowiedzi ale jak to mówią kto pyta nie błądzi a wole sie najpierw upewnić . Dzięki za pomoc.Uważam temat za zamknięty
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

Witam
Znam kilka osób którzy noszą ptaki na prawej ręce. Nie ma w tym nic dziwnego. W polsce się utarło,że nosi się zawsze na lewej. Rękawice są trudniej dostępne, ale jednak można dostać na zamówienie.
pozdrawiam
Irek
adam zielinski
stażysta
Posty: 143
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 10:19 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adam zielinski »

Jojo - postaraj się o rękawicę na prawą rękę. Nie wyobrażam sobie, żeby jako początkujący sokolnik i praworęczna osoba, męczyć się operowaniem lewą ręką.
Jojo
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 21, 2011 7:08 am
Lokalizacja: z Warmi

Post autor: Jojo »

Acha. No właśnie mój sokolnik też tak mi radzi ale nie wiem kto byłby w stanie mi pomóc mój sokolnik ma rękawice jeszcze jak chodził do szkoły i tam ją kupił i nie wie kto może mi taką rękawice zrobić może znacie jakiś kontakt kto był by w stanie mi pomóc
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Jestem 100% majkutem też praktycznie zaczynam i mam rękawicę "normalną" :razz:... Szczerze nie widzę tu żadnego problemu. Na początku bawiłem się rękawicą spawalniczą na prawą rękę i różnicy nie było. Tak czy inaczej trzeba przywyknąć. Wielki zabobon że jeśli jesteś leworęcznym to masz w jakiś sposób pod górkę.
adam zielinski
stażysta
Posty: 143
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 10:19 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adam zielinski »

Jojo, na priv napiszę Ci nr telefonu, myślę, że zrobią Ci rękawicę jakiej potrzebujesz.
Katou - wszystko można ogarnąć, nawet można się nauczyć pisać dwoma rękami. Ale po co utrudniać sobie sprawę skoro "problem" można łatwo ominąć.
Pozdrowienia.
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Ale chodzi o to że tu problemu nie ma. Węzła sokolniczego i tak trzeba się nauczyć więc prawą czy lewą ja nie widzę różnicy. Może poza tym że uczyłem się podpatrując jak to się robi tradycyjnie i lewą ciężko było potem złapać perspektywę :razz:
Próbowałem lewą, próbowałem prawą, jedyną różnica jaką zauważyłem to to że lewą rękę mam bardziej stabilną i nie gibie tak ptakiem.
Jojo
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 21, 2011 7:08 am
Lokalizacja: z Warmi

Post autor: Jojo »

Ok to czekam na ten numer na priv.To że ręka sie gibie to najmniejszy problem. Z czasem jak sie nabierze wprawe to nie będzie się gibać i wszystko będzie ok. Poprostu prawa ręka (tu gdzie ma być rękawica) ma być jak pałąk sztywna a wszystkie operacje będe wykonywał drugą ręką mam ją bardziej manualną a jeżeli jest opcja zrobienia sobie rękawicy na prawą ręke to nie wiedze tu żadnego problemu.
Awatar użytkownika
Jastrząb
młodszy sokolnik
Posty: 303
Rejestracja: śr cze 25, 2008 8:06 pm
Lokalizacja: Północ

Post autor: Jastrząb »

Jojo pisze:prawa ręka (tu gdzie ma być rękawica) ma być jak pałąk sztywna
Prawa czy lewa ręka na ktorej bedzie rękawica i na niej ptak ma działać jak amortyzator, pare dni praktyki i wszystko mozna wyczuć.
ODPOWIEDZ