Kurs sokolniczy Czempiń 2011 - EGZAMIN

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
agata
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 08, 2008 7:40 pm

Kurs sokolniczy Czempiń 2011 - EGZAMIN

Post autor: agata »

Wiem, powtarzam się, było już pisane pare razy o egzaminie ale nadal mam wiele wątpliwości. Rozumiem, ze forma egzaminu to test, tak? Bez części ustnej? Nie znalazłam też nigdzie przykładowych pytań (nie twierdzę , ze ich nie ma - być może po prostu sie ich nie dogrzebałam). Także pomóżcie.
P.S. Kto się wybiera? :D ja sie tak zbieram od ładnych paru lat ale w tym roku nie odpuszczę :D
kj111po
sympatyk
Posty: 23
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 7:16 pm

Post autor: kj111po »

ja znalazłem pytania nie było trudno nie wiem ile ich było z 50 , ale w tym roku jeszcze egzamin sobie odpuszczam najpierw egzamin na myśliwego (dopiero za rok) i dopiero sokolniczy czyli może za 2-3 lata ale mam czas więc poczekam
kj111po
sympatyk
Posty: 23
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 7:16 pm

Post autor: kj111po »

pozwoliłem sobie wklejić to przyda się
Kurs sokolniczy odbędzie się w Stacji Badawczej PZŁ w Czempiniu w dniach 23 - 28 sierpnia 2011r. Szkolenie przygotowuje do prawidłowego utrzymania i pracy z ptakami łowczymi a także do uzyskania sokolniczych uprawnień do polowania (ustawa Prawo łowieckie z dn. 13 października 1995 (z późniejszymi zmianami) art. 42 ust.3 pkt. 3 oraz ust.7 pkt 2.) Wykłady i zajęcia praktyczne prowadzą doświadczeni sokolnicy – instruktorzy a zakres kursu obejmuje min:
 historia i współczesność sokolnictwa w Polsce i na świecie,
 przepisy prawne dotyczące utrzymania ptaków łowczych i sokolnictwa,
 biologia, rozpoznawanie i ochrona ptaków drapieżnych,
 warunki prawidłowego utrzymania ptaków łowczych,
 profilaktyka i leczenie ptaków łowczych,
 układanie oraz metody treningu i polowania z ptakami łowczymi,
 akcesoria sokolnicze - wyrób i używanie w praktyce.
Na zakończenie kursu odbędzie się egzamin warunkujący wydanie zaświadczenia. Zasady uczestnictwa :
Kurs rozpocznie się 23 sierpnia o godz. 9.00 a zakończy 28 sierpnia o godz. 12.00.
1. W kursie mogą brać udział osoby pełnoletnie. 2. Koszt uczestnictwa wynosi 400,- zł, (wraz z noclegami w hotelu Stacji ) 3. Na kurs można zabrać posiadane ptaki łowcze oraz własne siedziska (berła lub pałąki), 4. Wyżywienie we własnym zakresie:
- w programie kursu będą przerwy na posiłki, - pokoje hotelowe są wyposażone w kuchnie, w których można przygotować śniadania i kolacje - obiady w restauracji Kogucik w cenie ok. 20,- zł, lub we własnym zakresie
5. Na kursie będą przydatne :
- notatniki, przybory do pisania, linijki, - różnego rodzaju skóry licowe o wymiarach min.10 - 25 x 25 cm, - mocne nici (stylonowe), igły, nożyczki, skalpele itp. oraz własne akcesoria sokolnicze, - przewodniki ornitologiczne
Ramowy rozkład dnia :
8.00 - pobudka, śniadanie 9.00 - poranna obsługa ptaków łowczych 10.00 - wykłady 14.00 - przerwa obiadowa 15.30 - wykłady 17.30 - układanie i treningi ptaków łowczych 19.30 - kolacja 21.00 - wieczór dyskusyjno-filmowy
Szczegółowych informacji udziela Henryk Mąka tel. 0.61 282 65 63, kom. 0. 607 851 327 , e-mail : h.maka@pzlow.pl Warunkiem przyjęcia na kurs jest przesłanie wypełnionego arkusza zgłoszeniowego oraz dokonanie wpłaty 200,- zł na konto Stacji Badawczej PZŁ w Czempiniu nr 11 8682 1030 0040 0000 0257 0001 Uwaga! - wpłaty należy dokonać w dniach 17-23 sierpnia br.
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Ma ktoś może linka do tych informacji ?
Venator Magnus
żółtodziób
Posty: 53
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 3:47 pm
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Post autor: Venator Magnus »

ODPOWIEDZ