Być może początek...:)

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Krupnik_18
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 27, 2011 11:01 am
Lokalizacja: Bytom

Być może początek...:)

Post autor: Krupnik_18 »

Witam nie dawno odwiedziłem sokolarnie znajdującą się w ustroniu na czantorii. Bardzo zafascynowały mnie ptaki drapieżne. Wiem wielu z was napisze poczytaj najpierw i w ogóle, ale czytać konkretnie to będę jak sie zdecyduje, i w tym wasza rola musicie mnie przekonać i odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, ogólnie to jestem wielkim fanem zwierząt, mógł bym mieć zoo w sumie już mam:P Aktualnie zajmuje się Terrarystyką (2 węże), Akwarystyką morską (akwarium 128l) i teraz myślę o wdzięcznym wytresowaniu ptaka drapieżnego, bo jak by nie było rybki ani węże nie są przyzwyczajone do opiekuna...
Teraz pytania:
1. Jak dużo potrzeba poświęcić czasu na start i rozwiniecie wszystkiego?
2. Ptak przyzwyczaja sie i słucha tylko jednej osoby?
3. Jak wygląda finansowo start (Ptak np. jastrząb harrisa , Woliera, rękawica i inne rzeczy)
4. Zimą woliera razem z ptakiem może być na dworze?
5. Jak ciężko jest wytresować ptaka, do latania, do polowania?
Czekam na konkretne odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Jasny gwint. To jest jak walenie głową w mur. Choćby i milion tematów z takimi samymi pytaniami było założonych, to i tak każdy nowy użytkownik zakłada kolejny :evil:
AD. 1 Całe życie to mało
AD. 2 Zależnie od gatunku, ale w większości nie
AD. 3 Zależnie od wyboru człowieka, generalnie porównywalnie do psa rodowodowego (ile razy to samo można powtarzać :???: )
AD. 4 A jak ptaki spędzają zimę? W klimatyzowanych dziuplach i na ogrzewanych gałęziach?
AD. 5 Jak już masz doświadczenie, to na wolne pęta puścisz po 2 tyg

Poza tym:
http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.p ... pocz%B1tek
http://sokolnictwo.pl/forum/search.php
Krupnik_18
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 27, 2011 11:01 am
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Krupnik_18 »

Brawo Stachu...
zadowalają mnie tylko 2,4,5... Czy mógł byś dwie pozostałe wypowiedzi bardziej sprecyzować konkrety...
1. Ile czasu, żeby było dobrze dziennie np 2h, 5h czy 10h? określ to bardziej...
3. Konkretnie 1000 2000? czy więcej ile? rekawica około 120? woliera idzie coś samemu zakombinować...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

skąd oni sie biorą? :/ człowieku przecztaj o zasadach obowiązujących na tym forum. Masz gdzieś zasady i w dodatku nie chce ci sie szukać informacji które już tu są. i nie pytaj o cenę. nikt ci jej nie poda. puki co guzik wiesz o temacie. na skróty nic nie zdziałasz
Krupnik_18
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 27, 2011 11:01 am
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Krupnik_18 »

Wiesz takim ludziom jak ty podziękuje za pomoc, omnibus co wszystko wie, lepiej byś pomógł a nie sie wymądrzał, poczekam na odpowiedzi mądrzejszych ludzi, na forum morskim też to przerabiałem, same gwiazdy takie jak ty, ale nie martw się jeden mądry sie zawsze znajdzie i pomoże :)
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Krupnik_18 pisze:Wiesz takim ludziom jak ty podziękuje za pomoc, omnibus co wszystko wie, lepiej byś pomógł a nie sie wymądrzał, poczekam na odpowiedzi mądrzejszych ludzi, na forum morskim też to przerabiałem, same gwiazdy takie jak ty, ale nie martw się jeden mądry sie zawsze znajdzie i pomoże
Wysłałem PW, ale chyba treść niewłaściwa...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

już jednego akwarystę tu przerobilismy :wink: wszystkie informacje są na tym forum ale pokolenie dzieci neo jak zwykle oczekuje gotowej recepty bo nie chce im sie poświęcać czasu na szukanie informacji ze już o szanowaniu obowiązujących tu zasad nie wspomnę. z twoim bezczelnym podejście gwarantuję że nikt mądry ci nie pomoże. jk masz gdzieś zasady i nie chce ci sie szukać informacji to dla ptaka tez czasu nie znajdziesz. Boże uchowaj ptaki od takich pseudozajawkowiczów. a co do bycia gwiazdą- nie uważam sie za kogoś takiego bo sokolnictwo uczy pokory. każdego dnia uświadamiam sobie że pomimo 15 lat sokolniczenia wciąż mało wiem. na tą chwilę to ty zabłysnąłeś jak gwiazda ( jedna z setek tutaj) w najgorszym tego słowa znaczeniu. pokolenie 90+ :)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Być może początek...:) - oby nie ....... :neutral:
Panowie szkoda czasu ... :wink:
Awatar użytkownika
Jastrząb
młodszy sokolnik
Posty: 303
Rejestracja: śr cze 25, 2008 8:06 pm
Lokalizacja: Północ

Post autor: Jastrząb »

haggard pisze: pokolenie 90+ :)
Bla Bla Bla
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Arek jak zwykle wszystko bierze do siebie LOL
rybki fajne hobby i takie duze akwarium choc ten poprzedni mial wieksze.
Ja bym powiedzial z przekasem ze nie tyle wiek co miejsce :)
Awatar użytkownika
Alexandra
stażysta
Posty: 101
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:48 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Alexandra »

Fajnie, że się zainteresowałeś tymi tematami, ale z takim podejściem jak twoim to nie bardzo... Stachu dał ci linka do szukajki na forum- to trzeba z niej skorzystać. Jak to zrobisz to przekonasz się ile zagadnień się powtarza i czegoś się dowiesz. Tak poza tym kup sobie książkę jakąś na ten temat wybór masz popatrz sobie do sklepiku na stronie.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Być może początek...:)

Post autor: garbus2 »

Krupnik_18 pisze: 4. Zimą woliera razem z ptakiem może być na dworze?
ja swoje woliery z ptakami na zime do salonu przenosze - trochę sie rozrosły w tym roku więc pewnie część będzie w sypialni :)
Krupnik_18 pisze: 5. Jak ciężko jest wytresować ptaka, do latania, do polowania?
O wiele łatwiej niż nauczyć początkującego 90+ sensowengo podejścia do zaczynania z sokolnictwem
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Krupnik idz sie ojca zapytaj ile bedzie kosztowac cie wychowanie dziecka i ile czasu dziennie potrzeba zeby racjonalnie pogodzic reszte obowiazkow. O kurka wodna godzine za dlugo? Nie zdazysz nakarmic rybek !! Mysle ze, nie warto, w koncu masz takie duze akwarium !! To juz prestiz sam w sobie, albo trzasnij sobie jeszcze nad kanapa wytresowanego jastrzbia Romana, ktory bedzie podawal kapcie i pilota. A i podstawa, musi latac przez plonaca obrecz !!
Krupnik_18
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 27, 2011 11:01 am
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Krupnik_18 »

Dobrze mi idzie, same pociski...
Ludzie napisałem w pierwszym poscie ze zaczne czytac jesli okaze sie ze znajde tyle czasu oraz pieniedzy...
haggard poniosło cie jak nie wiem:) nie stresuj sie...
Nisus no akwarium morskim nie chodzi o karmienie rybek, ale o utrzymanie zycia i uwierz ze godzinna dziennie nie starcza...:/
Po za tym nie wystarczyło napisac ptak kosztuje 2000 zł, i trzeba go dziennie karmic, spedzać z nim czas, jakas higiena, ogolnie wychodzi to około 3h dziennie i bym wiedzial ze znajde tyle kasy i czasu zeby sie wdrązać w temat czy nie...:)
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Zlituj się nad ptaszyną i nie szukaj tych 3 godzin...
ODPOWIEDZ