Być może początek...:)

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

nie rozumiem dlaczego tak się oburzasz ..Birkut jak najbardziej dobrze Cię odesłał ;) ..kilka pozycji niżej znajduje się wyjaśnienie słowa ćwik ..i można się domyśleć skąd się wzięło takie a nie inne pozdrowienie :) pozdrawiam
Pelerin
żółtodziób
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 05, 2009 6:05 pm
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Pelerin »

Lehrer pisze:Witam wszystkich.
Może zacznę od początku, siedzę na tym forum kilka ładnych godzin, przeszuflowałem już kilkanaście tematów osób, mojego wieku, więc nie chciał bym, aby mój wiek został odebrany negatywnie ;)
Jestem Oskar, mam 17 lat, mieszkam w Łebie. Jestem uczniem TL w Warcinie. Od września jestem "wolontariuszem" w ORPD. Zajmujemy się tam ptakami, ale to chyba wszyscy wiecie. Nie ukrywam, że niesamowicie mnie wkręciło sokolnictwo. Przeczytałem kilka książek, ale wiem, że to mi nie starczy. Chciałbym poznać sokolnictwo od "szerszej" strony, że tak to ujmę.
Słyszałem, że w okolicy Lęborka jest sokolnik. Niestety nigdzie nie znalazłem żadnego kontaktu(e-mail, tel). Czy ma ktoś może jakiś kontakt? Ewentualnie do kogoś z okolicy Lęborka? :) Byłbym wdzięczny za pomoc oraz nie wyśmianie mnie z powodu mojego wieku. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat sokolnictwa. Poznać je od podszewki. A Wy, w którym roku zaczynaliście swoją pasję w tym kierunku? :)

Pozdrawiam
Chwal Ćwik

Chwal Ćwik! W której klasie kolego jesteś i czy poza karmieniem ptaków w ORPD miłeś jakies inne doświadczenia z drapolami?
Jakie książki przeczytałeś?
W okolicy Lęborka masz 2 sokolników wiec jak Ci zależy to znajdziesz kontakt do nich.
Lehrer
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 08, 2011 5:33 pm
Lokalizacja: Łeba

Post autor: Lehrer »

Pierwszy odzew, miło mi ;)
Aktualnie idę do drugiej klasy. Powiem tak, karmienie, sprzątanie itp., to jest tam podstawa. Przychodząc do pierwszej klasy miałem dopiero styczność z ptakami drapieżnymi, więc jestem jeszcze świeży. :) Byłem przy pętaniu, niektórych etapach układania, czasami, jak to tylko było możliwe byłem przy lataniu na dłużcu, potem na polu. Więc niby coś tam wiem o układaniu. Chciałem zobaczyć jak to wygląda u profesjonalnego sokolnika :)
Z książek to przerobiłem:
- Ptaki drapieżne Europy - Theodor Mebs
- Sowy i ptaki szponiaste - Felix Heintzenberg
- Przewodnik - ptaki - Karol Hudec
- Sokolnictwo - P. Marka Cieślikowskiego :)

Z tego co czytałem na forum i poza nim, pytałem się ludzi, to w okolicy Lęborka jest P. Adam Mroczek oraz P. Józef. Nigdzie nie znalazłem żadnych kontaktów niestety.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Lehrer pisze: Z tego co czytałem na forum i poza nim, pytałem się ludzi, to w okolicy Lęborka jest P. Adam Mroczek oraz P. Józef. Nigdzie nie znalazłem żadnych kontaktów niestety.
p. adam jest aktualnie w krakowie ale masz p. Marka w Gdańsku :P
p. Józef to pseudonim p. Bartłomieja :D

a ksiazek jest jeszcze kilka innych
Lehrer
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 08, 2011 5:33 pm
Lokalizacja: Łeba

Post autor: Lehrer »

No to szkoda :neutral:
P. Bartłomieja? Czyli jednak Lębork :smile: ? Ma ktoś może do niego numer? e-mail? cokolwiek?

Moglibyście jakąś polecić? Tak, wiem, odeślecie mnie do działu sklep mówiąc, że tam znajdziesz jakieś. Prosiłbym o konkretną literaturę, z której się czegoś dowiem ;)
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Lehrer pisze:Moglibyście jakąś polecić? Tak, wiem, odeślecie mnie do działu sklep mówiąc, że tam znajdziesz jakieś. Prosiłbym o konkretną literaturę, z której się czegoś dowiem ;)
Wg mnie z każdej książki w sklepiku sokolniczym czegoś się dowiesz :wink: A co do kontaktów, to zdaje się, że w Warcinie działa sokolarnia lub ośrodek rehabilitacji (w sumie prawie na jedno wychodzi- są obecne ptaki drapieżne :mrgreen: ).
Kristoff
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 14, 2011 7:14 am
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kristoff »

Hmm no to teraz mi głupio :roll: zatem przepraszam najmocniej. :oops:
Jednak ze mnie trochę osioł :???: nie wpadłem na to że słowo Ćwik jest osobno wytłumaczone :shock:

Poza tym przepraszam za uwagi kwestionujące porządek. Zaczynam odnajdować( a może odnajdywać) się na forum i dostrzegam pewien ład i skład.
Nie chcąc nikogo urazić ani wkurzyć lepiej będę siedział cicho :P
Ostatnio zmieniony pt lip 15, 2011 10:22 pm przez Kristoff, łącznie zmieniany 1 raz.
Lehrer
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 08, 2011 5:33 pm
Lokalizacja: Łeba

Post autor: Lehrer »

Jestem uczniem TL w Warcinie. Od września jestem "wolontariuszem" w ORPD. Zajmujemy się tam ptakami, ale to chyba wszyscy wiecie.
Tak, Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych. Jednakże powiedzmy, że chciałbym poszerzyć horyzonty i zobaczyć sokolnictwo od "profesjonalnej" strony. Jakieś tam podstawy niby mam, więc chciałbym zobaczyć ten profesjonalizm w praktyce :)
ODPOWIEDZ