Wtam wszystkich

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Arkadis12
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:40 pm
Lokalizacja: Pogórze Przemyskie

Wtam wszystkich

Post autor: Arkadis12 »

Witam wszystkich ! Mam na imię Arkadiusz , mam 15 lat i mieszkam w obrębie pogórza przemyskiego na wsi zwanej niegdyś "Oskiem" . O sokolnictwie marzę odkąd o tym usłyszałem ( tj. w wieku 8-9 lat). Chciałbym zająć sie narazie lataniem rekreacyjnym , a kiedy skończę wszystkie szkoły jakie chcę ukończyć to zajmę sie polowaniem. Bardzo chciałbym zająć się sowami ( puszczyk, płomykówka , puchacz, śnieżna ) ,ewentualnie na początku harrisem ,a potem orłem stepowym. Moje pytania brzmią:
1. Mieszka gdzieś w pobliżu mnie jakiś sokolnik ?
2. Jakie są średnie ceny ptaków wyżej wymienionych ?
3. Czy istnieją jakieś miejsca gdzie odbywają się jakies pokazy (co roczne) albo mają sie odbyć ( zależy mi na takich w pobliżu przemyśla)?
Liczę na odpowiedzi i pozdrawiam !!!
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Jak zawsze od d strony. Zaraz Cię chłopaki wyprowadzą na prostą. Powodzenia.
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=1097

wiem że jest sobota, rozumiem zmęczenie tygodniem, ale czytanie czasami jest fajne i pozwala rozwiać wiele wątpliwości, Powodzenia
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Arkadis12 pisze:Moje pytania brzmią:
1. ...
2. .........
3. ......
Liczę na odpowiedzi i pozdrawiam !!!
Myślę że to jest najlepsza odpowiedź na Twoje pytania http://sokolnictwo.pl/forum/search.php a do pytania nr 3: Czantoria
bolek
stażysta
Posty: 109
Rejestracja: czw mar 12, 2009 6:30 pm
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: bolek »

Zgadzam sie całkowicie z tym co napisał Stachu
Arkadis12
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:40 pm
Lokalizacja: Pogórze Przemyskie

Post autor: Arkadis12 »

Drogi Kubo !
Te informacje już dawno przeczytałem... Wiem już dużo , ale chcę wiedzieć więcej!!! A Stachowi dziękuję za wyszukiwarkę- na stówę sie przyda.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Arkadis12 pisze:A Stachowi dziękuję za wyszukiwarkę- na stówę sie przyda.
Nie mów, że nie zauważyłeś jej na początku.... :???:

Arkadis12 pisze:Te informacje już dawno przeczytałem... Wiem już dużo , ale chcę wiedzieć więcej!!!
Jeżeli uważasz, że informacje zawarte w linku, który zamieścił kuba, to dużo, to niestety szybko trzeba Cię sprowadzić na ziemię, ponieważ to jest NIC. Kolejnym krokiem powinno być zakupienie paru książek o tematyce sokolniczej, przeczytanie ich i przetworzenie pod czaszką :wink: Potem (ewentualnie w międzyczasie) możesz poszukać kontaktu z jakimś sokolnikiem. Warto wykazać się własną inicjatywą, ponieważ sokolnicy generalnie nie palą się do otwierania swych podwojów przed obcymi osobami, które pałają słomianym zapałem do sokolnictwa (na początku zawsze to jest słomiany zapał, dopiero z czasem przychodzi coś więcej wraz ze zrozumieniem tematu).
Arkadis12
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:40 pm
Lokalizacja: Pogórze Przemyskie

Post autor: Arkadis12 »

Powiem Ci Stachu , że to sprowadzanie na ziemie jest trochę bolesne... Dowiedziałem się od nauczyciela , że w sąsiedniej wiosce jest człowiek zajmującym się ptakami. A mój zapał nie jest raczej słomiany , bo już planuję przyszłość związaną z sokolnictwem. Planuję skończyć liceum nr.1 w Przemyślu i dobrze zdać maturę. Potem chcę iść do szkoły w Tucholi i tam zrealizować marzenie. A potem będzie potem ;) Dziękuję za te wszystkie odpowiedzi !!!

Jak to było... Chyba : Chwal Ćwik !


P.S. Chwal Pohukiwanie :D
kj111po
sympatyk
Posty: 23
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 7:16 pm

Post autor: kj111po »

a nie lepiej do technikum w Tucholi tam ciebie nauczą o ptakach , zobaczysz czy to dla ciebie ja sam jeszcze czekam narazie odbywam staż w PZŁ i dopiero po jego skończeniu zastanowie się czy zostać sokolnikiem bo to spora odpowiedzialność jesteś opiekunem ptaka one są inne od psów czy kotów są zależne od ciebie w większym stopniu , z psem wyjść może każdy a z ptakiem ... popełniony błąd w układaniu może negatywnie procętować
Norbios
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 04, 2011 7:12 pm
Lokalizacja: Bandrów Nar.

Post autor: Norbios »

Witam wszystkich
Mam 12 lat i chce zostać sokolnikiem. Prosze o pomoc na tym forum bo wiem gdzie szukać profesjonalistów.
Tylko chciałbym żeby mnie nie uważano za dziecko któremu coś sie spodobało ani nie porównywać mnie do akwarystów.
Poszukuje sokolnika z okolic bieszczad najlepiej żeby miał doświadczenie z jastrzębiami.
Z góry dziękuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Norbios pisze:Witam wszystkich
Mam 12 lat i chce zostać sokolnikiem. Prosze o pomoc na tym forum bo wiem gdzie szukać profesjonalistów.
Tylko chciałbym żeby mnie nie uważano za dziecko któremu coś sie spodobało ani nie porównywać mnie do akwarystów.
Poszukuje sokolnika z okolic bieszczad najlepiej żeby miał doświadczenie z jastrzębiami.
Z góry dziękuje :mrgreen:
No i sobie pół roku dołożył ! :lol:
Animal
stażysta
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 26, 2009 6:02 pm

Post autor: Animal »

Tu sobie ktoś robi jaja co nie? :grin:
Animal
stażysta
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 26, 2009 6:02 pm

Post autor: Animal »

Arkadis12, skoro jesteś z Przemyśla to powinieneś się zainteresować orzw.pl
Skoro tam rehabilitują drapole to muszą się co nie co znać.
Mógłbyś się poduczyć i przy okazji pomagać. Ale to już Twój wybór.
Norbios
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 04, 2011 7:12 pm
Lokalizacja: Bandrów Nar.

Post autor: Norbios »

Dzienkuje ale serio ja na prawde mam 12 lat i jestem z ustrzyk dolnych.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Ustrzyki..kiedys najlepsza pizza w bieszczadach teraz syf i warszafka :) Kuba na pewno Cie przygarnie haha
ODPOWIEDZ