Witam , kilka pytan dotyczących warunków hodowli

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
kubaw
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 14, 2011 6:28 pm
Lokalizacja: krakow

Post autor: kubaw »

Panowie wiatry zamiecie i pierwsze promienie słonca zostawmy.
Pytanie me dotyczy raczej miejsca czy musi byc to ustronne miejsce w na tyłach domku , w sadzie przy garazu na balkonie na dachu kamienicy w piwnicy czy na ulicy?
Uwazam (choc moge sie mylic )ze miesce latania powinno byc tam gdzie woliera, jesli tak to jaka okolica? najezona drutami wysokiego napiecia kominami łakami czy cholera wie czym?
Własnie na ten temat nie moge znalesc nigdzie wyjasnien , powoli przymierzam sie do budowy woliery , mam kilka mozliwosci lokalizacyjnych i chciałbym sie dowiedziec jakie miejsce jest optymalne, dopiero pozniej bede pytał o wiatry promienie i zamiecie:) pozdrawiam kuba

Dziekuje Koledze Stachowi ze w całej Swej łaskawosci niezmierzonej zechciał mi przypomniec o dachu:)
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

kubaw pisze:Dziekuje Koledze Stachowi ze w całej Swej łaskawosci niezmierzonej zechciał mi przypomniec o dachu:)
Dowcipas :mrgreen:


Wolierę stawiasz generalnie tam, gdzie masz możliwość, PRZY CZYM oczywiście bardzo starasz się postawić ją w ustronnym miejscu, aby nieproszeni goście nie stanowili zagrożenia dla ptaka. Dlatego tez odpada ulica, dach kamienicy również nie bardzo. Musisz wziąć pod uwagę, że nie każdemu mogą się podobać ewentualne krzyki ptaka, a może się zacząć wydzierać z różnych powodów (oby tylko opiekun nie był jednym z nich). Sad jak najbardziej, przy garażu czemu nie, pod warunkiem, że nie będzie wystawała na widok publiczny. Generalnie lokalizacją starasz się minimalizować możliwość ingerencji z zewnątrz oraz ewentualnych perturbacji z sąsiadami. Zdaje się, że coś było na ten temat w którymś z tematów o wolierach.
Miejsce do latania nie musi być umiejscowione tam, gdzie woliera. Jak sobie wyobrażasz latanie na osiedlowej uliczce między samochodami i sąsiadami zajmującymi się ogródkowymi sprawami?
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

jesli twoj ptak ma latac tylko w okolicach woliery to bedzie mial nudne życie ze nie wspomnę o poziomie wylatania. ja ukladajac jastrzebia starałem sie zeby ptak zrobił codziennie pare kilometrów na skrzydłach w urozmaiconym terenie. ze juz o sokole nie wspomnę
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Kuba poszukaj sobie tematów związanych z wolierą tam znajdziesz wiele odpowiedzi -tu masz jeden link :wink:
http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

W innych działach są również tematy dotyczące woliery !
kubaw
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 14, 2011 6:28 pm
Lokalizacja: krakow

Post autor: kubaw »

Dzieki wielkie za wszelkie porady, teraz zagłębiam sie w lekturę:)
ODPOWIEDZ