Sąsiad

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
pawelll20
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: Dęblin

Sąsiad

Post autor: pawelll20 »

Nie moge spać a w sumie ciekawie mnie wasza odpowiedź, mianowicie. Zamierzam w przyszłości wybudować woliere i sprawić jakiegoś drapolka ale mam taki problem że obok mnie mieszka bardzo nie życzliwy sąsiad który co chwila pisze jakies donosy na mój dom(tzn bardziej na moich rodziców ) A to że bez prawnie wybudowałem drewutnie na podwórku, że kojec dla mojego psa stoi za blisko płotu, że mam lewe źródło wody itd. oczywiście to wszystko bajki nie mniej jednak mam co jakiś czas kontrole z urzedu budowlanego albo innych instytucji. Powiedźcie w jaki sposób mógłby mi zaszkodzić mój sąsiad gdybym już zdecydował się na hodowlę ptaszka. Nie wiem czy np woliera musi być zgłoszona do urzędu miasta tzn projekt, albo czy jeżeli ptak miałby wszystkie papiery to tez mógłby mnie gdzieś podkablować? No wiecie taka sąsiedzka miłość hehe :)
jerzy226
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 7:02 pm

Post autor: jerzy226 »

witam //budowa woliery jest traktowana jako mala , architektura powinna byc zgloszona w starostwie potrzebny jest szkic obiektu i zaznaczenie gdzie bedzie sie znajdowal ,uzad wyda cicha zgode bynajmniej jest tak u mnie jak jest gdzies w kraju to zalezy od [ widzimisie ]. a co do sasiada to to go traktuj jak powietrze bo jak ma nierowno pod sufitem to zadne argumenty go nie przekonaja,bedziesz budowal na swoim terenie ,a najlepiej zasiegnij porady w gminie .//pozdrawiam zycze powodzenia ,,
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Ja bym zaczął od przeprowadzenia wywiadu w urzędach, żeby się dokładnie dowiedzieć, co można a czego nie (odnośnie budowy woliery), żeby potem nie było skuchy z sąsiadem. A co do ptaka, to świadectwo pochodzenia (albo cites-zależnie od gatunku) i rejestracja w starostwie. A tak na marginesie, skoro sąsiad jest taki "miły", to przypuszczam, że u niego znajdą się na pewno jakieś "śmierdzące" sprawki, w myśl powiedzenia "cenię Ciebie według siebie". A tak na marginesie powiem szczerze, że gdybym ja miał takiego upierdasa pod bokiem, to bym mu coś podpalił wcześniej czy później, bo bym nie wytrzymał z gościem. :neutral:
pawelll20
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: pawelll20 »

Dokładnie tak jest że on na swojej działce prowadzi bar+dom weselny i nie ma zgody na użytkowanie poddasza a jedynie ma zgode na parter i przez to jest taki zły i zawistny. Wie że gdy podczas imprezy wykorzystuje poddasze to łamie prawo ale nic sobie z tego nie robi, a na innych próbuje sie jakoś odegrać. A powiedzcie mi jeszcze gdybym już miał ptaka i chciałbym z nim latać tylko bez polowania na co nie są mi potrzebne żadne pozwolenia ani przynależność do PZŁ to czy mógłby mnie też gdzieś podkablować że rzekomo ja ze swoim ptakiem poluje nie mając kursu sokolniczego itd, i jak się w takiej sytuacji bronić, jak mam udowodnić że ja ze swoim ptakiem tylko latam?A odnośnie woliery to z tego co dzisiaj czytałem o małej architekturze to nie trzeba tego nigdzie zgłaszać.
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

Stachu pisze:to bym mu coś podpalił wcześniej czy później, bo bym nie wytrzymał z gościem.
ee po co tam podpalać - wypisac odstrzał i po sprawie, w razie czego bronic sie tym iz to redukcja szkodników społecznych :mrgreen:
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

co do kwestii co można a co nie ..
http://powiat.wieszjak.pl/pozwolenia/25 ... udowe.html

wychodzi na to ze można :) ale z zawiadomieniem ..
maciek
sympatyk
Posty: 26
Rejestracja: sob mar 17, 2007 9:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: maciek »

zawiadomić trzeba zwłaszcza jak się ma takiego sąsiada,a jak od granicy działki nie będzie
trzy metry to starostwo nie zezwoli
ODPOWIEDZ