Latanie... jak to wygląda

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
pawelll20
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: Dęblin

Latanie... jak to wygląda

Post autor: pawelll20 »

Witam wszystkich mam takie pytanie a mianowicie
Czy według was latanie z drapolem to też sokolnictwo czy coś że tak powiem " niższa półka"
Bo ktoś nie mając uprawnień na polowanie ze swoim podopiecznym może tylko latać i tu się w mojej głowie pojawia pare kwestii dla mnie nie zrozumiałych.
Czy ptak który nigdy nie polował, gdy podczas podczas latania zobaczy dajmy na to gołębia i go zaatakuje to czy osoba która go puszcza popełnia przestępstwo?Czy taka sytuacja wogóle może wystąpić?
I drugie moje pytanie jaki ptak może nadawać się do latania bo po paru przeczytanych tematach zauważyłem że większośc stawia na Harrisa jako ptaka na początek jak i do latania. Ma ktoś może jeszcze inne propozycje na ptaka nadającego się tylko do latania?
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

pawelll20
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: pawelll20 »

dzięki właśnie mi bardziej o to polowanie chodziło a jakoś tego nie mogłem znaleźć. teraz już wiem w sumie to logiczne co jest opisane w tym drugim linku.
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

Nie ma za co :smile: jest wiele takich informacji na forum, opcja szukaj i jedziesz wszytko po kolei :mrgreen: dużo tego nie ma :lol:
pawelll20
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: pawelll20 »

wiem wiem :) tylko jakoś akurat tego pod kątem prawnym jakoś wcześniej nie doczytałem hehe :mrgreen: pozdrawiam
kapral
stażysta
Posty: 104
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 9:41 am
Lokalizacja: Opole

Post autor: kapral »

tak obrazowo:)
jak F16 nie daje spać ludziom w Dęblinie to jest latanie.
jak nie daje spać ludziom w turbanie to jest sokolnictwo.
jak robi fikołki na defiladzie to są jasełka.
no ale zawsze taki F16 może walnąć serie wszędzie tak u nas jak u nich.
jak u nich to jest polowanie
jak u nas to pilot ma ciepło
masz
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: pt sie 29, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Wielkopolska Mosina

Post autor: masz »

Bardzo ładnie obrazowo i dosadnie porównałeś nasz jakże wielozadaniowe samoloty F-16 Fighting Falcon :lol:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

F 16 do bani. Tylko Mig 29 :)
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Oczywiście mam na mysli miga 29 OVT z regulowanym wektorem ciągu :) cos pięknego. mialem okazję obserwować ćwiczenia naszych F16 kontra nasze stare migi 29. F 16 w klasycznym dog fight zostały wciągnięte nosem. A jeśli chodzi o cięzki mysliwiec frontowy to tylko Su 37 :)
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

W tej materii tez bysmy sie dogadali jak widze
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

No to chłopakowi tak namieszaliście ,że już z tego nic nie rozumie .... :mrgreen:
pawelll20
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: pawelll20 »

w tamtym roku na 85lecie szkoły była walka powietrzna f16 vs mig29 wynik był wiadomy ze względu na promocje Efa w polsce ale fakt był taki że w takiej normalniej walce mig nie daje mu żadnych szans:) Szczególnie widać to podczas zakrętów gdy mig robi je 2xrazy ciaśniej niż ef :)
masz
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: pt sie 29, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Wielkopolska Mosina

Post autor: masz »

no nie powiedział bym tego, jestem za rosyjska myślą techniczną uwielbiam widok 29 i Su to jest piękny widok ale te amerykańskie blaszaki tez co nieco potrafią i nasi umieją nimi dobrze latać
pawelll20
pisklę
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: pawelll20 »

Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego migi lepiej latają niż efy bo zacznie się wielka dyskusja no ale taki jest fakt:) Po prostu w migach lata człowiek i są bardzo dobre pod względem aerodynamicznym można powiedzieć że ruscy dopracowali je nie mal do perfekcji, natomiast w efach lata komputer który przez joystic przenosi myśl pilota do procesora i tam wszystko się już odbywa . Dlatego efy latają kwadratowo bo ten samolot jest słaby(w porównaniu do miga) pod względem aerodynamicznym. No ale każdy ma prawo do własnych refleksji i opinii. A tak wogóle to moja wiedza opiera się na tym że jestem podchorążych w szkole orląt a mój ojciec jest pilotem wojskowym(ale to tak na marginesie) pozdrawiam
ODPOWIEDZ